<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İpekyolu Film Ödülleri’nin Afiş Tasarım Yarışması

İpekyolu Film Ödülleri’nin Afiş Tasarım Yarışması

İpekyolu Film Ödülleri’nin Afiş Tasarım Yarışması

9. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri’nin Afiş Tasarım Yarışması Başvuruları E-Posta Yolu İle Yapılacak.

Konu
Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla, Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği tarafından gerçekleştirilecektir. Festival afişinin belirlenmesi hedefiyle afiş tasarım yarışması düzenlenmektedir.

Amaç
Yarışmaya katılacak çalışmalar, 9. Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerinin kamuoyuna duyurulmasını ve kamuoyunun festival hakkında genel bilgilendirilmesini sağlamalıdır. Seçici kurul tarafından ödül almaya hak kazanan çalışmanın 9. Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerinin tanıtım afişlerinde, diğer iletişim çalışmalarında ve basılı malzemelerinde kullanılması hedeflenmektedir.

Katılım Koşulları

Genel
1. Yarışmaya katılacak çalışmaların arasından seçici kurul tarafından uygun bulunan tasarım aynen veya uyarlanarak 9. Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerini tanıtması ve duyurması için afişlerde, diğer medya çalışmalarında ve basılı malzemelerde kullanılmak üzere seçilecektir.

Ads

2. Yarışmaya yalnızca bireysel olarak başvuru yapılabilir. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

3. Yarışmaya katılacak afişin daha önce yurt içinde ve yurt dışında herhangi bir yarışma ya da sergiye katılmamış, hiçbir yerde yayınlanmamış ve özgün olması gerekmektedir. Eser içinde kullanılacak olan görsellerin herhangi bir yerden kopya edilmemiş olması şartı aranır. Özgün olmayan eserler seçilmiş dahi olsa iptal edilebilir.

4. Festival yönetimi, seçici kurulun seçtiği afişi kullanıp kullanmama hakkını saklı tutar.

5. Festival yönetimi katılımcıdan çalışma üzerinde değişiklik yapmasını, yatay, dikey, kare gibi farklı uygulamalarını bir ücrete tabi tutulmadan isteyebilir.

6. Bir katılımcı en fazla iki eserle başvurabilir, konu sınırlaması yoktur.

7. Katılımcı telif haklarıyla ilgili tüm sorumluluğu taşımaktadır. Eserlerde kullanılacak tüm grafik tasarım, fotoğraf, resim, edebi eserler, imaj, çizim ve illüstrasyon benzerlerinin yasal düzenlemeye göre mali hakları daha önce herhangi bir kurum veya kişiye devredilmemiş olmalı ya da hak sahiplerinden yazılı izin alınmış olmalıdır.

8. Katılımcı, Yarışma sonunda birinci seçilen afişin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 21-25. maddelerinde zikredilen işleme, çoğaltma, mevcut yayın imkanlarıyla gazete, elektronik ortam, televizyon, radyo ve benzeri mecralarda yayınlanması veya CD, CD-Rom DVD, VCD gibi formatlarda çoğaltılması ve dağıtılması dahil yayma ve temsil ile işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim ve yayın haklarını bunları 3. kişilere devir haklarını da kapsar şekilde, yurt içinde ve yurt dışında kullanılmak üzere İpekyolu Film Ödüllerine devir ve temlik etmeyi kabul ve taahhüt etmiştir.

9. Festival yönetiminin uygun görmesi halinde, seçilen 10 eser festival tarihlerinde festival mekanlarında sergilenebilir.

10. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri Afiş Tasarımı Yarışmasına katılan her gerçek veya tüzel kişi yarışmanın kurallarını kabul etmiş sayılır.

Katılım

11. Başvurular e-posta ile (info@setem.org.tr) yapılacaktır.

12. Yarışmaya katılacak eserler seçildiği durumda 50×70 cm boyutlarında, dikey olarak; dijital ortamda CMYK formatlarında ve 300 dpi çözünürlükte ofset baskı teknolojisine uygun formatta istenecektir. Dört renkli baskı teknolojisi ile elde edilen renklerin dışına çıkılmaması gerekmektedir.

13. Başvuruda eserlerin .png formatında yüklenmesi gerekmektedir. 72 dpi RGB ve “.png” formatındaki dikey çalışmanın uzun kenarı 1984 pixel, kısa kenarı 1417 pixel olmalıdır. Dosya boyutu 2048 KB’ı aşmamalıdır.

14. Seçici kurul tarafından belirlenen eserin yarışma sonrasında Macromedia Freehand, Adobe Photoshop veya Adobe Illustrator’dan herhangi biriyle vektörel veya layerları açık şekilde 300dpi çözünürlüklü CMYK hali istenecektir.

15. Yarışmaya katılan afişlerde Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliğinin logosu kullanılmalıdır. Logo https://setem.org.tr/ adresinden indirilebilir. İsteyen katılımcılar bu logo dışında özel logo tasarlayıp hazırladıkları afişte onu kullanabilir.

16. Yarışmanın seçici kurulu; meslek birliği yönetimi, sanatçılar, festival temsilcileri, görsel iletişim profesyonelleri ve akademisyenlerinden seçilecek 5 kişiden oluşturulacak ve ilan edilecektir.

Ödül

17. Yarışmayı kazanan afişin katılımcısına telif hakkı bedeli olarak fatura veya belge karşılığında festival tarafından KDV ya da stopaj hariç 3.000 TL ödenecektir.
Yarışma Takvimi

18. Yarışmaya son katılım tarihi 10 Ağustos 2021 Salı 23:59’dur. Sonuçlar en geç 17 Ağustos 2021 günü açıklanacaktır.

19. Yarışma sonuçları festival web sitesinde açıklanacaktır. Festival yönetimi ve jüri üyeleri yarışma sonunda seçmeye değer eser bulunmaması durumda herhangi bir eseri seçmeme hakkına sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ