<style>.lazy{display:none}</style>İnsan Hakları Belgesel Günleri Afiş Yarışması Başvuruları
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İnsan Hakları Belgesel Günleri Afiş Yarışması

İnsan Hakları Belgesel Günleri Afiş Yarışması

İnsan Hakları Belgesel Günleri Afiş Yarışması

TİHV Türkiye İnsan Hakları Vakfı İnsan Hakları Belgesel Günleri Afiş Yarışması Düşünce, İfade Ve Basın Özgürlüğü Temalı Afiş Elde Etmek Amacıyla Düzenlenmiştir.
Yarışmaya 18 Yaşından Büyük Herkes Katılabilir.
Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 25 Ekim 2019.
Yarışma Sonuçları 10 Kasım 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası

Yarışmaya Katılım Koşulları

A) Bu şartname de “Yarışmacı” olarak kullanılan kelime; “Grafik Tasarımcı” olarak anlamlandırılabilir.

B) Yarışma 18 yaşından büyük tüm grafik tasarımcılarına açıktır.

Ads

C) Yarışmaya katılım için yarışmacılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

D) Her yarışmacı en fazla 5 tasarım/eser ile yarışmaya katılabilir. Aynı zamanda birden fazla yarışmacı ortak çalışmayla da katılabilir.

E) Tüm yarışmacılar, katılım koşullarını ayrıntılı olarak belirten yarışma şartnamesini okuyup anlayarak ve doldurmakla yükümlü oldukları katılım formunu onaylayarak şartname hükümlerini, seçici kurul (jüri) kararlarını peşinen kabul etmiş ve yarışmaya katıldığı tasarımların kendine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. Onaylanmış katılım formu ile birlikte TİHV’e çevrimiçi (online) olarak teslim edilmeyen tasarımlar/eserler değerlendirmeye alınmayacaklardır.

F) Yarışmaya katılan tasarımların/eserlerin tamamı www.tihv.org.tr veya www.tihvbelgeselfilm.org ya da www.tihvakademi.org sitelerinden çevrimiçi (online) katılım formu doldurulup onaylanarak gönderilecektir.

G) Yarışmaya katılacak tasarımların/eserlerin özgün olması, daha önce hiç bir yerde kullanılmamış ve yayınlanmamış, tamamen ve kısmen alıntılanmamış veya kopya edilememiş olması gerekmektedir. Yarışma sonucunda, seçici kurulun ödüle layık gördüğü çalışmanın bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eşzamanlı, başka bir yarışmada derece almış olduğunun ya da tamamen ve kısmen alıntılanmış veya kopya edilmiş olduğunun ortaya çıkması durumunda, verilen ödül iptal edilir ve ödül sahibinin ödülü derhal iade etmesi istenir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya almamış yarışmacılar açısından herhangi bir talep hakkı doğurmaz.

H) TİHV, yarışmaya katılan tasarımlar/eserler için gerekli izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

İ) Yarışmaya katılan, ödül/derece alan ve sergilenen tüm tasarımların/eserlerin kullanım hakkı TİHV’e ait olacaktır. Bu hususu, katılımcılar katılım formunu doldurup onaylayarak kabul ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. TİHV, bu tasarımları/eserleri insan hakları ihlallerini önlemeye, insan haklarına dair duyarlılığı ve saygıyı yükseltmeye yönelik çalışmaları kapsamında yurtiçinde ve yurtdışında her türlü yazılı, görsel ve sanal alanlarda, baskılı işlerde haber, duyuru ya da kampanya amaçlı olarak bedelsiz ve süresiz olarak kullanabilecektir.

J) Tasarımlar/eserler seçici kurulun değerlendirmesi sonunda yarışmacılara geri iade edilmeyecektir. Yarışmacıların eserleri yarışmayı düzenleyen TİHV’de kalacaktır.

K) TİHV, bu tasarımların/eserlerin kendi amaç ve faaliyetleri dışında üçüncü kişiler tarafından kullanılmasına izin vermeyeceğini taahhüt eder.

L) Yarışmaya katılan ve dereceye giren tasarımları/eserleri TİHV aynen kullanılabilir ya da gerekli gördüğünde tasarımcıdan değişiklik yapmasını ve/veya 10. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri programı kapsamında tasarım üzerinde ek çalışma yapmasını isteyebilir.

M) Yarışmaya katılacak tasarımlar/eserler, RGB, 50 x 70 cm (yatay veya dikey) ölçülerinde 300 dpi çözünürlükte, jpg veya pdf formatında kabul edilecektir.

N) Yarışmaya katılacak tasarımların/eserlerin üzerinde yer alacak ibareler şöyledir:
• Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) 10. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri
• 11 – 14 Aralık 2019, Fransız Kültür Merkezi
• Gösterimler Ücretsizdir
• www.tihvbelgeselfilm.org
• TİHV, İletişim Çalışmaları Topluluğu ve Fransız Kültür Merkezi logoları (söz konusu logoların çalışmaya uygun hallerine www.tihv.org.tr; www.tihvbelgeselfilm.org ve www.tihvakademi.org adreslerinde bulunan çevrim içi katılım formunun içinde yer verilecektir.)

O) Dereceye giren ve derecelendirme dışında beğeni alan ilk 30 eser yarışma sonunda 10 -15 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TİHV 10. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri sırasında İzmir’de sergilenecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ