<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İnegöl Belediyesi Kısa Film Yarışması

İnegöl Belediyesi Kısa Film Yarışması

İnegöl Belediyesi Kısa Film Yarışması

İnegöl Belediyesi Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Yarışmanın Teması Ön Yargı.

İnegöl Belediyesi Ve İnegöl Kent Konseyi ‘ÖNYARGI’ Temalı 2. Kısa Film Yarışması İle İlgili Tüm Detaylara www.inegolkultursanat.org Adresinden Ulaşılabilecektir

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı İnegöl Belediyesi Hediye Paketi Ve 1.Lik Sertifikasıyla Plaketi,
İkincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası Artı İnegöl Belediyesi Hediye Paketi Ve 2.Lik Sertifikasıyla Plaketi,
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası Artı İnegöl Belediyesi Hediye Paketi Ve 3.Lik Sertifikasıyla Plaketi,
Mansiyon Ödülü Profesyonel Sinema Ve Bir Dizi, Film Setine Ziyaret

Konu Ve Amaç

Yarışma, “ÖNYARGI” duygusunun bireysel ve toplumsal önemini sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak anlatmayı, bu konuda farkındalık ve toplumsal bir bilinç oluşturmayı amaçlamaktadır.

Ads

İnegöl Belediyesi Ve İnegöl Kent Konseyinin gerçekleştireceği 2. Kısa Film Yarışmasının konusu ÖNYARGI duygusunu işleyecek her türden kısa filmi kapsamaktadır. Bu bağlamda ‘ÖNYARGI’ temalı her türlü kurmaca filmler yarışmada değerlendirmeye alınacaktır.

Katılım Koşuları

a) Yarışmaya katılacak filmlerin teması ‘ÖNYARGI’ olmalıdır. Filmin temaya uygunluğunun belirlenmesi, yarışma jürisinin uhdesindedir.
b) Yarışmaya yaş sınırlaması olmaksızın şartname yükümlülüklerini yerine getiren herkes katılabilir.
c) 2. İnegöl Kent Konseyi Kısa Film yarışması Bursa ve İlçelerini kapsamaktadır.
d) Gönderilecek filmler kısmen veya bütünüyle başka bir yerde ve/veya mecrada (internet ortamı, TV, sinema gibi) yayınlanmamış ve/veya ödül almamış olmalıdır.
e) Yarışmacılar en fazla 2 (iki) filmle yarışmaya katılabilirler.
f) Yarışmada 10 dakikayı geçmeyen kurmaca filmler değerlendirmeye alınacaktır (Belgesel ve
animasyon türünden yapımlar değerlendirmeye alınmayacaktır).
g) Filmler asıl formatlarıyla www.inegolkultursanat.org adresinde bulunan form doldurulduktan sonra siteye yüklenmeli, ayrıca yarışma adresine ıslak imzalı katılımcı formuyla birlikte 1 adet asıl DVD olarak da teslim edilmelidir. Filmler AVI, DivX, XVID, WMW, MPG, MPEG, VOB, MP4, M2TS, MOV, MKV formatlarında olmalıdır.
h) Gönderilen filmin Windows işletim sistemleri üzerinde çalıştırılabilir oynatıcılarda açılıp izlenememesi sorunu tamamen göndericinin sorumluluğundadır.
i) Kısa filmde kullanılacak hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif hakkı veya kullanım hakkı yarışmacıda olmalıdır. Yarışmacı, başvuru
formunda belirtildiği gibi, bu hususta doğacak ihtilaflardan sorumludur.
j) Gönderilen kısa filmler ön jüri tarafından ilk değerlendirilmeye tabi tutulacak, yapılan derecelendirme neticesinde finale kalan 15 adet film ödüllendirme için asıl jüriye gönderilecektir.
k) Yarışmada dereceye giren filmlerin yönetmenlerinin ya da temsilcilerinin ödül törenine katılması zorunludur. Katılmamaları durumunda ödülleri verilmeyecektir.
l) Yarışmaya katılmak isteyenler, filmlerini 22 Mart 2019 Cuma günü saat 17.00’a kadar İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi Cuma Mahallesi İsmail efendi Sok. No.7 İnegöl / BURSA adresine göndermeleri gerekmektedir. Belirtilen son başvuru tarihinden sonra, posta ya da kargoda yaşanan gecikmelerden dolayı, elimize ulaşan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışmaya katılanların şunları hazırlaması gerekmektedir:
• Islak İmzalı Başvuru Belgesi
• Filmin 1 adet DVD kopyası.
• Bir CD’nin içinde Word formatında başvuru belgesi,
• Filmin adıyla adlandırılmış üç adet renkli veya siyah beyaz fotoğraf ve yönetmenin varsa sinema alanındaki çalışmalarını da belirttiği kısa özgeçmişi.

m) Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri özgün eser ile hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf,
efekt ve/veya benzeri materyalin hukuki olarak kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler. Telif ile ilgili üçüncü şahıslar arasında doğabilecek hukuki anlaşmazlıklarda sorumluluk yarışmacıya aittir. Yarışmacıların yarışmaya gönderdikleri özgün eser ile hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif hakları yarışmacıda olmak kaydıyla, ticari olmayan faaliyetlerde kullanım hakları ise eserin sahibini bilgilendirmek şartı ile İNEGÖL BELEDİYESİ VE İNEGÖL KENT KONSEYİNE ’ne aittir.

Başvuru Şekli

a. Başvurucular www.inegolkultursanat.org adresinde bulunan katılımcı formu doldurmalıdırlar. Film bu siteye yüklenmeli, sonrasında İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi Cuma Mahallesi İsmail efendi Sok. No.7 İnegöl / BURSA elden ya da posta/kargo/kurye yoluyla en geç 22 Mart 2019 tarihine kadar gönderilmelidir.
b. İmzalı başvuru belgesinde İnegöl Belediyesi Ve İnegöl Kent Konseyi nin gerçekleştirdiği 2. Kısa Film Yarışması şartlarını yukarıdaki şekliyle “okudum ve kabul ettim” beyanı altına adı soyadı, tarih ve ıslak imza bulunmalıdır. Kabul beyanı olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Filmler 1 DVD halinde yarışma adresine teslim edilmelidir (Gönderilen filmin DVD’sinin bilinen oynatıcılarda açılıp izlenememesi sorunu tamamen göndericinin sorumluluğundadır).
c. Katılımcılar yarışmaya en fazla 2 (iki) filmle katılabilirler. İkiden fazla film ile yarışmaya katılacaklar her bir film için ayrı başvuru formu doldurmalıdır.
d. Yarışmaya gönderilen filmler değerlendirmeye alınsın ya da alınmasın yapımcı/yönetmenlere iade edilmeyecektir.

Başvuru Adresi
İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi Cuma Mahallesi İsmail efendi Sok. No.7
İnegöl / BURSA
İkincisi Yapılacak Kısa Film Yarışmasının Gala Ve Ödül Töreni 29 Mart 2019 Tarihinde Yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ