<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İnebolu Kültür Ve Sanat Derneği Oğuz Atay Öykü Ödülü

İnebolu Kültür Ve Sanat Derneği Oğuz Atay Öykü Ödülü

İnebolu Kültür Ve Sanat Derneği Oğuz Atay Öykü Ödülü

İnebolu Kültür Ve Sanat Derneği Oğuz Atay Öykü Ödülünün Dördüncüsü Düzenleniyor. Ödüllü Yarışmaya Herkes Katılabilir. Yarışma Başvuruları E-Posta Üzerinden Alınacak.

Yarışmanın Konusu: Serbest
Yarışmanın Katılım Şekli: E-Posta
Yarışmadaki Kısıtlar: Katılım Herkese Açıktır

Oğuz Atay Öykü Ödülü 2024 Şartnamesi

1)Konu:
Yarışmanın konusu serbesttir.

2)Amaç:
12 Ekim 1934 İnebolu-Kastamonu doğumlu olan, Türk Edebiyatının usta kalemi ve yazdığı birbirinden değerli eserlerle edebiyatımızda yeri doldurulamaz bir yazar olan Oğuz Atay’ı doğduğu şehirde öykücü kimliğiyle anmak ve anısını yaşatmak, Oğuz Atay’ın öykücü kimliğine dikkat çekmek, Edebiyatımıza yeni eserler kazandırılmasına aracı olmak, Yazmayı uğraş edinmiş kişilere edebi paylaşım ortamı sağlamak.

Ads

3)Yarışma Organizasyonu:

Yarışmanın organizasyonu İnebolu Kültür ve Sanat Derneği tarafından yapılmaktadır.

4) Katılım Koşulları

1. Katılım herkese açıktır. Konu sınırlaması yoktur. Daha önceki Oğuz Atay Öykü Ödülleri’nde ödül alan yazarlar ödüle başvuru yapamazlar.

2. Sadece öykü başvuruları kabul edilmektedir. Roman, deneme, şiir, vb. türlerde yapılan başvurular değerlendirme dışı bırakılacaktır.

3. Katılım bir öykü ile olacaktır. Bir kişi, birden fazla öykü ile başvuruda bulunamaz.

4. Öyküler, Times New Roman yazı karakteriyle 12 punto olarak 15 sayfayı geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır. Eser gönderiminde ödülün öykü ödülü olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

5. Daha önce basılı veya sanal herhangi bir ortamda yayımlanmış ve/veya ödül almış öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirme süreci devam ederken öykünün tamamının ya da bir kısmının yayımlandığı tespit edilirse değerlendirme dışı bırakılacaktır.

6. Öykülerin Word belgesine kaydedilmiş olarak belirtilen e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

7. Posta, kargo ve elden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

8.Oğuz Atay Öykü Ödülü’ne katılan öyküler seçici kurula yazar kimlikleri gizli olarak sunulmaktadır. Bu nedenle öykünün yer aldığı dosyada yazarın kimliğine dair bir bilginin yer almamasına dikkat edilmelidir. Yazarlar öykülerinde sağ üst köşesinde bir rumuz kullanmalıdır.

9. Öykü dosyası ile birlikte öykünün adını taşıyan başka bir dosyada yazarlar kimliklerini, rumuzlarını ve iletişim bilgileri ile birlikte kısa özgeçmişlerini belirtmelidir.

10. Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki sorumluluğu yazarına aittir.

11. Eserlerin katılım koşullarını sağlaması, başvuru adresine ulaşması yazarların sorumluluğundadır. Katılımı onaylanan yazarlar bir iletiyle bilgilendirilecektir. Başvuru koşullarına uymayan eserler için herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır.

Ödül alan öykü ve seçici kurul tarafından yayımlanmaya değer görülen öyküler ödül alan öykünün adını taşıyan Oğuz Atay Öykü Ödülü 2024 anı kitap olarak yayımlanacaktır. Bu kitabın dışında kalan öyküler ise başka herhangi bir yerde kullanılmayacaktır.

5) Seçici Kurul:
Hülya SOYŞEKERCİ
Altay Ö. ERDOĞAN
Ercan y YILMAZ
Hasan ÖZKILIÇ
Hüseyin PEKER

6) Ödüller:
Ödül, Oğuz Atay Öykü Ödülü adıyla bir öyküye verilir. Seçici kurul gerek duyarsa ödülü paylaştırabilir veya Jüri Özel Ödülü verebilir. Ödül alan yazara Oğuz Atay kitap seti ve Oğuz Atay Öykü Ödülü 2024 adına hazırlanan plaket verilecektir. Çıkacak olan kitapta öyküsü yer alan yazarlara onar adet kitap armağan edilecektir. Bunun dışında herhangi bir telif ödenmeyecektir.

7) 2024 Yılı Yarışma Takvimi
Başvuru Başlangıç Tarihi: 14 Şubat 2024
Son Başvuru Tarihi: 30 Mayıs 2024
Sonuçların Açıklanması: 1 Eylül 2024
Ödül Töreni: Oğuz Atay’ın Doğum Günü Anısına 12 Ekim 2024 Tarihinde İnebolu’da Gerçekleştirilecektir.

8)Yarışma İletişim Bilgileri
Eserlerin gönderileceği e-posta adresi: inebolukulturvesanatdernegi@gmail.com
Yarışma ile ilgili bilgi almak için,
Hasan İLYASOĞLU (İnebolu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı)
Tel: 0536 525 91 23
Özlem KESKİN
Tel: 0 542 809 74 03

Kaynak Link .

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ