<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İlim Ve Fazilet Vakfı Sefer Ekşi Öykü Yarışması

İlim Ve Fazilet Vakfı Sefer Ekşi Öykü Yarışması

İlim Ve Fazilet Vakfı Sefer Ekşi Öykü Yarışması

İlim Ve Fazilet Vakfı Sefer Ekşi Öykü Yarışması Konusu Merhamet. İlim Ve Fazilet Vakfı Eğitim Kurumları Sefer Ekşi 9. Kültür Ve Sanat Ödülleri Öykü Yarışması Köklü Bir Anlatı Geleneğine Dayanan Türk Öykücülüğünün Genç Kuşaklarca da Sürdürülmesini Sağlamak, Türk Dilini Tüm Anlatım Olanaklarıyla Kullanmak Ve Geliştirmek Amacıyla Düzenlenmiştir.

İlim Ve Fazilet Vakfı Öykü Yarışmasına Her Meslekten (Öğretmen, Lise Ve Üniversite Düzeyindeki Öğrenciler Dahil) Türkiye İçinden Ve Dışından Dileyen Amatör Ve Profesyonel Yazarlar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası
4 Adet Mansiyon Ödülü 750 Türk Lirası

Katılım Koşulları
a. Yarışmaya; her meslekten (öğretmen, lise ve üniversite düzeyindeki öğrenciler dahil) Türkiye içinden ve dışından dileyen amatör ve profesyonel yazarlar katılabilir. Ancak, İlim ve Fazilet Vakfı Yönetici ve üyeleri ile Sefer Ekşi aile bireyleri ve onların 1. dereceden yakınları; Seçici Kurul üyeleri, onların 1. dereceden yakınları ile İlim ve Fazilet Vakfı Eğitim Kurumlarında görev yapan personel ve Sefer EKŞİ öykü yarışmasına daha önce katılıp ödül alanlar katılamazlar.

b. Katılan eserin daha önce basılmamış ve herhangi bir yarışmadan ödül almamış olması gerekmektedir.

Ads

c. Her yazar ancak bir (1) eserle yarışmaya katılabilir.

d. Yarışmaya katılan eserler en fazla beş (5) sayfa A4 uzunluğunda (arial, 10 punto, 1 satır aralık) ile yazılacak, sayfalar normal kenar boşluklarına sahip olacak (her yön 2,5 cm.), paragraf araları 1 satır ve herhangi bir kapak yapılmadan Yarışma Sekreterliğine yollanacaktır.

e. Yarışmacılar eserlerini CD’ye kopyalayıp, kopyayı taşıyan CD ile birlikte 5 (beş) kopya halinde A4 çıktısını alıp, A4 boyutundaki zarfa koyacaklar, sıkıca yapıştırıp zarfın SAĞ ÜST köşesine beş (5) harften oluşan bir RUMUZ yazacaklardır. Zarfın üzerinde kesinlikle gerçek ad ve soyad belirtilmeyecektir.

f. Yarışmacılar ayrı bir sayfaya kendi ad ve soyadları ile özgeçmişlerini,(Eğitim durumu, öğrenciler için okul adresi ve okul telefonu; diğer katılımcılar için adres ve telefonlarını, e-mail adreslerini ) yazıp “SEFER EKŞİ 9.KÜLTÜR VE SANAT ÖDÜLLERİ ÖYKÜ YARIŞMASININ TÜM ŞARTLARINI KABUL EDİYORUM” ibaresini yazarak imzalayacaklardır.

g. Son olarak yarışmacılar, eserlerini koydukları A4 zarf ile özgeçmişlerinin yer aldığı belgeyi A3 boyutundaki zarfa koyarak “İLİM VE FAZİLET VAKFI EĞİTİM KURUMLARI- Selamiali Mahallesi Katip Çelebi Sokak Fazilet Çıkmazı No:1 ÜSKÜDAR/İSTANBUL adresine KARGO ile göndereceklerdir.

h. Posta ya da kargo da meydana gelen gecikme, hasar ve kayıplardan düzenleyici kurum sorumlu tutulamaz.

i. İnternet yoluyla yapılan gönderiler kabul edilmeyecektir.

j. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılırsa elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

k. İlim ve Fazilet Vakfı Eğitim Kurumları ; yarışmaya katılan bütün eserlerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde, eser sahibinin izni alınarak her türlü kullanım hakkına, çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve bunu gibi umuma arz ile ilgili bilumum telif haklarına sahip olur.

l. Bu şekilde kullanılan eserler için eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini ya da bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talepte bulunmayacağını, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. İlim ve Fazilet Vakfı Eğitim Kurumları, eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.

m. Yarışmaya katılan eserler iade edilmeyecektir.

n. Yarışmaya son katılım tarihi 21 Şubat 2020’dir. Yarışma sonuçları 13 Mart 2020 tarihinde www.ilimfaiziletvakfi.org.tr adresinden ilan edilecek, ödül töreni 18 Mart 2020 Çarşamba günü Üsküdar kampüsümüzde yapılacak ve ödüller sahiplerine törende verilecektir.

o. Akademisyenlerden ve profesyonel yazarlardan oluşan Seçici Kurul üyelerinin adları spekülasyona meydan vermemek için gizli tutulmuştur.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 21 Şubat 2020. Yarışma Sonuçları 13 Mart 2020 Tarihinde Açıklanacak.

Bilgi İçin
Adı Soyadı : Hasan ÜNALDI -İlim ve Fazilet Vakfı Eğitim Kurumları
Tel. No : 0216 553 17 64 (Aramalar 09.00-17.00 arası)
E-Posta : faziletodul@gmail.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Yusuf dedi ki:

    Bu senenin konusu kitap ve insan değil mi

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

      yanlış yazılmış konu kitap ve insan.

BİR YORUM YAZ