<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İgsaş Toprağın İzinde Kısa Film Yarışması

İgsaş Toprağın İzinde Kısa Film Yarışması

İgsaş Toprağın İzinde Kısa Film Yarışması

İstanbul  Gübre Sanayi İgsaş Toprağın İzinde Kısa Film Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 25 Bin Türk Lirası
Jüri Özel Ödülü 3 Bin Türk Lirası (Jürinin İnisiyatifine Göre Verilmesi Mümkündür.)

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Günümüzde çevre ve sürdürülebilirlik konuları gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Topraklarımızın, bize geleceği kazandıracak bir olgu olduğu salt sektöre değil, tüm dünyaya anlatılmalıdır. Bu ideal ile toprağın değeri ve öneminin altını çizecek nitelikli senaryolarla toprağın ve çiftçinin önemini herkese anlatarak farklı bir bakış açısı yaratacak senaryolar aracılığıyla fayda üretilecektir. İGSAŞ 50. Yıl Özel Toprağın İzinde konulu kısa film yarışması sanatçıların, gençlerin, sanatseverlerin ve nihai izleyicinin sanatsal duyarlılıklarının gelişimine de katkıda bulunacaktır.

Konu
Toprağın değer ve önemini anlatmayı güden “Toprağın İzinde” temasını; toprağın gelecek için ne denli değerli olduğunu çiftçi, toprak, mutfak vb. öğeler çerçevesinde anlatacak kapsamda tüm filmler yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır.

Ads

Filmlerin Teknik Özellikleri
Başvuru yapacak filmler renkli ya da siyah/beyaz olabilir.

Ekran Boyutu 1.33, 1.37, 1.66, 1.85, 2.35 formatlarında kabul edilecektir.

Yarışma dili Türkçe olup filmler orijinal dilinde çekilmiş ise alt yazılı olması zorunludur. Orijinal dil Türkçe dışında başka bir dilde ise altyazılar Türkçe olmalıdır.

Kurmaca, belgesel, animasyon vb. tüm kategorilerde hazırlanmış filmler yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır.

Jüri Değerlendirmesi
15 Ekim 2021 tarihine kadar şartların kabul edildiğine dair imzalı beyanname ile birlikte çalışır wetransfer linki olarak igsas.yarisma@igsas.com.tradresine iletilecek, “İGSAŞ 50. Yıl Özel Toprağın İzinde Konulu Kısa Film Yarışması”na başvuru yapan tüm filmler 3 kişilik akademisyenden oluşan “Jüri Heyeti” tarafından değerlendirilecektir. Jüri değerlendirmesi 31 Ekim 2021 tarihine kadar tamamlanmış olacaktır. Ödüllendirme 1., 2. Ve 3. Film olarak gerçekleşecektir. Jüri Özel ödülü ise, jürinin değerlendirmesi sonucunda özel bir katılım olması halinde verilecektir.

Genel Açıklamalar
• Yarışma T.C. vatandaşlarının ve 01.01.1981 ve sonrası doğumluların katılımına açıktır.

• Katılımcılar, yarışmaya birden fazla filmle katılabilir.

• Katılımcılar; belirlenen tema kapsamında kendi anlatım biçimlerine uygun farklı bakış açıları, yaklaşım ve yorum kullanmakta serbesttirler.

• Katılımcılar, filmlerin özgün ve kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık ve tereddüt durumunda tüm sorumluluk katılımcıya aittir.

• Projeler daha önce ya da eş zamanlı olarak hiçbir yerde kullanılmamış, ödül almamış, kopya edilmemiş ve özgün olmalıdır(sosyal medya, YouTube vb. platformlarda düzenlenen yarışmalar dâhil). Benzer ya da alıntı olduğu belirlenen projeler yarışma dışı kalacak olup, bu durumun başta tespit edilememesi ve böyle bir tasarımın İGSAŞ tarafından kullanılması halinde, tasarım sahibi katılımcı İGSAŞ aleyhine doğmuş-doğacak olan her türlü maddi/manevi zararı doğrudan ve derhal tazmin etmeyi şimdiden gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

• Kural ihlali yaptıǧı tespit edilen katılımcıların, ödül ve/veya sergileme almış olmaları durumunda aldıkları ödül ve/veya yayın iptal edilir; bu durumda katılımcı kazandığı para ödülünü (yasal faizi ile) ve başarı/katılım belgesini iade ile mükelleftir.

• Başvuru yapılmış filmde bulunan her türlü nesne ve/veya kişilerle ilgili telif, izin vb. sorumluluk başvuru sahibine aittir. İGSAŞ, yarışmaya gönderilen filmlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.

• Teknik koşullara uygun olmayan projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• “İGSAŞ 50. Yıl Toprağın İzinde Konulu Kısa Film Yarışması” ile ilgili tüm güncellemeler ve bilgilendirmeler, İGSAŞ’ın resmi internet sitesinde (www.igsaş.com.tr) aktif olarak duyurulur. Ödüle değer bulunan katılımcılara, lüzumlu hallerde, başvuru sisteminde belirttikleri e-posta adresine gönderilen iletiler ve ekleriyle gerekli bilgilendirmeler yapılır.

• Katılımcılar, şartnamenin de yer aldığı www.igsas.com.tr/topraginizinde.zip adresinde mevcut beyannameyi indirerek doldurmalı, imzaladığı beyannameyi taratarak film ile birlikte igsas.yarisma@igsas.com.tr adresine göndermelidir.

• Katılımcılar, yarışmaya başvurdukları andan itibaren bu şartnamedeki tüm koşulları okumuş ve peşinen kabul etmiş sayılırlar.

• Tüm başvuru sahipleri, yarışmaya gönderdikleri filmlerin İGSAŞ tarafından sosyal medya kanallarında (YouTube, Facebook, Instagram vb.) ve web sitesinde kullanımına izin vermiş sayılacaktır. Ayrıca ödül kazanan proje sahibi katılımcı, isminin tüm geleneksel ve dijital platformlarda yayınlanmasına şimdiden muvafakat etmiştir.

Yarışma Başvurusu
15 Ekim 2021 tarihine kadar çalışır wetransfer linki olarakigsas.yarisma@igsas.com.tr adresine iletilecek filmler ve şartları kabul ettiklerine dair beyanname ile katılımcılar, “İGSAŞ 50. Yıl Özel Toprağın İzinde Konulu Kısa Film Yarışması”na başvuru yapabilecektir.

Başvuru İçin Gerekli Materyaller
1-) Yönetmen Özgeçmişi (word formatında)
2-) Filmin Künyesi (word formatında)
3-) Filmin Özeti -Synopsis (word formatında)
4-) Varsa Filmin Fragmanı (Varsa .mp4 ya da .mpg formatında)
5-) Film (.mp4 ya da .mpg formatında)
6-) Filmden Çekilmiş Kareler ya da Set Fotoğrafları (En 4 adet, .jpg formatında, yüksek çözünürlüklü)
7-) Eksiksiz Doldurulmuş ve İmzalanmış Şartların Kabul Edildiğine Dair Beyanname – Taratılmış olarak

Sorumluluk
• “İGSAŞ 50. Yıl Özel Toprağın İzinde Konulu Kısa Film Yarışması”, gönderilen filmlerin ve beyannamenin zamanında igsas.yarisma@igsas.com.tradresine gönderilmemesinden, iletim sırasında doğacak hasarlardan ve kayıplardan dolayı herhangi bir sorumluluk almaz.

• “İGSAŞ 50. Yıl Özel Toprağın İzinde Konulu Kısa Film Yarışması” katılımcı tüm filmlerden maksimum 20 saniyelik fragman kopyası alabilir. Fragmanlar ve film sahibinin künyede yer alan bilgileri haber, tanıtım ve reklam amaçlı kullanabilir. Yarışmaya başvuran kişi ve kişiler İGSAŞ ve İGSAŞ’ın üçüncü partileri için gerekli KVVK izinlerini yarışmaya başvurarak vermiş sayılır.

• “İGSAŞ 50. Yıl Özel Toprağın İzinde Konulu Kısa Film Yarışması” yarışma temasıyla ilgisiz, yarışma kurallarına uymayan filmleri yarışma dışında bırakabilir.

• “İGSAŞ 50. Yıl Özel Toprağın İzinde Konulu Kısa Film Yarışması”na başvuru yapan tüm yönetmen ve yapımcılar, başvuru yaptıkları filmlerin orijinal olduğunu ve başvuru yaptıkları filmlerin haklarını elinde tutan bir üçüncü taraf olmadığını kabul etmiş sayılır. Festivale başvuru yapan tüm yönetmen ve yapımcılar belirtilen tüm kural ve şartları koşulsuz olarak kabul etmiş sayılır.

● Yarışmaya katılımda yaş, film uzunluğu, gönderilecek film adedi sınırlaması yoktur.
● Katılımcılar, yarışmaya başvurdukları andan itibaren bu şartnamedeki tüm koşulları okumuş ve peşinen kabul etmiş sayılırlar.
● Tüm başvuru sahipleri, yarışmaya gönderdikleri filmlerin İGSAŞ tarafından sosyal medya kanallarında (YouTube, Facebook, Instagram vb.) ve web sitesinde kullanımına izin vermiş sayılacaktır.
● Başvuru sahipleri başvuru aşamasında KVKK gereği online olarak aydınlatma metnini onaylamalıdır.

İletişim
Güney Mah. Petrol Cad. No: 27 41780 Körfez / Kocaeli
Telefon:+90 262 316 22 00 (Pbx)
Faks: +90 262 316 22 95 – 96 – 97 – 98
E-posta: igsas@igsas.com.tr

Yarışma Takvimi
Duyuru Dönemi: 19 Ağustos 2021-15 Ekim 2021
Değerlendirme Dönemi: 15 Ekim 2021-31 Ekim 2021
Sonuç Tarihi: 15 Kasım 2021

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ