10.04.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İfsak Uluslararası Fotoğraf Yarışması

İfsak Uluslararası Fotoğraf Yarışması

İfsak Uluslararası Fotoğraf Yarışması

İstanbul Suadiye Rotary Kulübü, İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İfsak Uluslararası Fotoğraf Yarışması Başvuruları.

Yarışmanın Tanımı
İstanbul Suadiye Rotary – İFSAK 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması, tüm amatör ve profesyonel fotoğraf tutkunlarına ve Uluslararası Rotary üyelerine, Rotaractlara ve Interactlara açık, TFSF, FIAP, GPU ve PSA onaylı, ayrıca ROTARY ve iFSAK Özel Ödülü de olan bir yarışmadır.

Düzenleyen
“İstanbul Suadiye Rotary Kulübü – İFSAK 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması”, İstanbul Suadiye Rotary Derneği tarafından İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) desteğiyle düzenlenmektedir.

Yarışma Kategori / Bölümleri:
İSTANBUL SUADİYE ROTARY KULÜBÜ – İFSAK 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Sayısal (Dijital) kategoride ve 4 (dört) bölümden oluşmaktadır (baskı kabul edilmeyecektir):

1- Sayısal: Serbest Renkli / Digital: Open Color > DC (PID Color)
2- Sayısal: Serbest Siyah-Beyaz / Digital: Open Monochrome > DM (PID Monochrome)
3- Sayısal: Konu: Doğa (Renkli veya Siyah-Beyaz) / Digital Theme: Nature (Color or Monochrome) > TH (PID
Color)
4- Sayısal: Konu: Rotary Fırsatlar Yaratır (Renkli veya Siyah-Beyaz) / Digital Theme: Rotary Opens Opportunities (Color or Monochrome) > RF (PID Color)

Sponsorlu Bağlantılar

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi: (onaylar geldikten sonra)
Kapanış Tarihi: 17 OCAK 2021 Pazar, saat 23.59 (TSI)
Seçici Kurul Toplantısı: 30 OCAK 2021 Cumartesi
Sonuç Bildirimi: 07 ŞUBAT 2021 Pazar Sonuçlar; https://tr.suadiyerotary.org/photo-contest-1, www.ifsak.org.tr, ve www.tfsf.org.tr adreslerinde yayımlanacaktır.
Sonuç kartları katılımcılara e-posta ile de gönderilecektir. Sonuç kartlarında her fotoğrafın aldığı puan ve her bölüm için kabul alma sınırı belirtilecektir.
Ödül Töreni ve Yarışma Tarihi: 27 Şubat 2021 Cumartesi saat 16:00’da (Sergi Salonu daha sonra bildirilecektir)
Ödüllerin Postalanacağı tarih: 27 Mart 2021 Cumartesi
PSA’ya EDAS raporu gönderilme tarihi: 1 Mart 2021 Pazartesi
Dijital Katalog Yayını: 17 Nisan 2021 Cumartesi

ÖDÜLLER Ve KABULLER (Her Bölüm İçin):

FIAP: ULUSLARARASI FOTOĞRAF SANATI FEDERASYONU (Fédération Internationale de l’Art Photographique)
• FIAP Altın Madalya
• FIAP Gümüş Madalya
• FIAP Broz Madalya
• FIAP Mansiyonu (6 adet)
• FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü (Toplamda en fazla kabul ve ödül alan fotoğrafçıya verilecektir).

PSA: AMERİKAN ULUSLARARASI FOTOĞRAF FEDERASYONU (Photographic Society of America Worldwide)
• PSA Altın Madalya
• PSA Gümüş Madalya
• PSA Bronz Madalya
• PSA Mansiyonu (6 adet)

GPU: ULUSLARARASI GLOBAL FOTOĞRAF FEDERASYONU (Global Photographic Union)
• GPU Altın Madalya
• GPU Mansiyonu (2 adet)

İFSAK – İSTANBUL FOTOĞRAF VE SİNEMA AMATÖRLERİ DERNEĞİ
• İFSAK Altin Madalya (ilk 3 Bölüm için)

İstanbul Suadiye Rotary Kulübü
• İstanbul Suadiye Rotary Kulübü Altın Madalya
• İstanbul Suadiye Rotary Kulübü Gümüş Madalya
• İstanbul Suadiye Rotary Kulübü Bronz Madalya
• İstanbul Suadiye Rotary Kulübü Özel Ödül *
* İstanbul Suadiye Rotary Kulübü Derneği Birinci Özel ödülü: Hotel Club Phokaia Foça İzmir / Türkiye (www.mwphokaia.com) 2021 yılı içinde Haziran veya Eylül ayları içinde (Temmuz- Ağustos hariç), en az bir ay öncesinden yapılacak rezervasyonlarda Otelin oda uygunluğuna göre standart odada 7 gece tam pansiyon (Kahvaltı, öğlen ve Akşam yemeği – içki dahil değildir) iki kişilik konaklama.
şeklindedir ve sahiplerine bir davet yazısıyla teslim edilecektir.

Not: Ödül konusu Otellere ulaşım ve seyahat ile ilgili diğer ekstra harcamalar konaklama ödülü kazanan yarışmacılar tarafından karşılanacaktır. Konaklama tarihi ve Standart Oda için otel ile en az bir ay öncesinde irtibata geçilmesi gerekmektedir. Konaklamalar bölünmeden bir kerede kullanılmalıdır. Ödüller ancak bu Şartnamede belirtilen şekilde bizzat ödülü kazanan Katılımcı tarafından kullanılabilecektir. Katılımcılar, ödülü kullanmak yerine, parasal karşılığını talep edemezler.

• KABULLER: (kategori başına en az %20, en fazla %25)

Yarışma Ücreti Ve Ödeme:
• Katılım ücreti tüm katılımcılar için zorunludur. Yarışmanın toplam 4 bölümü için aşağıdaki ücretler gereklidir:

30 Dolar
150 TL (yalnızca Türk vatandaşları için)
120 TL (İFSAK üyeleri için)
Erken ödeme indirimleri: 31 Ekim 2020 tarihine kadar ödemelerde aşağıdaki indirimler uygulanacaktır:
24 Dolar
120 TL (yalnızca Türk vatandaşları için)
100 TL (İFSAK üyeleri için)

Not: Banka transferlerinde katılımcılar para transferlerini EURO olarak da (25 EURO ve 31 Ekim 2020 tarihine kadar 20 EURO) EURO IBAN hesabına yapabilirler.

Yarışma ücretini PayPal üzerinden ödeyecekseniz, http://www.photocompentries.net/?org=ifsak adresindeki Kayıt Formuna erişerek ödeme yapmalısınız. PayPal sayfasında, PayPal hesabı olmayan ancak yine de PayPal’a erişebilenler için kredi kartıyla ödeme seçeneği de bulunmaktadır.

Yarışma ücretini Kredi Kartı ile Yarışma web sayfasından (https://tr.suadiyerotary.org/photo-contest-1) ödeyecekseniz (TL olarak), Kredi Kartı ile Ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Lütfen Kayıt Formunda (http://www.photocompentries.net/?org=ifsak ) “PayPal”a değil, “Kredi Kartı” düğmesini tıklayınız.

Yarışma ücretini Banka havalesi ile ödeyecekseniz, aşağıdaki banka hesaplarından birine, tüm masraflar size ait olmak üzere havale yapabilirsiniz. Ödemesi eksik gelen başvurular işleme alınmayacak ve para iadesi yapılmayacaktır. IBAN nolu ile transfer yapacak olanlar, http://www.photocompentries.net/?org=ifsak Kayıt Formu üzerinde “cash” düğmesini tıklamalıdırlar, “PayPal değil.
Türk Lirası (TL) hesabı (sadece Türk vatandaşları için):

Banka: Yapı ve Kredi Bankası Lehdar: İSTANBUL SUADİYE ROTARY KULÜBÜ DERNEĞİ IBAN: TR06 0006 7010 0000 0072 2676 09

Ödemelerde “açıklama” bölümüne yarışmaya katılan fotoğrafçının adı-soyadı muhakkak yazılmalıdır. Ücret ödemeyen veya eksik ödeyen katılımcıların fotoğrafları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yapıtların İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi:
• Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.
• Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi sadece http://www.photocompentries.net/?org=ifsak adresine, üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleştirilecektir.
• Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.
• Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 7-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 MB’den az olmamalı, 4 MB’i de geçmemelidir. Gönderilecek fotoğrafların genişliğinin en fazla 4096 piksel, yüksekliğinin en fazla 2160 piksel olması gerekmektedir. Bu boyutların üstündeki fotoğraflar sisteme yüklenemeyecek, sistem tarafından doğru boyutlarda fotoğraf yüklenmesi istenecektir.
• Fotoğrafları isimlendiririrken Ç, Ğ, İ, Ö, Ş, Ü, ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. Sadece İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir.

• Fotoğraf isimleri en fazla 35 karakter olmalıdır.
İnternet üzerinden http://www.photocompentries.net/?org=ifsak linkinden yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde Photo-contest-support@rotarysuadiye.org adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir. Bu adrese fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılım sağlamaz.
• Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.
• Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için SUADİYE ROTARY veya İFSAK sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ