17.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İfsak Uluslararası Fotoğraf Yarışması

İfsak Uluslararası Fotoğraf Yarışması

İfsak Uluslararası Fotoğraf Yarışması

İstanbul Suadiye Rotary Kulübü, İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İfsak Uluslararası Fotoğraf Yarışması Başvuruları.

Yarışmanın Tanımı
İstanbul Suadiye Rotary – İFSAK 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması, tüm amatör ve profesyonel fotoğraf tutkunlarına ve Uluslararası Rotary üyelerine, Rotaractlara ve Intaractlara açık, IFSAK, TFSF, FIAP ve PSA onaylı, ayrıca ROTARY Özel Ödülü de olan bir yarışmadır.

Düzenleyen
“İstanbul Suadiye Rotary Kulübü – İFSAK 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması”, İstanbul Suadiye Rotary Derneği tarafından İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) desteğiyle düzenlenmektedir.

Yarışma Kategori / Bölümleri:
İSTANBUL SUADİYE ROTARY KULÜBÜ – İFSAK 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Sayısal (Dijital) kategoride ve 4 (dört) bölümden oluşmaktadır (baskı kabul edilmeyecektir):
1- Sayısal: Serbest Renkli / Digital: Open Color > DC (PID Color Class)
2- Sayısal: Serbest Siyah-Beyaz / Digital: Open Monochrome > DM (PID Monochrome Class)
3- Sayısal: Konu: Doğa (Renkli veya Siyah-Beyaz) / Digital Theme: Nature (Color or Monochrome) > PSA ND
4- Sayısal: Konu: Hizmetlerimizle Hayatları Değiştirelim (sadece Renkli) / Digital Theme: Serve To Change Lives (Color only) > (PID Color Class)

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi: 27 Eylül 2021 Pazartesi
Kapanış Tarihi: 10 OCAK 2022 Pazartesi günü, saat 23.59 (TSI)
Seçici Kurul Toplantısı: 29 OCAK 2022 Cumartesi
Sonuç Bildirimi: 07 ŞUBAT 2022 Pazartesi
Sonuçlar; www.suadiyerotary.org/fotograf-yarismasi-2, https://www.ifsak.org.tr/istanbul-suadiye-rotary-ifsak-2nd-photo-contest/ ve https://tfsfonayliyarismalar.org/ adreslerinde yayımlanacaktır.
Sonuç kartları katılımcılara e-posta ile de gönderilecektir.
Ödül Töreni ve Sergi (yarışma) Tarihi: 26 Şubat 2022 Cumartesi saat 16:00’da Sergi (yarışma) Salonu (Daha sonra bildirilecektir)
Ödüllerin Postalanacağı tarih: 1 Nisan 2022, Cuma
Dijital Katalog Yayını: Nisan 2022 sonu

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

ÖDÜLLER ve SERGİLEME (Her bölüm için):
FIAP: ULUSLARARASI FOTOĞRAF SANATI FEDERASYONU (Fédération Internationale de l’Art Photographique)
• FIAP Altın Madalya
• FIAP Gümüş Madalya
• FIAP Broz Madalya
• FIAP Mansiyonu (6 adet)
• FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü (Toplamda en fazla kabul ve ödül alan fotoğrafçıya verilecektir).

PSA: AMERİKAN ULUSLARARASI FOTOĞRAF FEDERASYONU (Photographic Society of America Worldwide)
• PSA Altın Madalya
• PSA Gümüş Madalya
• PSA Bronz Madalya
• PSA Mansiyonu (6 adet)

TFSF: TÜRKİYE FOTOĞRAF SANATI FEDERASYONU
• TFSF Altın Madalya
İFSAK – İSTANBUL FOTOĞRAF VE SİNEMA AMATÖRLERİ DERNEĞİ
• İFSAK Altın Madalya
• İFSAK Gümüş Madalya
• İFSAK Bronz Madalya
• İFSAK Mansiyon (6 Adet)

ISTANBUL SUADİYE ROTARY KULÜBÜ
• İstanbul Suadiye Rotary Kulübü Altın Madalya
• İstanbul Suadiye Rotary Kulübü Gümüş Madalya
• İstanbul Suadiye Rotary Kulübü Bronz Madalya
• İstanbul Suadiye Rotary Kulübü Özel Ödül (Toplamda en fazla kabul ve ödül alan fotoğrafçıya
verilecektir).*

İstanbul Suadiye Rotary Kulübü Derneği Birinci Özel ödülü: Hotel Club Phokaia Foça İzmir / Türkiye ( www.mwphokaia.com ) 2022 yılı içinde Haziran veya Eylül ayları içinde (Temmuz- Ağustos hariç), en az bir ay öncesinden yapılacak rezervasyonlarda Otelin oda uygunluğuna göre standart odada 7 gece tam pansiyon (Kahvaltı, öğlen ve Akşam yemeği – içki dahil değildir) iki kişilik konaklama.
şeklindedir ve sahiplerine bir davet yazısıyla teslim edilecektir.

Not: Ödül konusu Otellere ulaşım ve seyahat ile ilgili diğer ekstra harcamalar konaklama ödülü kazanan yarışmacılar tarafından karşılanacaktır. Konaklama tarihi ve Standart Oda için otel ile en az bir ay öncesinde irtibata geçilmesi gerekmektedir. Konaklamalar bölünmeden bir kerede kullanılmalıdır. Ödüller ancak bu Şartnamede belirtilen şekilde bizzat ödülü kazanan Katılımcı tarafından kullanılabilecektir. Katılımcılar, ödülü kullanmak yerine, parasal karşılığını talep edemezler.

• KABULLER: Kategori başına en az %20, en fazla %25

Yarışma Ücreti Ve Ödeme:

• Katılım ücreti tüm katılımcılar için zorunludur. Yarışmanın toplam 4 bölümü için aşağıdaki ücretler gereklidir:
Katılım ücreti 4 bölüm için 25 USD veya 200 TL (yalnızca Türk vatandaşları için) dir.
10 kişilik gruplar için %10, 30 ve üstü kişilik gruplar için %20 indirim uygulanır.
Başvuru tarihinde derneğe borcu olmayan İFSAK üyeleri en yüksek grup indirimi olan %20’den faydalanırlar.
Yarışma ücretini PayPal üzerinden ödeyecekseniz, www.PhotoCompEntries.net?org=SRI adresindeki Kayıt Formuna erişerek ödeme yapmalısınız. PayPal sayfasında, PayPal hesabı olmayan ancak yine de PayPal’a erişebilenler için kredi kartıyla ödeme seçeneği de bulunmaktadır.
Yarışma ücretini Kredi Kartı ile Yarışma web sayfasından (https://suadiyerotary.org/photo-contest-2) ödeyecekseniz (TL olarak), Kredi Kartı ile Ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Lütfen Kayıt Formunda (www.PhotoCompEntries.net?org=SRI) “PayPal”a değil, “Kredi Kartı” düğmesini tıklayınız.
Yarışma ücretini Banka havalesi ile ödeyecekseniz, aşağıdaki banka hesaplarından birine, tüm masraflar size ait olmak üzere havale yapabilirsiniz. Ödemesi eksik gelen başvurular işleme alınmayacak ve para iadesi yapılmayacaktır. IBAN nolu ile transfer yapacak olanlar, www.PhotoCompEntries.net?org=SRI Kayıt Formu üzerinde “cash” düğmesini tıklamalıdırlar, “PayPal değil.
Türk Lirası (TL) hesabı, sadece Türk vatandaşları için:
Banka: Yapı ve Kredi Bankası
Lehdar: İSTANBUL SUADİYE ROTARY KULÜBÜ DERNEĞİ
IBAN: TR06 0006 7010 0000 0072 2676 09
Ödemelerde “açıklama” bölümüne yarışmaya katılan fotoğrafçının adı-soyadı muhakkak yazılmalıdır. Ücret ödemeyen veya eksik ödeyen katılımcıların fotoğrafları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Katılım Koşulları:
• Yarışma, TFSF, PSA ve FIAP kurallarına uygun olarak yürütülecektir.
• Yarışmaya katılmadan önce yarışma kurallarını ve koşullarını ve talimatları dikkatlice okuduğunuzdan emin olunuz. Lütfen yarışmaya gönderdiğiniz fotoğrafların kriterleri karşıladığından emin olunuz.
• Yarışmaya katılım, tüm amatör veya profesyonel, fotoğrafçılara açıktır. Salon Başkanı, Jüri üyeleri ve TFSF temsilcisi ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
• Katılımcılar, yarışmanın her bir bölümüne 4 (dört) fotoğrafa kadar girebilirler. Aynı fotoğrafın veya aynı fotoğrafın renkli ve / veya siyah-beyaz sürümleri birden fazla bölüme gönderilemez.
• Katılımcılar dijital fotoğrafların yanı sıra analog fotoğraflarda taranan görüntülerle yarışmaya katılabilirler. Girişler, fotoğrafik emülsiyonda katılımcı tarafından yapılan veya dijital olarak elde edilen fotoğraflar (ışık hassasiyeti ile nesnelerin görüntü yakalamaları) olarak ortaya çıkmalıdır.
• Bir görüntünün birden çok bölümdeki kabullerinin aynı “yıldız yolu” için uygun olduğu durumlarda, görüntü sadece bir bölüme görüntü girilebilir.
• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır. Kural ihlali yapan kişilere “TFSF Ulusal ve Uluslararası Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi”nin 13. Maddesi’ndeki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. İptal edilen ödülün yeri boş bırakılır. Durum FIAP’a bildirilir. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.
• TFSF tarafından kısıtlanan ve FIAP’ın kırmızı listesinde yer alan fotoğrafçılar bu yarışmaya katılamazlar. Halihazırda PSA tarafından yaptırım uygulanan hiçbir katılımcının girişleri kabul edilmeyecektir.
• Katılımcı, bir görüntü sunması nedeniyle, işi kendisine ait olarak onaylar (Görüntüler, başkası tarafından üretilen öğeleri içermeyebilir (örneğin, küçük resim, görüntü veya başkaları tarafından internetten indirilen eser). Takma isimler kabul edilmez. Katılımcı, girdiği materyalin tamamını veya bir kısmını sergiyle ilgili medyada yayınlanmak ve / veya sergilenmek üzere sponsorlar tarafından ücretsiz olarak çoğaltmasına izin verir. Bu, bir web sitesinde düşük çözünürlüklü yüklemeleri içerebilir. Not: Görüntülerinin çoğaltılamayacağını veya kullanılamayacağını belirten katılımcılar “Ödül almaya uygun kabul edilmezler” veya serginin görsel-işitsel lerine dahil edilmezler ve serginin sponsorları tarafından diskalifiye edilmeleri söz konusu olabilir. Sergi, telif haklarının kötüye kullanımından sorumlu değildir.
• Bölüm kısıtlamalarına tabi olan Değiştirme ve Bilgisayar Üretimi (özellikle Doğa, Fotoğraf Gezisi ve Foto Muhabirliği) görüntüler, eser sahibi tarafından elektronik olarak veya başka bir şekilde değiştirilebilir. Altta yatan fotoğrafın izleyicinin anlayabileceği bir şekilde kalması koşuluyla, görüntüleri iyileştirmek veya görüntüleri yaratıcı bir şekilde değiştirmek için ayarlamalara izin verilir. Görüntüler tamamen bir bilgisayarla oluşturulamaz ve eser sahibinin tek çalışması olmalıdır. Görüntünün tüm kısımlarının gönderilen tüm eserlerin telif hakkını elinde tutan eser sahibi tarafından fotoğraflanmış olması gereklidir.
• Kabul edilen görsellerin yeniden kullanımı: Bir görsel PSA Tarafından Tanınan sergide kabul edildikten sonra, herhangi bir özdeş görsel veya neredeyse aynı görsel, medya, format veya başlıktan bağımsız olarak, gelecekteki aynı Bölüm Yıldız derecelendirmesinin herhangi bir bölümüne girilemez veya yeniden girilemez, o sergideki sınıf; başka bir dile çeviri dahil olmak üzere başka herhangi bir PSA tarafından kabul edilen bir sergiye giriş için yeniden isimlendirilemez.
• FIAP himayesi ile bir yarışmaya katılarak, katılımcı FIAP üyesi olup olmadığına bakılmaksızın, yarışmaya gönderilen fotoğrafların FIAP kurallarına ve tanımlarına göre belirlenebileceğini önceden kabul etmiş sayılacaktır. FIAP, bu araştırmayı sahip olduğu tüm imkan ve teknikleri kullanarak yapabilir. Katılımcının kendisinden talep edilen gerekli bilgileri sağlamaması, fotoğraf makinesiyle çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya sorunun çözümü için FIAP ile işbirliği yapmaması durumunda, katılımcı FIAP tarafından kuralı ihlal ettiği gerekçesiyle yasaklanır ve adı her şekilde ifşa edilir. Olası araştırmaları kolaylaştırmak için yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin bozulmadan saklanması tavsiye edilir.
• Organizatör, ödül alan ve / veya kabul edilen fotoğrafların orijinal dosyalarını talep edebilir.
• Yarışma sonucunda tüm katılımcılar e-posta ile bilgilendirilecektir.
• Tüm kazananların ödülleri posta ile adreslerine gönderilecektir. Gönderilen ödüller postada hasar görür veya kaybedilirse SUADİYE ROTARY KULÜBÜ veya IFSAK sorumlu tutulamaz.
• Yarışma herkese açıktır, ancak organizatörün bu fotoğraf yarışması kurallarına ve koşullarına uymadığını düşündüğü uygulamaları kabul etmeme hakkı vardır.
• Bir katılımcının fotoğrafları toplu bir şekilde jüriye gösterilmeyecektir. Katılımcının dört fotoğrafı juriye her bölüm için ayrı ayrı gelecektir. Bu dağıtım sırasında fotoğrafların katılımcı tarafından gönderilme sırası dikkate alınacaktır.
• Yarışmadan sonra fotoğraflarının sergilenmesini veya bir fotoğraf gösterisinde gösterilmesini kabul etmeyen katılımcılar yarışmadan elenecektir.
• Her fotoğrafın bir adı olmalıdır. Bir fotoğraf PSA onaylı bir yarışmaya kabul edildikten sonra, fotoğraf makinasında veya fotoğrafın çoğaltılmış kopyasında veya fotoğraf PSA’nın Division Star derecelendirme sınıfında (çeviri dahil) başka bir yarışmaya başka bir isme katılamaz.
• Aynı fotoğrafın renkli ve Siyah-Beyaz versiyonları aynı isimle adlandırılmalıdır.
• Bir fotoğrafa “Adsız” veya “Başlıksız” veya “İsimsiz” denilemez.
• PSA’nın Yıldız sınıflandırmasına katılacak bir fotoğraf, yarışmanın sadece bir bölümüne girilmelidir.
• PSA, şikayetleri, şüpheli durum bildirimlerini, şartnamedeki kuralların ihlallerini gözden geçirme ve gerekirse PSA gereksinimlerine uymadığını kabul etme ve ödülleri iptal etme hakkını saklı tutar. PSA ayrıca bu tür durumları FIAP’a bildirir. Katılımcı bu koşulları ve bu yarışmaya katılarak her türlü soruşturmaya yardımcı olmayı kabul etmiş sayılır.

Yapıtların İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi:

• Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

• Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi sadece www.PhotoCompEntries.net?org=SRI adresine, üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleştirilecektir.

• Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

• Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 10-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 MB’den az olmamalı, 6 MB’i de geçmemelidir.

• Jüri değerlendirmesinde kullanılacak projektör 4096 x 2160 piksel olduğundan, gönderilecek fotoğrafların uzun kenarının en fazla 4096 piksel, kısa kenarının en fazla 2160 piksel olması gerekmektedir. Bu boyutların üstündeki fotoğraflar sisteme yüklenemeyecek, sistem tarafından doğru boyutlarda fotoğraf yüklenmesi istenecektir.

• Fotoğrafları isimlendiririrken Ç, Ğ, İ, Ö, Ş, Ü, ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. Sadece İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir.

• İnternet üzerinden www.PhotoCompEntries.net?org=SRI linkinden yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde info@rotarysuadiye.org adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir. Bu adrese fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılım sağlamaz.

• Gönderilen fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile Jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

• Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için SUADİYE ROTARY veya İFSAK sorumlu olmayacaktır.
IFSAK Onay No: 2022-01
TFSF Onay No : 2022-007
FIAP Onay No : 2022/050
PSA Onay No : 2022-046
Bu yarışma TFSF, PSA ve FIAP’ın şartlarıyla uyumludur. Alınan kabuller ve ödüller, PSA ve FIAP unvan başvurularında kullanılabilir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ