01.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İFMC 2018 Ödüllü Fotoğraf Yarışması

İFMC 2018 Ödüllü Fotoğraf Yarışması

İFMC 2018 Ödüllü Fotoğraf Yarışması

İFMC 2018 Ödüllü Fotoğraf Yarışması Son Başvuru Tarihi 2 Mart 2018. İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti İFMC “İktisat’a Bakmak Hayat’a Bakmak” Temalı Resim Yarışması.

İFMC 2018 Ödüllü Fotoğraf Yarışmasına 18 Yaşından Büyük Herkes Katılabilir. Yarışmaya Katılmak İçin Başvurular ifmc.akademi@gmail.com E-Posta Adresinden Yapılacak. Ödüllü Yarışmanın Sonuçları 13 Mart 2018 Tarihinde Açıklanacak. Yarışmada Birinciye 1.500 Türk Lirası, İkinciye 1.000 Türk Lirası, Üçüncüye 500 Türk Lirası, 3 Adet Mansiyon Ödülü Plaket Verilecek.

İFMC 2018 Ödüllü Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

İFMC
İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti
75. Yıl Fotoğraf Yarışması
“ İktisat’ a Bakmak, Hayat’ a Bakmak ”

YARIŞMANIN AMACI:
1943 yılında kurulan Cemiyetimiz 75.yıl kutlamaları kapsamında fotoğraf sanatına destek olmak ve bu sanat ile ilgilenen herkese açık olmak üzere , gelecek yıllarda geleneksel hale getirmeyi planladığı bir yarışma düzenlemiştir.
İlkini 2018 yılında başlatacağımız yarışmamız ile hayatın içerisinde her adımda yer alan İktisat’ın, fotoğrafçılarımızın düşüncelerinden, kadrajlarından çıkan yansımaları izlenecek, böylece İktisat’a fotoğraf sanatının katkısı ile yeni bir bakış açısı ve görsel bir yaklaşım kazandırılmış olacaktır.

YARIŞMA KOŞULLARI:

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

A-Katılım Koşulları:
– Yarışmaya katılım ücretsizdir.
– Yarışmaya 18 yaşını bitirmiş herkes katılabilir.
– Yarışmaya, Türkiye’de çekilmiş en çok 4 adet Renkli ya da Siyah/Beyaz fotoğrafla katılabilinir.
– Seçici Kurul üyeleri, Dernek çalışanları ile Dernek yöneticileri ve birinci derecede yakınları dışında herkes katılabilir.
– Fotoğraflar Dijital olarak, verilecek E-Posta adresine yollanacaktır.
– Dijital (sayısal) fotoğraflar 4 MB ı geçmeyecek şekilde 300 dpi çözünürlükte jpeg formatında gönderilmelidir. Yarışma sonucunda kazanan fotoğraf sahipleri ile tekrar bağlantı kurularak fotoğrafların sergilemeye hazırlık için tekrar gönderimleri talep edilecektir.
– Fotoğraflar belge niteliği taşıyacağından sayısal müdahaleler bu özellik dikkate alınarak yapılmalı, görüntünün ana yapısı değiştirilmemelidir. Fotoğraf kenarlarında boşluk bırakılmamalı, herhangi bir çerçeveleme işlemi yapılmamalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcı hakkında ipucu oluşturabilecek isim, imza, tarih, logo vb. işaretlemeler yer almamalıdır.
-Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıt(lar)ın tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.
– Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
– Kural ihlali yaptığı belirlenen katılımcının kazandığı ödül, sergileme, unvan ve tüm kazanımları geri alınır; ödül ve/veya sergilemesi iptal edilir; yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.
– Katılımcılar yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar.

B- Kimlik:
Katılımcılar, 6 rakamdan oluşan rumuzlarını ve fotoğraf numaralarını dosya adına yazmalıdırlar. Fotoğrafların üzerinde başka herhangi bir bilgi yer almayacaktır. Katılım formunda katılımcının açık kimliği ve iletişim bilgilerinin yanı sıra mutlaka her fotoğrafın numarası, çekildiği yer ve tarih bilgisi ile varsa fotoğrafın adı yer almalıdır.

C- Fotoğrafların Gönderilmesi:
Fotoğraflar e-posta yoluyla gönderilebileceği gibi elden de aşağıda bildirimi yapılan Cemiyetimiz Sekreterya adresine teslim edilebilir. E-posta yolu ile gönderimlerde ve doğrudan teslimerde katılım formunun imzalı halinin ibrazı önemlidir. Katılım formu gönderilmeyen fotoğraflar yarışmaya dahil edilemez.

YARIŞMA TAKVİMİ:
Duyuru : 20 Kasım 2017 Pazartesi
Son Katılma Tarihi : 02 Mart 2018 Cuma saat 23:00
Seçici Kurul Değerlendirmesi : 10 Mart 2018 Cumartesi
Sonuçların açıklanması : 13 Mart 2018 Salı
Ödül Töreni ve Sergi Açılışı : Nisan ayında düzenlenecektir
Sergi Süresi : 15 gündür

Ödül Töreni ve Sergi Alanı

İFMC İktisatlılar Evi
Adres : Gümüşsuyu Mahallesi Ulusal Apartmanı No:5 Kat:2 Daire:6 Beyoğlu İstanbul
Tel: 0212 2435350

SEÇİCİ KURUL
(Soyadına göre alfabetik sırayla)
Gültekin Alkurt – Fotoğraf Sanatçısı
Ümran Kalafat – İFMC Yönetim Kurulu Üyesi
Sema Karlıova – Fotoğraf Sanatçısı
Ahmet Özkan – Fotoğraf Sanatçısı
Şahin Özkök – Fotoğraf Sanatçısı

Seçici kurul, en az üç üye ile toplanacaktır.

TELİF HAKLARININ DEVRİ
– Katılımcı, dereceye giren ve sergilenen fotoğrafların İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder. Buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan eserinin/eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti’ne izin/muvafakatname verdiğini kabul eder.
– Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/ muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
– Ödül alan fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren yer ve muhteva sınırı olmadan İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti’nin tanıtımlarında ve yayınlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanılabileceği gibi yarışma sonuçlarının duyurusu için internet, görsel ve yazılı basın organlarında eser sahibinin ismiyle birlikte kullanılabilir.
– Ödül alan fotoğraflar Dernek tarafından kitap olarak basılabilecek; gazete, dergi, TV, internet vasıtasıyla sanatçıların isimleri geçirilerek kullanılabilecek ve bu konuda katılımcıya ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.
– Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
– Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
– İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti, ödül kazanan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

ÖDÜLLER
Birincilik Ödülü : 1500 TL
İkincilik Ödülü : 1000 TL
Üçüncülük Ödülü : 500 TL
3 Mansiyon : Plaket
Sergileme : 30 fotoğraf ile yapılacaktır.

FOTOĞRAFLARIN İADESİ
30 fotoğrafın haricinde kalan tüm sayısal kayıtlar sistemden silinerek imha edilecektir.

YARIŞMA İÇİN BAŞVURU ADRESİ
Başvuru e-mail : ifmc.akademi@gmail.com
İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti Yönetim Bürosu :
Şahkulu Mahallesi, Galipdede Caddesi , Tünel Birlik Apartmanı, No: 4 D: 24/1 Beyoğlu – İstanbul
Sekreterya Telefon : 0212 2526130

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ