<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü

İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü

İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü Yarışması

İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü Yarışması Düzenliyor. 2. Düzenlenen Ödüllü Yarışmaya 18 Yaş Ve Üzeri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Katılabilir. Yarışmaya Başvurular E-Posta Yolu İle Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
Özel Ödül 3 Bin Türk Lirası

Katılım Koşulları

• 2. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne; Türkçe yazan, 18 yaş üzerindeki her Türk vatandaşı TC Kimlik numarasıyla başvurabilir.

• Şiir Ödülü’ne Seçici Kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamaz.

Ads

• Konu serbesttir. Şiirler dil, üslûp, anlatım, içerik ve estetik yönünden belirli bir düzeyde ve Türkçe yazılmış olmalıdır. Şiirlerde vezin kullanımı, tür, şekil tamamıyla katılımcıya bırakılmıştır.

• Her katılımcı sadece bir kitap dosyasıyla yarışmaya katılabilir.

• Şiir Ödülü’ne katılacak dosyaların daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Alıntı veya kopya olduğu tespit edilen dosyalar ödül kazanmış olsalar dahi başvuruları iptal edilecek ve dosya sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.

• Dosyada yer alan şiirler yerli veya yabancı hiçbir eserle, hiçbir şekilde bariz benzerlikler taşımamalıdır.

• Katılımcılar, ödül alan ya da yayınlanmaya değer bulunan eserlerinin İçel Sanat Kulübü tarafından kullanılmasına süresiz olarak kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder. Buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve bunun gibi umuma arzla ilgili bilumum haklarını İçel Sanat Kulübü’ne verdiğini kabul eder.

• Dosya sahipleri, “2. İÇEL SANAT KULÜBÜ REHBER AYDIN ŞİİR ÖDÜLÜ” Özel Şartnamesini kabul ettiklerini belirten yazılı ve imzalı EK-1’de örneği sunulan belgeyi İçel Sanat Kulübü’ne vermekle yükümlüdürler. Katılım dosyaları, ıslak imzalanan EK-1’in ekran görüntüsü ile birlikte isksiirodulu@gmail.com adresine gönderilecektir. Posta ve elden başvuru kabul edilmeyecektir.

• Yapılan başvurular Seçici Kurul’a rumuz isimleriyle yollanacaktır. Rumuz isimleri belirlenirken kitaba verilen isimler kesinlikle kullanılmayacaktır.

• Şiir Ödülü’ne gönderilen dosyalar (Yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun) Şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılıkları tespit edildiğinde ödül dışı bırakılırlar.

• Seçici Kurul, Ödülü katılan dosyalardan hiçbirini ödüle layık bulmazsa, İçel Sanat Kulübü ödül vermeme hakkına sahiptir.

• Katılımlar, 28 Ağustos 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 8 Aralık 2023 Cuma günü bitimi olan 23.59’da son bulacaktır. 9 Aralık tarihi itibariyle yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Sonuçların ilanı 2 Ocak 2024 tarihinde yapılacaktır.

• Katılan dosya sahipleri, bu Şartnamedeki hükümleri bütünüyle kabul etmiş sayılırlar.

Seçici Kurul
Prof. Dr. Faik KANATLI
Aydan YALÇIN
Nalan ÇELİK
Erdal DALGIÇ
Baha Sadık AKINER

Ödülü Takvimi
28 Ağustos ile 8 Aralık 2023 tarihleri arası – Başvuru
9 Aralık 2023 ile 1 Ocak 2024 tarihleri arası – Değerlendirme
2 Ocak 2024 – Sonuçların Açıklanması

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ