20.07.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz

İBB Eğitim Yardımı 2017-2018 Başvurusu

İBB Eğitim Yardımı 2017-2018 Başvurusu

İBB Eğitim Yardımı 2017-2018 Başvurusu

İBB Eğitim Yardımı 2017-2018 Başvuruları 24 Kasım 2017 Tarihine Kadar Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün Avrupa Yakasında Edirnekapı, Anadolu Yakasında İse Selimiye Veznelerinden Yapılacak.
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İBB Eğitim Yardımı 2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminde İlkokul, Orta Okul, Lise Ve Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Eğitim Gören Şehit Çocukları, Yetim, Öksüz Ve Engelli Öğrencilere Bir Defaya Mahsus Olarak 250 Türk Lirası Olarak Verilecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı Dikkat Edilmesi Gerekenler
1-) Engelli Öğrencilerde Mili Eğitim Bakanlığı Tarafından Belirlenen Yaş Sınırları Kabul Edilecek.
2-) Anaokulu, Kreş Ya Da Özel Okullara Gidenlere Eğitim Yardımı Yapılamayacak.
3-) Özel İlkokul, Özel Ortaokul Ve Özel Liselerde Eğitim Ve Öğretim Gören Şehit Çocuklarına, Diğer Belgelerine İlave Olarak Şehadet Belgesi İbrazı İle Ödeme Yapılacak.
4-) Öğrenci Başına Bir Kereye Mahsus Olmak Üzere, Sadece İstanbul İçinde İlkokul, Ortaokul Ve Lisede Okuyan Şehit Çocuğu, Yetim, Öksüz Ve Engelli Öğrencilere Eğitim Yardımı Yapılacak.
5-) Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı Yapılmayacak.
6-) Özel İlkokul, Özel Ortaokul Ve Özel Liselerde Eğitim Ve Öğretim Gören Öğrencilere Eğitim Yardımı Yapılmayacak.

Başvuru Belgeleri
1-) Öğrenci Belgesi (Öz Anne, Öz Baba Veya Yasal Vasisi Olmayan Veliler İçin; Öğrenci Belgesine, Öğrencinin Velisi Olduğunu Belirtir İbarenin Okul Müdürlüğünce Yazılması Ve Bu İbarenin Altının Okul Müdürlüğünce Ayrıca Mühürlenip İmzalanarak Öğrenci Belgesinin Tanzim Edilmesi Gerekmektedir),
2-) Ödemeyi Alan Velinin Ve Öğrencinin Nüfus Cüzdan Fotokopileri (Aslının İbraz Edilmesi Gerekmektedir.)
3-) Engelliler İçin Engel Durumunu Gösterir Belge (Geçerlilik Süresi Halen Devam Eden; Sağlık Kurulu Raporu Fotokopisi (Aslı Görülerek) Veya Rehberlik Araştırma Merkezlerinden Alınan RAM Raporu)
4-) Yetim, Öksüz Ve Şehit Çocuğu Olan Öğrenciler İçin Nüfus Müdürlüğünden Alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Veya Ölüm Belgesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Leyla bakır dedi ki:

    Benim 6 çocuk var 5 tanesi öğrenci ve geçindirmek ten zorlanıyorum yetkililerimden yardım etmeleri ve ilgilenmelerini istiyordum ve

BİR YORUM YAZ