<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Hızır İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği Burs Başvuruları

Hızır İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği Burs Başvuruları

Hızır İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği Burs Başvurusu

Hızır İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği Burs Başvuruları Posta Yolu İle Alınacak. Hızır Derneği 2022-2023 Döneminde Her Kademede Eğitim Görmekte Olan İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Yılda 10 Ay Süre İle Eylül Ve Haziran Aylarında Burs Verecek. Dernek Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir.

Genel Kurallar
– Açıklanan başvuru tarihleri arasında, gerekli tüm belgeler Hızır Uluslararası Eğitim ve İnsani Yardım Derneği’ne şahsen teslim edilebilir veya posta yolu ile gönderebilir, e-posta yoluyla gönderilen başvurular kabul edilmemektedir.

– Burs Başvuru Formunda tüm alanlar doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Formda yazılan iletişim bilgileri başvuru sahibine ait olmalıdır.

– Burs Başvuru Formuna eklenecek belgelerden herhangi birinin eksik olması, durumunda yapılan başvuru geçersiz sayılacak ve kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

Burs Başvurusu Koşulları
– T.C. Vatandaşı olmak,

Ads

– İhtiyaç sahibi olduğunu kanıtlamak.

– Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,

– Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak,

– Ara sınıflar için: Genel başarı ortalaması 4.0 üzerinden en az 2.5 veya 100 üzerinden en az 65 not ortalamasına sahip olması, Yüksek Lisans öğrencilerinin 4.00 üzerinden en az 2.70 veya 100 üzerinden en az 70 not ortalamasına sahip olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Genel not ortalaması uygun olduğu takdirde en fazla 3 başarısız dersi olan öğrencilerin başvurusu kabul edilecektir. Devam edilen öğretim yılındaki alınmayan ders başarısız sayılacaktır.)

– Ortaöğretimde ortalama 100 üzerinden en az 65 olmalıdır. Ana sınıfı ve ilkokul öğrencileri için bu şart aranmayacaktır.

Gerekli Belgeler
1. Derneğin internet sitesinde bulunan “Burs Başvuru Formu” (hizirdernegi.org internet sitesinden çıktısı alınıp tüm bilgiler doldurulmuş ve ıslak imzalı olmalıdır.),

2. Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar için; “TYT, AYT, DGS, YKS Sınav ve Yerleştirme Sonuçları”, Ara sınıfta öğrenim görenler için; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren “Not Dökümü Belgesi-Transkript”,

3. “Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği” (tüm aile fertlerinin gösterildiği belge – Anne veya babanın E-devlet üzerinden alınmalıdır.),

4. Öğrencinin ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren “Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi”,

5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

6. 2 adet vesikalık / biyometrik fotoğraf,

7. E-devlet sitesinden veya eğitim görülen kurumdan alınacak “Öğrenci Belgesi”,

8. E-devlet sitesinden alınacak “Adli Sicil Kaydı” dökümü,

9. Ailenin mali durumunu gösteren onaylı belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir belge, geliri olmayan anne ve baba için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge (E-devlet üzerinden alınabilir.),

10. Anne – baba adına kayıtlı mal varlığını gösterir döküm belgesi. (E-devlet – Tapu Bilgileri Sorgulamadan alınmalıdır. Üzerinde herhangi bir mal varlığı yoksa bireyin adı görünecek şekilde Ekran Görüntüsü alınarak gönderilmelidir!)

Önemli Not: Burs Başvuru Formu’na eklenecek belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda yapılan başvuru geçersiz sayılacak ve kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Melehat Aksu dedi ki:

    Merhaba ben yadım başmr nasılsın merhaba hocam 5 cocum var 2 merhaba hayırlı olsun inşallah Allah razı merhaba

BİR YORUM YAZ