28.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Hizan Fotomaratonu Fotoğraf Yarışması

Hizan Fotomaratonu Fotoğraf Yarışması

Hizan Fotomaratonu Fotoğraf Yarışması

2018 Hizan’da Yaşam Hizan Fotomaratonu Fotoğraf Yarışması Başvuruları 1 Ekim 2018 İle 26 Ekim 2018 Tarihleri Arasında Alınacak.

Yarışmaya Türkiye Geneli Amatör Ve Profesyonel Fotoğrafçılar Katılabilir.

Hizan Belediye Başkanlığı Hizan’da Yaşam 4. Geleneksel Fotoğraf Yarışması Konusu Sonbaharda Yaşam Ve Doğa.

Yarışma Ödülleri
Birinciye 7 Bin Türk Lirası
İkinciye 5 Bin Türk Lirası
Üçüncüye 3 Bin Türk Lirası
5 Adet Mansiyon 500 Türk Lirası
30 Adet Sergilenme 100 Türk Lirası

Fotomaraton Tanımı:

Sponsorlu

“Hizan Belediyesi Ve Hizan Kaymakamlığı Tarafından Sonbaharın En Güzel Yaşandığı Hizan İlçesinin Yaşam Ve Doğal Dokusunun Belgelenmesi, Bilinirliğinin Artırılması Ve Turizme Kazandırmak Amacıyla Yapılmaktadır.”

Yarışma Bölümleri:
Yarışma Digital (Sayısal) Renkli Veya Siyah Beyaz Olarak Tek Bölümlüdür. Renkli Ve Siyah-Beyaz Fotoğraflar Bir Arada Değerlendirilecektir.

Fotomaraton Kategorisi:
Yarışma Tek Kategori Olarak Düzenlenmiştir. (Sonbaharda Yaşam Ve Doğa)

Foto Safari Ve Yarışma Genel Şartları:
1- Yarışma, Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılara Ücretsizdir.
2- Etkinliğe Katılmak İçin Verilen Telefon Numaralarını Arayarak İsim Yazdırmak Yeterlidir. (Bu Sadece Ön Kayıt İkinci Kayıt İlçeye Gelindiğinde Yapılacaktır)
3- Kayıt Sırasında Fotoğraf Makinesinin Tarih Güncellemesi Ve Bellek Kartının Sıfırlaması Yapılır. (İlçeye Gelindikten Sonra Görevliler Gözetiminde Yapılacaktır.)
4- Yarışmaya Sadece Foto Safaride Çekilen Fotoğraflar Teslim Edilebilir. (Daha Önceden Çekilmiş Fotoğraflar Katılamaz.)
5- Fotoğrafçı En Fazla 5 (Beş) Fotoğrafla Yarışmaya Katılabilir.
6- Yarışma Belge Niteliği Taşıyacağından, Basit Düzeltme Ve İyileştirme İşlemlerinin Dışında (Renk, Kontrast, Ton Ayarları Ve Kırpma Gibi) Hiç Bir Şekilde Başkalaştırılmaya Gidilmeyecek, Fotoğrafın Özelliğini Bozacak Ekleme Ve Çıkarma Yapılmayacaktır. Böyle Bir Durum Tespit Edildiğinde Fotoğraf Yarışma Dışı Bırakılır. (Bir İtiraz Durumunda Jüri Fotoğrafın Orijinal Halini İsteyebilir)
7- Fotoğraf Büyük Baskılara Uygun Şekilde,Kısa Kenarı En Az 2500 Piksel Ve 300 Dpı Çözünürlüğünde Ve Jpg Formatında Teslim Edilmelidir.
8- Fotoğrafların Üzerinde Tarih, İsim Gibi İşaretlemeler Olmayacak, Çerçeveleme Yapılmayacak, Kenarlarında Boşluk Olmayacaktır.
9- Kayıt Yaptıran Yarışmacılar, Yarışma Şartnamesini Kabul Etmiş Ve Kurallara Uymayı Taahhüt Etmiş Sayılırlar. Şartnameye Uymayan Yarışmacılar Yarışma Dışı Bırakılır.
10-Yarışmaya Teslim Edilecek Fotoğrafların 3 Harf Ve 3 Rakamdan Oluşan 6 Karakterli Bir Rumuz Yazılmalıdır. Örnek: Örnek:(Abc456_1) (Abc456_2) (Abc456_3) Şeklinde Olmalıdır.
11- Fotoğrafçı Fotoğraflarını Dijital Ortamda Teslim Eder Ve Teslim Ederken Katılım Formunu İmzalar.
12- Fotoğraflar Etkinlik Bitiminde En Geç 29.10.2018 Pazartesi Günü Saat: 13.00’ya Kadar Yarışma Ve Organizasyon Temsilcilerine Teslim Edilir.
13- Bilgisayara Aktarımda Oluşabilecek Teknik Aksaklıklardan Düzenleme Kurulu Sorumlu Olmayacaktır.
14- Yarışmada Sergileme Alan Fotoğraflar Sahiplerinin İsimleri Belirtilmek Kaydı İle Ayrıca Bir Telif Ücreti Ödenmeden Hizan Kaymakamlığı Tarafından Afiş, Broşür, Katalog Vb. Basılı Yayınlarda Ve Dijital Ortamlarda Tanıtım Amaçlı Kullanılabilecektir. Üyeler Bu Maddedeki Kuralı Katılım Formu Doldururken Yazılı Olarak Beyan Ederler Ve İmzalarlar.
16- Katılımcı, Yarışmaya Teslim Ettiği Yapıtın Tümüyle Kendisine Ait Olduğunu Ve Tüm İzinlerinin Alındığını Kabul, Beyan Ve Taahhüt Eder. Ödül Alan Katılımcılardan Bu Beyan Ve Kabulleri Dışında Hareket Ettiği Anlaşılanlardan Elde Ettikleri Ödül, Unvan Ve Her Türlü Kazanımları Geri Alınır.
18- Ödül, Mansiyon Ve Sergileme Alan Eserler Hizan Kaymakamlığı Ve Hizan Belediye Başkanlığının Web Sayfası Ve Sosyal Medya Hesapları Üzerinden Yayınlanacaktır. Ayrıca Yarışma İçin Verilen Tüm Eserler Bu Kurumlarca Sergilenebilecek Ve Basılacak Kitapta Yer Alacaktır.
19- Yarışmacılar, Doğal Bir Ortamda Yarıştıkları İçin Her Türlü Doğal Tehlikeye Karşı Gereken Önlemleri Bizzat Kendileri Almak Zorundadır. Transferlerde Ve Yarışma Sırasında Meydana Gelebilecek Olası Her Türlü Kaza Ve Zarardan Yarışmacılar Bizzat Kendileri Sorumludur.
20- Yarışmacılar Doğaya Zarar Vermeden Ve Portre Vs. İnsan Fotoğrafı Çekerken Genel Saygı Kültürü Çerçevesinde Hareket Ederek Çekim Yapmalıdırlar.
21- Foto Safariye Ve Yarışmaya Katılım İçin Gelecek Olan Fotoğrafçılar Hizan’a Kendi İmkanları İle Gelecektir. Hizan’daki Fotoğraf Gezisi İçin Ulaşım, Yemek Ve Konaklama Giderleri Gibi Tüm İhtiyaçlar Hizan Belediyesince Karşılanacaktır. Yarışma Bitiminde Servisler Katılımcıları Tatvan’a Kadar Bırakacaktır.

Yarışma Takvimi:
Kayıt Başlangıcı Tarihi : 01.10.2018 Pazartesi
Son Kayıt Tarihi : 26.10.2018 Cuma
Yarışma Tarihleri : 27-28-29 Ekim 2018 Cumartesi – Pazar – Pazartesi
Seçici Kurul Değerlendirmesi : 29.10.2018 Pazartesi 13.00-16.00

Sonuçların Açıklanması Ve Ödül Töreni: Aynı Gün Saat 16.30’da Yapılacaktır.

Seçici Kurul :
– Hüseyin Taşkın – Fotoğraf Sanatçısı (Fujifilm X-Photographer)
– Ömer Faruk Yeltekin – Fotoğraf Sanatçısı
– Osman Coşkun –Fotoğraf Sanatçısı
– Yıldırım Güngör -Fotoğraf Sanatçısı (Atlas Dergisi Fotoğrafçısı)
– Köksal Dinç –Fotoğraf Sanatçısı

İletişim Ve Ön Kayıt İçin:
Hizan Kaymakamlığı: 0434 611 20 01
Hizan Belediyesi : 0434 611 20 07

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ