<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Hediyemi Seramikten Tasarla Tasarım Yarışması

Hediyemi Seramikten Tasarla Tasarım Yarışması

Hediyemi Seramikten Tasarla Tasarım Yarışması

Türk Seramik Derneği Hediyemi Seramikten Tasarla Tasarım Yarışması Düzenliyor.

Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması Şartnamesi
1) Hediyemi Seramikten Tasarla!.. Sanat, tasarım ve zanaatın kesişme noktasında, kaliteli seramik hediyelik eşyaların üretilmesini teşvik etmek amacıyla Türk Seramik Derneği tarafından düzenlenen bir tasarım yarışmasıdır. Yarışmada sergilenmeye değer görülen 30 eser, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 6-10 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek CRAFTİSTANBUL El Sanatları Fuarı’nda sergilenecektir. Bu 30 eser arasından seçilecek 3 tasarım ise 1.lik, 2.lik ve 3.lük ödülü kazanacaktır. Kazananlar ödüllerini 6 Kasım’da fuarda gerçekleştirilecek törende alacaklardır.

2) Ödüller:
Birincilik Ödülü: 6000 TL değerinde 1200 Cºlik test fırını

1750 TL değerinde 1450 kg. vitrifiye döküm kili
1300 TL değerinde 800 kg. ESC1 döküm kili

İkincilik Ödülü: 1150 TL değerinde 700 kg. ESC1 döküm kili
600 TL değerinde 500 kg. vitrifiye döküm kili

Ads

Üçüncülük Ödülü: 800 TL değerinde 500 kg. ESC1 döküm kili
300 TL değerinde 250 kg. vitrifiye döküm kili

3) Eser sayısı: Yarışmaya her katılımcı veya atölye en fazla 2 (iki) eserle katılabilir.

4) Eserlerin boyutları maksimum 30 x 30 cm. olmalıdır.

5) Eserlerin Değerlendirilmesi: Eserler, 3 farklı açıdan ve detay çekilmiş yüksek çözünürlükte dijital fotoğraflarından; Seçici Kurul üyeleri tarafından dijital ortamda değerlendirilecektir. Eserlerin dijital fotoğrafları, yine dijital ortamda doldurulmuş eser bilgi formu ve kişisel bilgi formu ile birlikte en geç 18 Ekim 2019 tarihine kadar tsdsanatkanadi@gmail.com adresine gönderilmelidir.

6) Seçici Kurul Üyeleri: TSD Sanat kanadı üyeleri Mutlu Başkaya, Fatma Batukan Belge, İlhan Marasalı ile Şahika Ünal, Bilgin Aygül, Doğan Yılmazkaya, Candan Dizdar Terwiel, Kim Yong Moon, Emre Feyzoğlu, Bilgehan Uzuner, Elif Aydoğdu Ağatekin, Vedat Kacar ve Ödül Işıtman’dan oluşmaktadır.

7) Eser Teslim Koşulları: Yarışmada sergilenmeye değer görülen eserler 23 Ekim 2019 tarihinde www.turkser.org.tr adresinden açıklanacaktır. Seçilen eserler 1 Kasım 2019 tarihine kadar Türkiye Seramik Federasyonu, Atatürk Mahallesi Namık Kemal Caddesi Ekincioğlu Sokak No: 44/1 Ataşehir/ İstanbul adresine ya elden teslim edilecektir ya da kargo ile gönderilecektir. Kargo ile Türk Seramik Federasyonu adresine gönderilecek eserlerin; gönderimi ve sergiye seçilmediği takdirde geri gönderimi sırasında doğabilecek hasardan Türk Seramik Derneği ve Federasyonu ve Düzenleme Kurulu sorumlu değildir. Ayrıca ödül kazanan 3 eser ve sergilemeye değer görülen 30 eser; sahipleri tarafından Türkiye Seramik Federasyonu ve Türk Seramik Derneği’ne bağışlanmış kabul edilirler.

8) Türk Seramik Derneği Üyeliği: Yarışmaya katılacak sanatçıların TSD üyesi olması gerekmektedir. www.turkser.org.tr

9) İletişim: Tel: 0216 629 01 00, E-posta: tsdsanatkanadi@gmail.com

Son Başvuru Tarihi 18 Ekim 2019.

Katılım Bilgi Formu İçin Tıklayın.
Eser Bilgi Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ