<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Hayatın Her Anı Öğrenme Zamanı Fotoğraf Yarışması

Hayatın Her Anı Öğrenme Zamanı Fotoğraf Yarışması

Hayatın Her Anı Öğrenme Zamanı Fotoğraf Yarışması

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayatın Her Anı Öğrenme Zamanı Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Hayat Boyu Öğrenme Haftası Fotoğraf Yarışması.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Çeyrek Altın
İkincilik Ödülü Gram Altın
Üçüncülük Ödülü Gram Altın

Yarışmanın Teması: Hayat Boyu Öğrenme Haftasının ilk yılı nedeniyle Hayat Boyu Öğrenme Temalı ve “Hayatın Her Anı Öğrenme Zamanı” konulu fotoğraf yarışması

Yarışmanın Amacı: Hayat Boyu öğrenme kapsamındaki eğitim ve öğretim faaliyetleri aracılığıyla; bireysel, toplumsal gelişim ve istihdam öncelikli bir yaklaşımla bireyin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

Yarışma Kategorileri / Bölümleri: Yarışma dijital ortamda ve renkli fotoğraf olmak üzere tek kategoridedir.

Ads

Yarışma Genel Şartları:
1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2. Yarışma Yürütme ve Değerlendirme Kurul Üyelerinin 1. derece akrabaları dışında HERKES katılabilecektir.

3. Her katılımcı en fazla 1 (bir) adet renkli fotoğraf ile katılabilir. Her türlü teknik serbest olmakla birlikte, tamamen bilgisayar yazılımlarıyla oluşturulmuş veya fotoğrafik içeriğe sahip olmayan görüntüler kabul edilmeyecektir.

4. Bu fotoğraflar, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait çeşitli mecralarda kullanılabilecektir.

5. Gönderilen fotoğraflar yarışma yürütme kurulunca numaralandırılır ve bu numaralar ile değerlendirmeye girer. Değerlendirme Kurulu hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

6. Katılımcı yarışmaya gönderdiği yapıtın kendisi tarafından çekildiğini, tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

7. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde fotoğraf kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

8. Kural ihlali yapan kişilerin ödül, sergileme, unvan ve tüm kazanımları geri alınır. Ödül verilmişse ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu diğer ödül almış ve / veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

9. Daha önceden herhangi bir yarışmaya katılmış fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması katılım açısından engel değildir.

10. Şartnamede belirtilmeyen durumlar için Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme İl Komisyonu kararları geçerli olacaktır.

Fotoğrafların Kullanımı, Telif Hakları ve Diğer Koşullar
1. Yarışmada ödül alan eserlerin kopyaları Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme İl Komisyonu arşivine alınacaktır. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme İl Komisyonu, bu eserleri tanıtım amaçlı olarak kendi yayınlarında eser sahibinin ismi ile birlikte kullanım hakkına sahiptir. Bunun için eser sahibinden ayrıca izin alınmayacaktır ve telif ödenmeyecektir. Fotoğraflarla yapılacak kolaj vb. grafiksel çalışmalarda isim kullanılmayacaktır.

2. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme İl Komisyonu bu fotoğrafları sergileme, yayınlarında-basılı evraklarında, tanıtım amaçlı dokümanlarında ve diğer platformlarda serbestçe kullanma hakkına sahiptir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme İl Komisyonu, fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

3. Yarışmaya fotoğraf gönderenler fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme İl Komisyonu, katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

5. Fotoğrafta nesne olarak kullanılmış olan mimari yapı, sanat eseri, insan yüzü vb. unsurların telif sorumluluğu yarışmacıya aittir.

6. Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflar, https://samsun.meb.gov.tr sayfasında ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.

7. Ödül töreni ve teslimi ile ilgili açıklamalar 1-4 Haziran 2021 tarihleri arasında Hayat Boyu Öğrenme Haftasında yapılacaktır.

8. Yarışmaya fotoğraf gönderen yarışmacılar belirtilen tüm hususları kabul etmiş sayılacaklardır. Katılımla birlikte katılımcılar bu şartname hükümlerini okumuş ve kabul etmiş sayılır. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Fotoğrafların gönderimi, isimlendirilmesi ve formatı
1. Yarışma sadece “samsunhbo@gmail.com” adresine dijital ortamda gönderilen fotoğraflar üzerinden yapılacağından alternatif hiçbir gönderi (kargo, baskı fotoğraf, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

2. Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo vb. bilgiler bulunmamalıdır. Ancak gönderilecek e-postada katılımcı tarafından ad, soyad, telefon, ilçesi, ili bilgilerine yer verilecektir. Katılımcılar fotoğrafı fotohbo olarak adlandırıp samsunhbo@gmail.com adresine gönderecektir.

3. Yarışmaya katılacak fotoğraflar JPG / JPEG formatında, 150-300 dpi çözünürlükte 8-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenarı en az 1920 piksel, uzun kenarı en fazla 3200 piksel olarak kaydedilmeli ve her bir fotoğraf dosyasının boyutu 2 MB’den az olmamalı, 4 MB’yi de geçmemelidir.

4. E-posta sisteminden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme İl Komisyonu sorumlu olmayacaktır.

Değerlendirme:
Yarışma Sonuçları 1-4 Haziran 2021 Hayat Boyu Öğrenme Haftasında https://samsun.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Yarışma Takvimi
Başlangıç Tarihi: 19 Nisan 2021
Son Katılım Tarihi: 21 Mayıs 2021 (saat: 23:59)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ