01.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Hayalimdeki Kütüphaneyi Çiziyorum Resim Yarışması

Hayalimdeki Kütüphaneyi Çiziyorum Resim Yarışması

Hayalimdeki Kütüphaneyi Çiziyorum Resim Yarışması

Denizli Merkezefendi Ayşe Yunus Erdemir Anaokulu Hayalimdeki Kütüphaneyi Çiziyorum Resim Yarışması Düzenliyor. Yarışma Başvuruları Düzenleyen Okulun E-Posta Adresine Yapılacak.

Yarışmanın Genel Hedefi
Türkiye Genelindeki Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Eğitim Gören Çocuklarımıza Kitap Sevgisi Kazandırarak, Kitap Okuma Ve Kütüphane Kavramı Konusunda Farkındalık Yaratmak, Çocuklarımızda Farklı Bakış Açısı Oluşturulması, Sorumluluk Almaktan Kaçınmayan Ve Ufukları Geniş Yetenekli Bireyler Olmaları Hedeflenmektedir.

Projenin Hedef Kitlesi
Türkiye Geneli 81 İlde Eğitim Gören 4-6 Yaş Anaokulu Ve Anasınıfı Öğrencileri Ve Gönüllü Öğretmenleri

Metot Ve Yöntem
Çocuklarla Birlikte Okul Ve Sınıf Kütüphanesi Ziyaret Edilerek Kütüphanede Bulunan Kitaplar İncelenir. Bir Kitap Seçilerek Birlikte Okunur. Kütüphane Hakkında Sohbet Edilir.

Çocukların Fikirleri Alınarak Sınıf Kütüphanesinde Çocuklarla Birlikte Yeni Düzenlemeler Yapılabilir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Çocukların Evlerinde Kütüphaneleri Varsa, Kütüphanelerini Anlatabilirler. Kütüphane Yoksak Yeni Kütüphane Oluşturabilirler.

Çocuklar Öğretmenleri Eşliğinde 35×50 Boyutlarındaki Resim Kağıdı Üzerine Pastel Boya İle Hayallerindeki Kütüphaneyi Resmederler.

Yarışma Tüm Resmi Ve Özel Okullarımızdaki Okul Öncesi Dönem Çocuklarını Kapsıyor. Engelli Olan Öğrenciler De Yarışma İçin Gerekli İşlemleri Gerçekleştirip Yarışmaya Katılabilir.

Yarışma Takvimine Uygun Olarak Hazırlanan Resimlerin Fotoğrafları Çekilerek Sorumlu Okulun ayeanaokulu@gmail.com Mail Adresine Ürünü Hazırlayan Öğrencinin Adı Soyadı, Öğretmenin Adı Soyadı, Okul Adresi, Okul İletişim Numarası Yazılarak Gönderilecektir.

Yarışmaya Katılan Tüm Okullara Katılım Belgesi, Dereceye Giren İlk Üç Okula İse Katılım Belgesi Ve Başarı Sertifikası Elektronik Ortamda Gönderilecektir.

Değerlendirme Kriterleri
Yaratıcı Olması: 25 Puan
Özgün Alması: 25 Puan
Konuyla İlişkili Olması: 25 Puan
Görselliği: 25 Puan

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Duyurulması Ve Başvuru Formunun Doldurulması, Doldurulan Formların ayeanaokulu@gmail.com Adresine Gönderilmesi: 10 Mayıs 2022 – 16 Mayıs 2022

Yarışmaya Katılacak Okulların Öğretmenleri Rehberliğinde Tasarladıkları “Hayalimdeki Kütüphane” Konulu Resimleri 35×50 Resim Kağıdına Çizimlerinin Yapılması Ve Fotoğraflarının Mail Adresine Gönderilmesi: 17 Mayıs 2022 – 27 Mayıs 2022

Türkiye Genelinde Yarışmaya Katılan Okulların Belirlenmesi, Mail Adresine Gönderilen Resimlerin Fotoğraflarının Koordinatör Okul Önderliğinde Oluşturulan Komisyon Tarafından Değerlendirilmesi Ve Dereceye Giren Okulların Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu Web Sitesinden Duyurulması: 28 Mayıs 2022 – 31 Mayıs 2022

Katılım Belgeleri Ve Başarı Sertifikalarının Gönderilmesi: 31 Mayıs 2022 – 3 Haziran 2022

Sanal Serginin Oluşturulması: 31 Mayısı 2022 – 3 Haziran 2022

Proje Sorumlusu: Feyza Pınar Ünal Okul Müdürü

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ramazan dedi ki:

    Çok güzel herkes girsin ve resim yapsin ben sevdim kardeşim de sevdi ve güzel bir resim çizdi ve dizinde yorumlarınızı bekliyorum

BİR YORUM YAZ