26.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Hanterra Ulusal Seramik Yarışması

Hanterra Ulusal Seramik Yarışması

Hanterra Ulusal Seramik Yarışması

Hanterra Ulusal Seramik Yarışması Başvuru Koşulları.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası Değerinde Hanterra Hediye Çeki
Birinci Mansiyon Ödülü 2.500 Türk Lirası Değerinde Hanterra Hediye Çeki
İkinci Mansiyon Ödülü 2.500 Türk Lirası Değerinde Hanterra Hediye Çeki
Üçüncü Mansiyon Ödülü 2.500 Türk Lirası Değerinde Hanterra Hediye Çeki

İlk elemeyi geçen eserler sergilemeye hak kazanacaklardır. Sergileme ödülü, yarışmaya katılım adet ve niteliğine bağlı olarak, jüri ve hanterra tarafından kararlaştırılacaktır. Bu kurulun verdiği karar kesin olup, bu karara karşı herhangi bir itiraz yolu bulunmamaktadır.

Ödül kazanan eser sahipleri, hanterra hediye çekleri ile www.hanterra.com web sitesinden, stoklarla sınırlı olmak üzere, diledikleri ürünleri seçebileceklerdir. Stokta olmayan ürünle ilgili hediye çeki sahibi hanterra’dan herhangi bir talepte bulunamaz. Hediye çeklerinin paraya çevrilmesi talep edilemez. Hediye çeklerinin teslim tarihi 15.10.2021 olup, 3 ay içinde teslim alınmayan çeklerle ilgili hanterra’nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Süresi içinde hediye çekini teslim almayan hak sahibi, hanterra’dan herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunamaz. Hediye çeklerinin kullanım süresi 1 yıldır.

hanterra seramik yarışması, ulusal, jürili bir seramik yarışmasıdır.
İşlevsel el yapımı seramiğin kullanımını, kaliteli ve özgün tasarımları teşvik etmek amacıyla hanterra tarafından tanıtılır ve düzenlenir.
hanterra seramik yarışması,

Ads

⦁ Seramiğe ilginin bu kadar yoğun olduğu bu dönemde, iyi tasarımın, özgün olmanın, kaliteli üretimin önemini hatırlatmayı;
⦁ Seramikle neler yapılabileceğini gösteren, yaratıcılığı ve hayal gücünü yansıtan, el yapımı seramik eserleri özendirmeyi;
⦁ Seramikçinin el yapımı işlevsel bir seramiği yaratırken harcadığı zaman, emek, gösterdiği özen ile yaratım sürecindeki hayal gücü ve düşünceyi ödüllendirmeyi hedefliyor.

Konu
hanterra seramik yarışmasının 2021 yılı konusu: KUPA | FİNCAN

Katılım Şartları
⦁ hanterra seramik yarışması, tecrübesi, yaşı ve eğitimi ne olursa olsun, Türkiye’de ikamet eden, seramik yapmayı seven herkese açıktır.
⦁ Katılım ücretsizdir.
⦁ Eserler herhangi bir seramik tekniği kullanılarak oluşturulabilir. El yapımı seramiği ön plana çıkarmak için düzenlendiğinden bilgisayar destekli (üç boyutlu yazıcılar ile) seramik üretimi hariçtir. Eserler başka malzemelerin kullanımını içerebilir ancak çoğunluğu seramik olmalıdır.
⦁ Sanatçılar, yarışmaya katılarak eserlerin kendileri tarafından yapıldığını, özgün olduğunu, son iki yılda yaratıldığını, başka yarışmalara katılmadığını ve sosyal medya dahil hiçbir yerde sergilenmediğini beyan eder. Katılımcı yarışmaya katılacağı eserlerin sahibinin, yaratıcısının kendisi olduğunu, bu eserle ilgili 3. kişilerin telif, eser sahibi vs. herhangi bir nam altından hak sahibi olmadığını kabul ve taahhüt eder. Aksi durumda tüm hukuki ve cezai sorumluluk kendisine ait olacaktır.
⦁ Kurallara uyulmaması halinde, jüri çalışmayı sergiden çıkarma ve nihayetinde ona verilen ödülleri geri çekme hakkını saklı tutar.

Değerlendirme Kriterleri
Jüri üyeleri eserleri aşağıdaki kriterlere göre değerlendirecektir.
⦁ Konu ile ilişkisi, işlevine uygunluğu, ergonomik olması,
⦁ Tasarımının özgünlüğü, yaratıcılığı,
⦁ Üretiminin ve bitişin teknik nitelikleri.

Başvuru
Başvurular www.hanterrayarisma.com web sitesinden 15.09.2021 gününe kadar yapılacaktır.
Web sitesinden başvuru formu doldurularak eserin 2 (iki) adet ve üretim sürecini gösteren 2 (iki) adet, toplam 4 (dört) adet görseli yüklenecektir. 1. elemeyi geçen eser sahiplerinden üretim süreci ile ilgili detaylı bilgi istenebilir.
Başvuru formunda ad, soyad, adres, e-posta ve telefon gibi iletişim bilgileri ile eserin boyutları, tekniği, malzemesi – hangi çamur, hangi sır vb.- ve ismi yer alacaktır.
En fazla 2 (iki) eserle katılım mümkündür.
Eser 15 x 15 x 15 cm’den büyük olamaz.

Yarışma Takvimi
15.09.2021 – Katılım için son tarih
30.09.2021 – elemeyi geçen eser sahiplerine bildirim yapılması
08.10.2021 – Eserlerin hanterra Kozyatağı’na teslimi
15.10.2021 – Kazananların Duyurusu / Jüri Üyesi Açıklamaları
15.11.2021 – Eserlerin iadesi son tarih

Yarışma Süreci
Yarışma değerlendirme süreci iki aşamadan oluşacaktır.

1. eleme – fotoğraf değerlendirme
1. eleme gönderilen fotoğraflar üzerinden yapılacaktır. Arka fonu düz, farklı açıdan çekilmiş fotoğraflar, Jpeg formatında ve 300 dpi çözünürlüğe sahip olmalıdır. Dijital görüntü boyutu uzun kenarda 1920 piksel ve maksimum dosya boyutu 5 MB olmalıdır. Fotoğraflar üzerinde dijital müdahaleler (Photoshop vb) yapılmamalıdır. İlk elemeyi geçip eser gönderildiğinde fotoğraf ile arasında farklılık olması yarışma dışı kalmasına sebep olacaktır. Doğrudan resmin üzerine herhangi bir metin yer almamalıdır. hanterra, dokümantasyon, eğitim, tanıtım vb için eserleri fotoğraflama ve yarışmaya gönderilen eserlerin dijital görüntülerini kullanma hakkını saklı tutar.

2.eleme – fiziksel değerlendirme
1. elemeyi geçen eserler jüri değerlendirmesi için 01 – 08.10.2021 tarihleri arasında 08.10.2021 akşamı saat 17:00’ ye kadar hanterra Kozyatağı’na ulaştırılacaktır. Kabul edilen eser sahipleri ile, eserlerin teslimi ile ilgili olarak e-posta yoluyla iletişime geçilecektir. 1. elemeyi geçerek verilen süre içinde, hasarsız olarak hanterra Kozyatağı’na ulaşan eserler jüri tarafından incelenip değerlendirilecek ve ödül kazananlar belirlenecektir. İkinci aşamaya kabul edilen tüm eserler 15.10.2021 – 15.11.2021 tarihleri arasında hanterra’da sergilenecektir. Jürinin kararları kesindir, tartışılamaz.

Eserlerin Gönderilmesi
Eserlerin teslimine dair masraf ve sorumluluk eser sahibine aittir. Eserler, herhangi bir ücret veya vergi olmadan hanterra’ya ulaşmalıdır. Katılımcılar, seramik eserlerin taşınmasında güvenlik standartlarına uymalı ve ambalajla yeterince korunmalarını sağlamalıdır. hanterra, nakliye sırasındaki herhangi bir hasardan sorumlu tutulamaz.

Daha fazla bilgi ve sorular için:
www.hanterrayarisma.com
e-mail: yarisma@hanterra.com
Tel: 0 543 3297202

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ