18.11.2018 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıtları Açılan Kurs Programları

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıtları Açılan Kurs Programları

Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıt İşlemleri Kurs Bölümleri

Halk Eğitim Merkezi Kurs Kayıtları Eylül Dönemi İçin Alınmaya Başlandı. Ülkemizde Bulunan 900’den Fazla Halk Eğitim Merkezinde 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi İçin Açılacak Ücretsiz Kurslar Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Yapılan Alan Taramaları Ve Halkın Taleplerine Göre Planlanmaktadır. Kurslara Yıl Boyunca Ön Kayıt Olunabilir.

Halk Eğitim Merkezlerinde 3092 Farklı Kurs Taleplere Göre Açılabiliyor. Halk Eğitim Merkezi Tarafından Bir Kursun Açılması İçin En Az 12 Kişilik Bir Grup Oluşması Gereklidir, Eğitim Sırasında 8 Kişinin Altına Düşen Grup Kapatılabilir.

Okuma Yazma Kursları İle Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları Kurslarında En Az 12 Kişi Sayısı Aranmamaktadır. Kurslara Kayıt İçin Kimlik Fotokopisi Yeterlidir, Bazı Kurslarda Öğrenim Belgesi Ve Sağlık Raporu İstenebilir.

Halk Eğitim Merkezlerince Açılacak Ücretsiz Kurslarda Her Kurs İçin Farklı Alt Yaşı Sınırı Belirlenmektedir. Çoğunlukla Kurslar İçin 14 Ve Üstü Yaş Sınırı Belirlenir. Alt Yaş Grupları İçin De Kurslar Açılabilir. 18 Yaşından Küçükler Kurslara Veli İzni İle Katılmaktadır. Açılacak Kurslar Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Eylül Ayı İçerisinde Duyurulur. Kurslar Halk Eğitim Merkezlerinin Merkez Binaları Dışında, Mahalle Ve Köylerde Uygun Yerlerde Açılabilmektedir.

Halk Eğitim Merkezleri Tarafından Mesleki Ve Teknik, Sosyal Ve Kültürel Ve Okuma Yazma Kursları Açılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Mesleki Ve Teknik Kurslar; Mesleki Bilgi Ve Beceri Kazandırmak, İş Gücü Piyasasına Yönelik Nitelikli Meslek Elemanları Yetiştirmeyi Amaçlamaktadır.

Sosyal Ve Kültürel Kurslar; Toplumum Eğitim Seviyesini Yükseltmek, Sosyal Ve Kültürel Nitelikli Bilgi Ve Beceriler Kazandırmak, Milli Kültür Ve Değerlerin Korunması, Yaşatılması Ve Yaygınlaştırılması Amacıyla Düzenlenir.

Okuma Yazma Kursları; Okuma Yazma Bilmeyen, İlköğretimini Tamamlamamış Olanların Okuma Yazma Öğrenmeleri, Okur Yazar Olanların İlköğretim Temel Beceri Kazanımlarını Ve Eksik Eğitimlerinin Tamamlamaları Amacıyla Düzenlenir.

Halk Eğitim Merkezleri Kursları Haftanın 7 Günü Açılabilmektedir. Kurslar Hafta İçi Tam Gün, Sabah Grubu, Öğle Grubu, Akşam Grupları Ve Hafta Sonu Grupları Olarak Açılabilir. Halk Eğitim Merkezlerinde Açılan Kursların Süreleri Kursa Göre Değişmektedir. 1 Günlük 8 Saat Süreli Kurslar Açılabildiği Gibi İki Bin Saat Süreli İleri Seviye Kurslar Da Açılabilir. Açılan Tüm Kurslar İçin Devam Zorunludur, Kursun Toplam Eğitim Süresi 1/5’inden Fazla Devamsızlık Yapan Kursiyerin Kaydı Silinir. Kurs Sonunda Başarılı Olan Kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika Verilir. Kurs Sonunda Sertifikanızı 15 Gün İle 2 Ay Gibi Bir Süre Sonra Halk Eğitim Merkezinden Şahsen Alabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezleri Kurslar Dışında Açık Öğretim Yeni Kayıt, Kayıt Yenileme İşlemleri Yapmaktadır. İlçelerde Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Yıl İçerisinde Konferanslar, Yarışmalar, Sergiler, Toplantılar Ve Benzeri Etkinlikler Düzenlemektedir. Eğitim Öğretim Dönemi Sonunda Kursiyerlerin Ürünleri Yapılan Sergi İle Tanıtılmaktadır.

Halk Eğitim Merkezlerinde 71 Alanda Toplam 3092 Farklı Kurs Açılabilmektedir. Halk Eğitim Merkezleri Bilişim Teknolojileri Alanında Bilgisayar Kullanımından İleri Seviye Bilgisayar Kurslarına, Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri Alanında Saç Bakım, Cilt Bakımı, Masaj, Erkek Berberliği, Epilasyon, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında Aşçı Çırağı, Yaş Pasta Yapımı, Aşçı Yardımcısı, Aşçı, Pasta Yapımı Ve Sunumu, Yabancı Dil Kursları, Bahçecilik Alını Kursları, Çocuk Gelişimi, Hayvan Yetiştiriciliği, Müzik, Spor, El Sanatları Ve Benzeri Alanda Ücretsiz Kurslar Açılmaktadır. Kurslara Halk Eğitim Merkezlerinden Kayıt Olunabilir.

Facebook'da Takip Edin, Burs Duyurularından Haberiniz Olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. İpek Soylu dedi ki:

  Merhaba . Kurslarınıza nereden kayıt olabiliriz ? Teşekkürler

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   https://e-yaygin.meb.gov.tr/ adresinde üyelik oluşturup, il ve ilçe seçerek kayıt alınan kursları görebilir, kayıt olabilirsiniz. açılmasını istenilen kurslar için halk eğitim merkezlerine yıl boyunca ön kayıt olunabilir.

 2. Sude dedi ki:

  Pazartesi salı kursları varmıdır haftanın 2 günü

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezlerinde kurslar haftada 1 gün, 2 gün, 3 gün vb. şekilde açılabilir. kurslar günde en fazla 8 saat olarak açılır.

 3. fatma dedi ki:

  bilgisayar kursunuza başvuru yapmıştım ne zaman dönersiniz açıldımı hangi konumdasınız

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   ön kayıt olunan kurslar yeterli talep (en az 12 kişilik grup) oluştuğunda açılabilir. ön kayıt olanlara kurs açıldığında kısa mesaj ile bilgi verilir. ön kayıt olduğunuz halk eğitim merkezinden bilgi alınız.

 4. UGUR ERDOGAN dedi ki:

  İYİ GUNLER YKS KURS KAYITLARI OLUYORMU

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   mezun öğrencilere yönelik açılan DYK kursları 1. dönem kayıtları 23 eylül 2018 tarihinde sona erdi.
   DYK Kayıtları 1. dönem 17 Eylül 2018 İle 23 Eylül 2018, İkinci Dönem 11 Şubat 2019 İle 17 Şubat 2019, Yaz Dönemi 24 Haziran 2019 İle 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Alınacak.

 5. Zeki dedi ki:

  üniversiteye hazırlık kursları ücretlimi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   DYK Destekleme ve yetiştirme kursları ücretsiz. 1. dönem kurs kayıtları 17-23 eylül 2018 tarihleri arasında alınacak.

 6. AYTEN dedi ki:

  Üniversite hazırlık kursları ne zaman açılıyor.
  Bilgi verebilir misiniz.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   mezun öğrencilere yönelik DYK destekleme ve yetiştirme kursları 1. dönem öğrenci kayıtları 17 eylül – 23 eylül 2018 tarihleri arasında alınacak.

 7. fatmanur dedi ki:

  kuaförlük kurs kayıtları hangi tarihde başlayıp ve son buluyo.ve kayıt olmak istedigimde nasıl başvuru yapabilirim.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   halk eğitim merkezleri kurslarına yıl boyunca ön kayıt olunabilir. kurs ön kayıtları halk eğitim merkezlerinde yapılabilir, bazı halk eğitim merkezleri online ön kayıt almaktadır.

 8. niran dedi ki:

  epilasyon kursunuz varmı acaba

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Epilasyon Depilasyon 200 saat
   Cilt Bakımı ve Epilasyon 521 saat
   kursları güzellik ve saç bakım hizmetleri alanında halk eğitim merkezlerinde açılabiliyor.

 9. Mine dedi ki:

  Kayıtlar devam ediyor mu? Ve ingilizce kursu var mı?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   kurslara yıl boyunca ön kayıt olunabilir, yeterli talep oluşan kurslar açılabiliyor. kursun açılması için en az 12 kişilik grup oluşmalıdır.

BİR YORUM YAZ