<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Halk Eğitim Arapça Usta Öğreticisi Nasıl Olunur?

Halk Eğitim Arapça Usta Öğreticisi Nasıl Olunur?

Halk Eğitim Arapça Usta Öğreticisi Nasıl Olunur?

Halk Eğitim Arapça Usta Öğreticisi Nasıl Olunur? Hak Eğitim Merkezlerinde Arapça Kursunda Kimler Usta Öğretici Olarak Görev Alabilir. Halk Eğitim Merkezlerinde Arapça Seviye A1 Kurs Programı, Arapça Seviye A2 Ve Arapça Seviye B1 Olmak Üzere 3 Farklı Kurs Açılabilmektedir.

Halk Eğitim Arapça Usta Öğreticisi Olma Koşulları
Öncelikle Atanmış Olan Arapça Öğretmenleri Görev Alır.
Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Atanmış Arapça Öğretmeni Bulunmaması Durumunda Aşağıdaki Niteliklere Sahip Olanlar Görev Alabilir.
MEB Dışından Görevlendirilecek Öğretmenler İçin Üniversite Yada Fakültelerin Yabancı Dil Bölümlerinden Arapça Mezun Olanlardan Formasyon Belgesi Sahipleri.

Üniversite Yada Fakültelerin Diğer Bölümlerinden Mezun Olanlar İçin:

Öğretmenlik Formasyon Bilgisine Sahip Olan Ve KPDS/ÜDS/YDS Sınavlarından 80 Ve Üzeri Puan Aldığını Yada ÖSYM Tarafından Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri Esas Alınarak Diğer Uluslararası Sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS Sınavında 80 Ve Üzeri Puana Denk Gelen Arapça Dil Bilgisine Sahip Olduğunu Belgeleyenler.

Öğretmenlik Formasyonu Olmayanlar İçin:
Arapça Dil Eğitimi Verebileceğine Dair Uluslararası Geçerliliği Olan Dil Öğretim Sertifikası İle Birlikte Ve KPDS/ÜDS/YDS Sınavından 80 Ve Üzeri Puan Aldığın Yada ÖSYM Tarafından Yabancı Dil Sınavları Eş Değerlilikleri Esas Alınarak Diğer Uluslararası Sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS Sınavından 80 Ve Üzeri Puana Denk Gelen Arapça Dil Bilgisine Sahip Olduğunu Belgelendirenler.

Ads

Yabancı Dilde Arapça Öğretim Yapan Yüksek Öğretim Kurumlarından Mezun Olup KPDS/ÜDS/YDS Sınavından 80 Ve Üzeri Puan Aldığını Yada ÖSYM Tarafından Yabancı Dil Sınavlarına Eş Değerlikleri Esas Alınarak Diğer Uluslararası Sınavlarla KPDS/ÜDS/YDS Sınavından 80 Ve Üzeri Puana Denk Gelen Arapça Dil Bilgisine Sahip Olduğunu Belgelendirenler.

Yukarıdaki Sayılan Özellikleri Taşıyan Öğretici Bulunmaması Durumunda Söz Konusu Eğiticilerden KPDS/ÜDS/YDS Sınavından 60 Puan Aldığını Belgeleyenler.
Not: Arapça Seviye B1 Kursu İçin Son Maddedeki 60 Puan Yerine 70 Puan Şartı Aranır.
İngilizce Usta Öğreticisi Nasıl Olunur? Okumak İçin Tıklayın.
Arapça Seviye A1
Somut İhtiyaçların Karşılanmasını Amaçlayan, Bilinen Günlük İfadeleri Ve Oldukça Basit Cümleleri Anlayıp Kullanabilir. Kendini Tanıtabilir, Başkalarını Tanıştırabilir. Başkalarına, Kendileri Hakkında (Örneğin, Nerede Oturdukları, Kimleri Tanıdıkları Ve Nelere Sahip Oldukları) Sorular Yöneltebilir Ve Sorulan Benzeri Soruları Yanıtlayabilir. Karşısındaki Kişiler Yavaş Ve Anlaşılır Bir Biçimde Konuşuyorlar Ve Yardımcı Oluyorlarsa, Onlarla Basit Yollardan Anlaşabilir.

Arapça Seviye A2
Temel Kişisel Bilgiler, Aile Bilgileri, Alışveriş, Yakın Çevre Ve İş Gibi Doğrudan Öncelik Alanlarıyla İlgili Cümleleri Ve Sıklıkla Kullanılan Deyimleri Anlayabilir. Basit Ve Doğrudan Bilgi Alışverişini Gerektiren Basit Ve Bildik Etkinlikler Çerçevesinde, Bilindik Ve Alışılagelmiş Konular Üzerinde İletişim Kurabilir. Kendi Öz Geçmiş Ve Yakın Çevresini Basit Bir Şekilde Betimleyebilir, Temel Gereksinimlerine Denk Düşen Konuları Anlatabilir.

Arapça Seviye B1
Açık Ve Standart Bir Dil Kullanıldığında İş, Okul Ve Boş Zaman Etkinlikleri Gibi Bilindik Şeyler Söz Konusu Olduğunda Konuşmanın Ana Hatlarını Anlayabilir. Öğrenilen Dilin Konuşulduğu Bir Bölgeye Yapılan Yolculuk Sırasında Karşılaşılan Durumların Çoğunluğunun Üstesinden Gelebilir. Bilindik Veya İlgi Alanına Giren Konular Üzerine Birbiriyle Bağlantılı Basit Metinler Üretebilir. Olayları, Deneyimlerini, Hayallerini, Beklentilerini, İsteklerini Tanımlayabilir, Plan Ve Düşüncelerine İlişkin Gerekçeler Ya Da Açıklamaları Kısaca Dile Getirebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ