<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Güzel Sanatlar Liseleri Online Piyano Yarışması

Güzel Sanatlar Liseleri Online Piyano Yarışması

Güzel Sanatlar Liseleri Online Piyano Yarışması

Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi, Güzel Sanatlar Liseleri Online Piyano Yarışması Düzenliyor.

Yarışmanın Konusu
Piyano eserlerinin sunumu

Yarışmanın Amacı
Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi olarak, Türkiye genelinde güzel sanatlar liselerinde piyano eğitimi gören öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebilecekleri bir müzikal alan sunmak, genç müzisyenleri tanıtmak, sanatsal paylaşımlarını sağlamak ve deneyimlerine katkıda bulunmaktır.

Yarışmanın Kapsamı
Yarışma, güzel sanatlar liseleri müzik bölümü 9, 10, 11, 12. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır.

Yarışmanın Uygulanması

Ads

Yarışmanın uygulanmasında aşağıdaki şartlar dikkate alınacaktır.
Yarışma:
a) Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik 9,10,11,12. sınıf öğrencileri arasında yapılacaktır.

b) Güzel Sanatlar Liseleri Online Piyano Yarışması’na öğrencilerin katılımı, gönüllülük esasına dayalıdır.

c) Güzel Sanatlar Liseleri Online Piyano Yarışması ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenmektedir.

d) Yarışmada ödül alan bedensel ve zihinsel özrü olan öğrencilere, onları teşvik etmek amacı ile Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi tarafından Trakya Üniversitesi’nin bastığı Ord. Prof. A. Süheyl Ünver’in yazdığı “Şehit Ressam Hasan Rıza” kitabı hediye edilecektir.

e) Her bir katılımcı yarışma için en fazla 8 dakika sürelik performans gösterecektir. Eserler tekrarsız çalınacaktır.

f) Video çekimi, öğrencilerin elleri, vücudu, enstrümanı ve yüzü gözükecek şekilde, yan açıdan, yatay şekilde ve MP4 formatında yapılmalıdır. Performans duyumunu engelleyecek dış kaynaklı yabancı seslerin olmamasına dikkat edilmelidir.

g) Katılımcıların çalacakları eserlerin orijinal notalarını müracaat formu, öğrenci belgesi ve ek belgeler ile birlikte piyanoyarismasi@gmail.com adresine göndermeleri zorunludur.

h) Etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere politika belgelerine, 24.3.2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20.6.2021 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata uygun olarak yapılacaktır.

i) Etkinliğin hiçbir aşamasında, katılımcıların/öğrenci velilerinin açık rıza onayı (EK:2) alınmadan kişisel verileri istenmeyecektir. Bu kapsamda istenen kişisel veriler, açık rıza onayında belirlenen hususların dışında başka amaçlarla kullanılmayacak, üçüncü kişilere verilmeyecek ve etkinliğin sona ermesinin ardından silinecektir.

j) Etkinliğin planlanması, tanıtılması ve uygulaması eğitim-öğretimi aksatmadan yapılacaktır.

k) Yarışma tek elemeden oluşmaktadır.

l) Seçici kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamayacaktır.

m) Yarışma başvuruları 13.02.2023 ile 17.03.2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Katılımcıların listesi 27.03.2023 tarihinden itibaren www.edirnegssl.meb.k12.tr adresinde yayınlanacaktır.

n) Yarışmaya katılacak adayların Ek-3 başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup, en geç 17.03.2023 tarihine kadar öğrenci belgesi, Ek-1 veli izin belgesi, Ek-2 açık rıza onayı, Ek-4 taahhütname, çalınacak eserin notası ile birlikte Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesine elden veya kargo yolu ile ya da piyanoyarismasi@gmail.com mail adresine göndermeleri gerekmektedir. Belirtilen evrakların eksiksiz gönderilmesi zorunludur. Video kayıtları ise USB belleğe yüklenmiş şekilde elden veya kargo yolu ile ya da bulut dosya paylaşım yolu ile piyanoyarismasi@gmail.com mail adresine göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen dosyanında adında ‘öğrencinin adı-soyadı,ili ve okul adı’ bulunması zorunludur.

o) Okullar öğrencilerin video ve istenen evraklarını şahsen, elden veya kargo ile ya da mail yolu ile ulaştıracaktır. Kargo ücreti katılımcı okulların sorumluluğundadır. Kargo ücreti ödenmeyen gönderiler teslim alınmayacaktır. Kargodaki gecikmelerden ve gönderi üzerinde meydana gelebilecek herhangi bir zarardan yarışma sekretaryası sorumlu olmayacaktır.

p) Bu şartnamenin ekindeki Ek-4 taahhütname gereği ilgili tüm yasal sorumluluk katılımcıda olacaktır. Telif hakları ile ilgili tüm işlemler, 5.12.1951 tarihli ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile 22.12.2016 tarihli ve 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanununa uygun olarak yürütülecektir.

r) Yarışma sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi mail yolu ile gönderilecektir.

s) Jüri değerlendirmesi 6-7 Nisan 2023 tarihinde yapılacaktır. Sonuçlar 10 Nisan 2023 tarihinde okulun web sitesinden yayınlanacaktır. Ödül teslim töreni 28 Nisan 2023 Cuma günü dereceye giren öğrencilerin, okulumuz öğrenci, öğretmen ve idarecilerinin katılımıyla Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi’nin konser salonunda saat 15:00 te toplanılarak yapılacaktır. Dereceye giren öğrenciler yarışmaya katıldığı bir eser ile performansını sergileyecektir.

Başvuru Tarihi: 13 Şubat 2023 – 17 Mart 2023
Katılımcı listelerinin yayınlanması: 27 Mart 2023
Jüri değerlendirmesi: 6-7 Nisan 2023
Sonuçların açıklanması: 10 Nisan 2023
Ödül töreni: 28 Nisan 2023

t) Ödül alan öğrencilerin ve danışman öğretmenlerin yarışmanın ödül törenine katılmak istediklerinde ulaşım – konaklama giderleri katılımcılara aittir.

u) Gönderiler en geç 17 Mart 2023 tarihine kadar Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesinde olacak şekilde gönderilecektir.

v) Ödüller:
Yarışmada dereceye giren (1. lik, 2. lik ve 3. lük alan) öğrenciye Başarı Belgesi, 1. lik alan öğrenciye ayrıca plaket verilecektir. Jürinin uygun gördüğü öğrencilere Mansiyon Belgesi verilecektir.

y) Yarışma sonuçları açıklandıktan iki (2) gün sonrasında yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmaz.

z) Etkinlik bütçesi 1500 TL (Bin Beş Yüz) olup okul aile birliği tarafından (Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi Okul Aile Birliği karar defterinde belirtilen 28/01/2022 toplantı ve 2. Madde kararı gereği) karşılanacaktır.

Yarışmanın Tarihi ve Yeri
Yarışmada, 17 Mart 2023 tarihine kadar Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi’ne elden veya kargo ile (usb bellek şeklinde) ya da bulut dosya paylaşım yolu ile ulaştırılacak videolar değerlendirilecektir.

Değerlendirme kriterleri
Şartnamede belirtilen başvuru şartlarına uyan yarışmacılar arasında yapılacak değerlendirme kriterleri aşağıdaki gibidir:
Teknik: 50
Müzikalite: 50
Toplam: 100
Ayrıca yukarıdaki kriterler doğrultusunda, jüri değerlendirmesi sonucunda özendirilmeye değer bulunan performansa mansiyon ödülü verilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ