<style>.lazy{display:none}</style>
20.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Güngören Belediyesi Tiyatro Oyun Yazarlığı Yarışması

Güngören Belediyesi Tiyatro Oyun Yazarlığı Yarışması

Güngören Belediyesi Tiyatro Oyun Yazarlığı Yarışması

İstanbul Güngören Belediyesi Tiyatro Oyun Yazarlığı Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası

Ülkemizin kültür birikimine katkı sağlamak, Türk tiyatrosuna yeni metinler ve yazarlar kazandırmak amacıyla Güngören Belediyesi Tiyatro Oyun Yazarlığı Yarışması düzenliyor. Özgün dil ve üslubun gelişmesi, bu toprakların hikayelerini, zenginliğini yansıtmak amacıyla insanın insanla anlatıldığı en kuvvetli sanat olan tiyatro ile ülkemizi dünya coğrafyasında temsil edecek eserlerin çoğalması amaçlanıyor.

Yarışmaya katılan eserler 5 kişiden oluşan bağımsız seçici kurul tarafından değerlendirilecektir. Yarışmaya İstanbul genelinde yaşayan ve Türkçe eser veren herkes katılabilecektir.

Katılım Koşulları

Ads

1) Adaylar en fazla 1 (bir) özgün eser ile başvurabilir. Bir eser birden çok kişinin ortak çalışması olabilir.

2) Öykü, roman, şiir gibi eserler, uyarlamalar, çocuk-gençlik oyunu, pandomim, dans tiyatrosu ve kısa oyun metinleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

3) Teslim edilen oyunların daha önce basılmamış ve sahnelenmemiş olması gerekmektedir.

4) Güngören Belediyesi çalışanları, Jüri üyeleri, ve bu kişilerle birinci dereceden kan bağı olanlar bu yarışmaya katılamazlar.

5) Sonuçlar açıklandıktan sonra dahi fark edilmiş olsa, şartlara uymadığı tespit edilen eser sahiplerinden ödülleri geri alınır.

6) Eserlerde kullanılacak dil Türkçe olmalıdır.

7) Eserlerin özgünlüğüne dair tüm sorumluluk yazara aittir. Üçüncü kişi veya kuruluşların telif hakkı konusunda herhangi bir talep veya iddiada bulunmalarından doğacak maddi ve manevi zarar yazara aittir.

8) Katılacak eserler biçim ve üslup bakımından dramatik yazım tekniğinin kuralları çerçevesinde kaleme alınmış olmalıdır.

9) Belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

10) Adaylar, dereceye giren oyunlar üzerindeki basılı ve dijital tüm kullanım haklarını birinci baskı için Güngören Belediyesine devrettiğini kabul eder.

11) Dereceye giren oyunlar Güngören Belediyesi tarafından 2 yıl içinde sahnelenebilir. Bu süre zarfında oyunun başka tiyatrolar tarafından sahnelenmesi Güngören Belediyesi’nin yazılı iznine tabidir.

12) Yarışmaya katılan her yarışmacı, bu şartnameyi okumuş ve koşullarını kabul etmiş sayılır.

Eser Teslim Hususları

1) Oyun metni A4 boyutunda, 12 punto Times New Roman fontu ile bilgisayar ortamında yazılarak sayfa numaraları sağ alta eklenerek, 4 (Dört) nüsha basılı ve 1 (bir) dijital kopyası USB/Flash Bellek ile birlikte aşağıda belirtilen adrese gönderilmelidir/teslim edilmelidir.

2) Her nüshanın ilk sayfasında oyunun adı, oyunun türü, perde/sahne sayısı, sayfa sayısı ve rumuz yer almalıdır. İkinci sayfada ise oyunun adı, rumuz, yarım sayfalık oyun özeti ve oyun kişileri bilgisi yer almalıdır.

3) Eserin hiçbir sayfasında kimlik bilgisi, ibare, işaret olmamalıdır.

4) Kapaktan başlayarak her sayfanın sağ altında sayfa numarası olmalıdır.

5) Yarışma rumuzu 4 harf ve 3 rakamdan oluşur. Örnek: MATF759

6) Yarışmacı eserinin dört (4) kopyasını ve bir (1) dijital kopyasını üzerinde yalnızca RUMUZ ve ESER ADI yazılmış KAPALI BİRİNCİ ZARFA koymalıdır.

7) Yarışmacı kendisine ait kimlik bilgilerini içeren üzerinde yalnızca “RUMUZ”un bulunduğu KAPALI İKİNCİ ZARF içinde vermelidir. İkinci zarfın içinde yarışmacının imzalı, iki vesikalık fotoğrafı eklenmiş başvuru dilekçesi, özgeçmişi, kimlik bilgileri, açık adresi, telefon numarası ve –varsa- elektronik posta adresi bulunmalıdır.

8) Eserler elden teslim edilebilir, iadeli taahhütlü posta veya kargo ile yollanabilir. Her türlü posta ücreti yarışmacıya aittir.

9) Son başvuru süresi 19 Ağustos günü mesai saati bitimine kadardır.

10) Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirme dışı bırakılacaktır.

Eserlerinizi Güngören Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne 19 Ağustos 2022 tarihine kadar kargolamanız ya da elden teslim etmeniz gerekmektedir.
ADRES: Güven Marmara Cad. No:38, 34160 Güngören/İstanbul
İletişim: 0 212 449 55 55

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ