16.12.2018 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Güney Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2018-2019

Güney Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2018-2019

Güney Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2018-2019

GEV Güney Eğitim Vakfı Burs Başvuruları 1 Eylül 2018 İle 30 Eylül 2018 Tarihleri Arasında Başvuru Formu Eksiksiz Olarak Doldurulup Web Sayfasındaki Bilgi Formu Doldurularak Ve Hepsi Kapaklı Şekilde Müdürlüğü Teslim Edilecek.

Burs Sonuçları Aralık Ayının Sonunda Açıklanmaktadır.

Güney Eğitim Vakfı  Bursları İhtiyaç Sahibi Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir. Açık Öğretim, Ön Lisans, Uzaktan Eğitim Öğrencileri, Son Sınıftaki Öğrenciler, Özel Ve Vakıf Üniversitelerinin Yüzde Yüz Bursu Okuyanlar Hariç Başvuruları Kabul Edilmez. Aynı Aileden Sadece Bir Kişi Burs Alabilir. Burs Her Yıl 10 Ay Olarak Ödenmektedir.

İletişim Bilgileri: Cemahpaşa Mahallesi Bahar Caddesi No: 30 Karakaş Apartmanı Asma Kat Daire: 2 Seyhan Adana
Telefon: 0 322 454 40 24

Burs Başvuru Koşulları

Sponsorlu Bağlantılar

1- Burslar, Başarılı Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Öğrencilerin Öğrenim Giderlerine Katkıda Bulunmak Amacıyla Ve Lisans Programı İçin Verilir. Açık Öğretim Fakültesi, İki Yıllık Meslek Yüksek Okulları Ve Uzaktan Eğitimi Kazanan Öğrenciler Vakfımıza Burs Başvurusunda Bulunamamaktadır.
2- Son Sınıf Öğrencileri, Özel Ve Vakıf Üniversitelerinde %100 Burslu Okumayan Öğrenciler Burs Başvurusunda Bulunamamaktadır.
3- Aynı Aileden İkinci Bir Kardeşe Burs Verilememektedir.
4- 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının Başında Geçerli Olmak Koşuluyla Burs Başvurusunda Bulunacak Ara Sınıfların Genel Not Ortalaması 1.80’nin Altında Olmaması.
5- Öğrenimi Tamamlayan Her Gev Bursiyeri İlerde Kendisi Gibi En Az Bir Gencin Yetişmesi İçin Aldığı Bursa Eş Zamanda, Mezuniyetinden En Fazla 5 Yıl İçinde Başlamak Ve O Yılın Saptanmış Bedelleriyle Şartsız Olarak Bir Başka Öğrenciye Burs Vererek Geri Ödemeyi Taahhüt Eder.
6- Koşulları Uyan Adaylar, İstenilen Belgelerle Birlikte Web Sayfamızdaki Bilgi Formunu Doldurarak Vakıf Müdürlüğü’ne Teslim Ederek Burs Başvurusunda Bulunurlar. Başvuru Zamanı; Okulların Açılış Tarihine Göre Eğitim İşleri Komisyonu Tarafından Tespit Edilir.
7- Eğitim İşleri Komisyonunca Yapılacak Yeni Bursiyer Seçiminde Maddi Desteğe Olan İhtiyaçları Ve Giriş Sınavında Alınan Puanları Göz Önünde Bulundurulur.
8- Yüksek Öğrenim Bursları, Öğrenime Başlama Tarihinden İtibaren Her Yıl 10 Ay Olarak Ödenir.
9- Aşağıdaki Koşullarda Öğrencinin Bursu Kesilir:
9.1.Sınıfta Kalanların, Okulla İlişiği Kesilenlerin Ve Sınıfı Geçtiklerini Ekim Sonuna Kadar Belgelemeyenlerin,
9.2.Öğrencinin Ekonomik Durumunda Vakfın Verdiği Bursa İhtiyaç Duymayacak Derecede İyileşme Olanların,
9.3.Öğrenciye Yakışmayacak Tutum Ve Davranış İçinde Bulundukları; Yargı Ve Öğretim Kurumları Kararı İle Veya Güvenilir Belgelerle Sabit Olanların,
9.4.Vakfa Yanlış Veya Eksik Beyanda Bulunanların,
9.5.Burs Vereceği Öğrenciyi Kendisi Saptayan Şartlı Burs Verenlerin Taahhütleri Bir Yılı Kapsadığı İçin, Ertesi Yıl Yenilenmeyenlerin Bursu Kesilir.
9.6. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının Sonunda Genel Not Ortalaması 1.80’nin Altında Olanların Bursu Kesilir.
9- Bursun Kesilmesini Gerektirecek Diğer Sebep Ve Faktörler, Eğitim İşleri Komisyonunca Değerlendirilerek Karara Bağlanır.
10-Sınıfta Kalıp Bursu Kesilenlerden, Ertesi Yıl Sınıfını Geçenlerin Ve Bursun Kesilmesini Gerektiren Neden Ve Sonuçların Ortadan Kalkmasıyla, Öğrencilerin Başvuruları Halinde Durumları Eğitim İşleri Komisyonunca Tekrar İncelenerek Burs Tahsis Edilebilir.
Vakıf Tarafından Düzenlenecek Eğitim Ve Kültür Etkinliklerine Katılacağımı, Tarafımdan Verilen Bütün Bilgi Ve Belgelerin Doğru Ve Eksiksiz Olduğunu, Bilgilerin Değişmesi Durumunda En Kısa Zamanda Vakfı Haberdar Edeceğimi, Bilgilerdeki Yanlışlık Ve Eksiklik Durumunda Gev Tarafından Verilen Bursun Kesileceğini Ve Vakfın O Güne Kadar Ödenen Burslardan Dolayı Tazminat Hakkı Doğacağını Beyan, Kabul Ve Taahhüt Ederiz.

Başvuru Belgeleri
Kimlik Fotokopisi
1 Adet Fotoğraf
İkametgah Senedi
Aile Gelir Durumu Belgesi Maaş Bordrosu Yada Gelir Belgesi
Vukuatlı Nüfus Kaydı
Okuyan Kardeşi Varsa Okuldan Alınacak Öğrenci Belgesi
Bedensel Engeliler İçin Engelli Raporu
Sosyal Güvenlik Kurumu Ve Tapu Kadastro Müdürlüklerine Durum Belgesi (Başvuru Formu İçinde Form 5-6)
Ev Mülk Değilse Kira Veya Akrabaya Ait İse Belgesi
Burs Başvuru Dilekçesi Ve Formu (Form 1-2), Üye Yazısı (Form 3), Burs Koşulları Formu (Form 4) İndirmek İçin Tıklayın.

Öğrenimi Tamamlayan Her Gev Bursiyeri İlerde Kendisi Gibi En Az Bir Gencin Yetişmesi İçin Aldığı Bursa Eş Zamanda, Mezuniyetinden En Fazla 5 Yıl İçinde Başlamak Ve O Yılın Saptanmış Bedelleriyle Şartsız Olarak Bir Başka Öğrenciye Burs Vererek Geri Ödemeyi Taahhüt Eder.
Adana Burs Veren Vakıflar.

Facebook'da Takip Edin, Burs Duyurularından Haberiniz Olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ