<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gül Şehri Masalları Masal Yarışması

Gül Şehri Masalları Masal Yarışması

Gül Şehri Masalları Masal Yarışması

Isparta Kültür Ve Turizm Müdürlüğü Gül Şehri Masalları Masal Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan 18 Yaşının Doldurmuş Olanlar Katılabilir.

Yarışma Adı: “Gül Şehri Masalları”

Yarışma Konusu: Konu Sınırlaması Olmamakla Birlikte, Okul Öncesi Çocuklarımızın Bilişsel Ve Psikolojik Gelişimlerine Katkı Sağlayacak Evrensel Değerler İle (Doğruluk, Dürüstlük, İyilik, Ahlâklı Ve Erdemli Olmak, Yardımseverlik, Hoşgörü) Çevre Bilinci, Hayvan Sevgisi, Yerel Değerleri Önemseme, Farkındalıkları Hoşgörü İle Karşılama Gibi Konuların Dikkate Alınması Uygun Olacaktır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası
Gül Kokulu Masa Ödülü (Mansiyon) 500 Türk Lirası
Lavanta Kokulu Masa Ödülü (Özendirme) 500 Türk Lirası

Yarışmaya Katılım Koşulları

Ads

•Yarışma Jürisinde Görev Alanlar Ve 1.Derece (Eş, Çocuk, Kardeş, Anne/Baba) Akrabaları Hariç, T.C. Vatandaşı Olan Ve 18 Yaşını Doldurmuş Herkes Yarışmaya Katılabilir.

•Bir Kişi En Fazla Üç Masalla Yarışmaya Katılabilir.

•Yarışmaya Gönderilen Masallar, Herhangi Bir Yerde Yayınlanmamış Ve Herhangi Bir Ödül Almamış Olmalıdır. Ayrıca Başkasına Ait Eserlerden Yapılan Alıntı Ve Kopyalar İle İlgili Hukuki Sorunlar, Eser Sahibinin Sorumluluğundadır.

•Irk, Dil, Din, Cinsiyet Ayrımcılığı Yapan, Şiddet Ve Savaş Yanlısı Olan, Özgün Olmayan Eserler Yarışma Dışı Kalacaktır.

•Yarışmaya Verilen Dosyaların İadesi Olmayacak, Yarışmaya Giren Masallardan Isparta İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü, Çeşitli Etkinliklerde, Yayınlarda Eser Sahibinin İsmini Kullanmak Şartıyla Yararlanılabilecektir.

•5846 Sayılı Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21.Maddesi; İşleme Hakkı, 22.Maddesi; Çoğaltma Hakkı, 23.Maddesi; Yayma Hakkı, 24.Maddesi; Temsil Hakkı Ve 25. Maddesi; İşaret, Ses Ve/Veya Görüntü Nakline Yarayan Araçlarla Umumi İletim Hakkı Süresiz Olarak Isparta İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğüne Devredilmiş Sayılacaktır. Katılımcı Bu Hususa Herhangi Bir İtirazda Bulunmayacağını Ve Yasal Yollara Başvurmak Hakkından Şimdiden Gayrikabili Rücu Feragat Ettiğini Beyan, Kabul Ve Taahhüt Eder.

•Dereceye Girmediği Takdirde Yayınlama Hakkı Saklı Kalmak Kaydıyla Yarışmaya Katılanların Diğer Telif Hakları Eser Sahiplerine Dönecektir.

•Yarışmaya E-Posta İle Gönderi Kabul Edilmeyecektir.

•Yarışmaya Gönderilecek Eserler Posta/ Kargo Ya Da Elden Teslim
Edilebilir. (Kargo Gönderi Bedeli Göndericiye Aittir. Aksi Takdirde Eser Kabul Edilmeyecektir.) Kargo Ya Da Posta İle Gönderilen Eserlerin Kaybolmasından, Zedelenmesinden Ve Gecikmelerinden Kurumumuz Sorumlu Tutulmayacaktır.

•Masal Metni 5 Nüsha Olacaktır, Metnin Üzerinde Katılımcının Adı-Soyadı Ya Da İletişim Bilgilerine Dair Herhangi Bir İbare Bulunmayacak, Sadece Rumuz Belirtilecektir. Üzerinde Rumuzun Yazılı Olduğu Bir Zarf İçerisinde Eser Sahibinin Başvuru Formu, Özgeçmişi, Fotoğrafı Ve İletişim Bilgileri Bulunacaktır. Zarfın Ağzı Kapalı Olarak Yarışma Adresine Gönderilmelidir.

•Başvuru Formu Eksiksiz Ve Islak İmzalı Olarak Doldurulmalıdır.

•İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü Gerekli Görürse Jürinin Yayımlamaya Uygun Bulduğu Eserleri Kitaplaştıracak, Yayımlanacak Eserler İçin Telif Ücreti Ödenmeyecektir.

•Yukarıda Yazılı Maddelerden Herhangi Bir Tanesinin Eksikliği Halinde Eser Yarışma Dışı Bırakılır. Zarfı Teslim Eden Her Yarışmacı Bu Şartnameyi Okumuş Ve Şartları Kabul Etmiş Sayılır.

Yazımı Koşulları
•Masallar Times New Roman Yazı Karakteri İle 12 Punto Büyüklüğünde, 1,5 Satır Aralığı İle Yazılmalıdır.
•Masal En Fazla 5 Sayfa Olmalıdır.
•Yazılacak Eserler Geleneksel Masal Tekniğine Uygun Olmalıdır.

Başvuruların Yapılacağı Yer
Isparta İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü, Kepeci Mahallesi 106 Caddesi 1217 Sokak No:31 Isparta
Telefon: 0 246 232 57 71 Ve 0 246 223 27 98

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 15 Ağustos 2019.
Yarışma Sonuçları 25 Ekim 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ