<style>.lazy{display:none}</style>
20.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Güher Ve Süher Pekinel Müzik Yarışması

Güher Ve Süher Pekinel Müzik Yarışması

Güher Ve Süher Pekinel Müzik Yarışması

Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Anadolu Lisesi Güher Ve Süher Pekinel Müzik Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Ve KKTC Sınırları İçindeki Tüm Ortaöğretim Okulları Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Tüm Dallarda Dereceye Giren Yarışmacı Öğrencilere Sertifika Verilecek
Her Dalda İlk Üçe Giren Yarışmacılara;
Birincilik Ödülü Güher & Süher Pekinellerin Organize Edeceği Bir Konser Ve 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.250 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası

Katılım Koşulları
• Yarışma Türkiye Ve KKTC Sınırları İçinde Yer Alan Tüm Ortaöğretim Okullarına Açıktır

• Açık Öğretim Liseleri Ve Bilim Sanat Merkezi Öğrencileri Yarışmaya Katılabilir

• Yarışma, Grup Ve Bireysel Katılıma Uygun Bir Yapıda Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirilecektir. Öğrenciler Seslendirdikleri Eseri Görüntülü Olarak Canlı Kaydedecek Ve Organizasyona İletecektir

Ads

• Katılımcılar Bireysel Solo Piyano Ve Grup (Oda Orkestrası) Olarak Ayrı Kategorilerde Değerlendirilecektir

• Grup (Oda Müziği) Dalındaki Performanslar En Az 2 Kişiden (Duo) Dan Oluşmalıdır

• Her Katılımcı Tek Eser İle Yarışmaya Katılacaktır

• Aynı Eğitim Kurumundan Birden Fazla Grup Yada Öğrenci Yarışmaya Katılabilir. Grup (Oda Orkestrası) Katılımları İçin Bir Öğrenci Başka Bir Grupta Bulunamaz

• Yarışmacılar, Adına Katıldıkları Okulun Öğrencisi Olmak Zorundadır

• Kadroları, Halk Eğitim Merkezlerinde Olup Liselerde Görevlendirilen Müzik Öğretmenleri Yarışmaya, Görevlendirildikleri Lise Ekibinin Öğretmeni Olarak Katılabilir

• Engelli Bireylerin Yarışmaya Katılmalarında Hiçbir Önleyici Husus Yoktur

Yarışmaya Katılacak Olan Eserlerin Ve Katılımcıların Nitelikleri
Eserler Çok Sesli Müzik Anlayışı İçerisinde, Batı Müziği Tarzında Olacaktır. Eserler Batı Rönesans, Barok, Klasik Dönem, Romantik Dönem, Modern Dönem Anlayışı İçerisinde Olup Günümüz Pop Müzikleri (Jazz, Rock, R&B, Metal) İcrası Kabul Edilmeyecektir.

Eserler Batı Müziği Enstrümanları İle İcra Edilmek Durumundadır.

Eserlerin Kayıtları En Fazla 10 Dakika Olmalıdır. Eserin 10 Dakikadan Uzun Olması Durumunda Her Bir Fazla Dakika İçin 100 Üzerinden 5 Puan Kesilecektir.

Yarışmaya Katılacak Eserlerin Notaları Video İle Birlikte Dosya Olarak Yüklenmelidir.

Çalınan Eserler Bizzat Katılımcı Tarafından Seslendirilmelidir. Grup (Oda Orkestrası) Katılımlarında Dahil Altyapı Veya Eksik Olan Enstrüman Partisinin Sesleri Dijital Olarak Kullanılamaz. Her Bir Parti Ve Enstrüman Fiziken Çalınıyor Olmalıdır. Aksinin Tespit Edilmesi Durumunda Eser Ve Katılımcılar Diskalifiye Edilir.

Piyano Ve Oda Müziği Olmak Üzere 2 Kategoride Finale Kalan Katılımcılar, 13 Haziran 2022 Olarak Belirlenen Final Tarihinde, Sağlık Bakanlığı Tarafından Belirlenen Pandemi Koşulları Dikkate Alınarak, Gerekli Önlemler Alınması Koşulu İle Katıldıkları Eserleri İle Canlı Performansa Davet Edileceklerdir. Canlı Performansta Başka Bir Eser Sunulması Kabul Edilmeyecektir.

Başvuru Ve Evrak Teslimi
Okullar Başvuru Formaları İle Birlikte Okul Yönetimince İmzalanmış Onaylanmış Şartnameyi, Resimli Öğrenci Belgelerini Yarışmanın Resmi Sitesine Yükleyecekler Ve Gerekli Görüldüğünde Posta / Kargo Aracılığı İle Organizasyon Merkezine İleteceklerdir.

Öğrenciler, Ailelerinden Yarışmaya Katılabileceklerine Dair Islak İmzalı İzin Belgelerini Alacak, Yarışmanın Resmi Sitesine Yükleyecekler Ve Gerekli Görüldüğünde Ve Organizasyon Merkezine İleteceklerdir.

Yarışmacı Öğrencilerin Kişisel Bilgilerinin Doğru Olmaması Durumunda Doğabilecek Aksiliklerden Organizasyon Sorumlu Olmayacağı Gibi, Organizasyon Bu Tip Yanlış Bildirimlerde Bulunan Yarışmacıları Diskalifiye Etme Hakkına Sahiptir.

Performans Videosunda Görüntüde Yer Alan Tüm Öğrenciler, İsimleri Başvuru Formunda Belirtilen Öğrenciler Olmak Zorundadır. Aksi Bir Durum Tespitinde Katılımcılar Diskalifiye Olur.

Başvuru Belgeleri
Başvuru Formu
Şartname
Fotoğraflı Öğrenci Belgeleri
Yüklenecek Video Ve Video Başında Seslendirilecek Eserin, Bestecinin Ve Eseri Seslendirecek Olan Katılımcıların Hangi Enstrümanı Çaldıklarıyla Birlikte İsimlerinin Yer Alması
Islak İmzalı Veli İzin Belgeleri
Gerekli Olan Islak İmzalı Ve Tüm Diğer Belgeler, Yarışmanın Resmi Sitesi Olan tevitolpekinelsmuzikyarismasi.com Üzerinde Açılacak Olan Başvuru Formu Sekmesine Taratılmış Veya Fotoğraflanmış Haliyle Yüklenecektir.

Elemeler Ve Çalışma Takvimi
Yarışma İle İlgili Yapılacak Çalışmalar Yarışmanın Resmi Sitesi Olan http://tevitolpekinelsmuzikyarismasi.com/ Sitesinden Duyurulacaktır.

Yarışmanın Elemeleri, Okullar Tarafından Gönderilen Canlı Performansların Seçici Kurulun Değerlendirmesi Ve İnternet Üzerinden Yapılan Oylamalarla Gerçekleştirilecektir. Gruplar Ve Bireysel Katılımcılar, Yarışma Eserlerini Tek Bir Videoda, Tek Bir Karede Tüm Katılımcıların Ve Enstrümanlarının Gözüktüğü Halde Çekecektir. Farklı Videolar Birleştirilemez Veya Ses Ve Video Ayrı Olarak Kaydedilip Birleştirilemez. Video Eserin Başında İtibaren Kesilmeden Tek Bir Video Halinde Kaydedilmelidir.

Oylama, Jüri Üyelerince Gerçekleştirilecek Ve En Çok Puan Alan 5 Piyano, 5 Oda Orkestrası Canlı Performans İçin Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Anadolu Lisesi’ne Davet Edilecektir. Konaklama Ücretleri Ve Yol Masrafları, Yeme Ve İçme Gibi Masraflar Katılımcılar Tarafından Karşılanacaktır.

Başvurular Video Yüklemeleri Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Yapılacaktır.

Başvurular 21 Nisan 2022 Tarihinde Başlayacak 22 Mayıs 2022’de Sona Erecektir. 6 Haziran 2022’de Finale Kalan Katılımcılar Duyurulacaktır. 13 Haziran 2022’de Yapılacak Canlı Performans İçin Sağlık Bakanlığı Tarafından Belirlenen Pandemi Koşulları Dikkate Alınarak, Gerekli Önlemler Alınması Koşulu İle Finalistler Okulumuza Davet Edilecektir. Her Bir Kategori İçin İlk Üçe Kalan Katılımcılara Ödülleri Teslim Edilecektir.

Finale Kalan Katılımcılar Okul Ve Yarışma Sosyal Medyalarından, Resmi Sitelerinden Duyurulacak, Okul Yönetimleri Ve Katılımcılar Telefon Arayıcılığı İle Bilgilendirilecektir.

Kıyafet
Katılımcıların Videoda Giydikleri Kıyafetler, Türk Milli Eğitiminin Amaçlarına Ve İlkelerine, Yönetmeliklerine Uygun Olacaktır.

Başvuru Başlangıç: 21 Nisan 2022
Başvuru Bitiş: 21 Mayıs 2022
Finale Kalanların Duyurulması: 6 Haziran 2022
Final Performansı Ve Ödül Töreni: 13 Haziran 2022

İletişim Bilgileri
Türk Eğitim Vakfı Özel İnanç Türkeş Anadolu Lisesi
Muallimköy Mahallesi 4126. Sokak 25 Pk. 125 Gebze Kocaeli
Telefonu: 0 262 679 36 36

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışma Sitesi: http://tevitolpekinelsmuzikyarismasi.com/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ