<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gördes’ten Kareler Fotoğraf Yarışması

Gördes’ten Kareler Fotoğraf Yarışması

Gördes’ten Kareler Fotoğraf Yarışması

Huzurun Ve Yeşilin Şehri Gördes’ten Kareler Fotoğraf Yarışması Başvuruları. Yarışmaya 7 Yaş Ve Üzeri Seçici Kurul Üyeleri Ve Birinci Derece Yakınları Dışında Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Fotoğraf Makinesi
İkincilik Ödülü Cep Telefonu
Üçüncülük Ödülü Tablet

Yarışmanın Konusu/Adı:
Yarışma konusu “Gördes’in doğa, tarih ve kültür zenginlikleri” olarak belirlenmiştir. Yarışmanın ismi Huzurun ve Yeşilin Şehri Gördes’ten Kareler’dir.

Yarışmanın Amacı:
Gördes’in somut ve soyut kültür değerleri sosyal yaşamın unsuru olarak korunmakta, köy ve kent yaşantısı, geleneksel anlamda devam ettirilmektedir. Bu yarışma; ilçenin sosyal ve kültürel yaşamının tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla; Gördes’in doğa, tarih ve kültür zenginlikleri ile geleneksel yaşamı yansıtan fotoğrafları konu almaktadır.

Yarışma Organizasyonu:
Yarışma düzenleyici ve yürütücü kurum Gördes Belediyesi’dir.

Ads

Yarışma Kategorisi:
Sayısal (Dijital) renkli ve siyah beyaz fotoğraf olmak üzere tek kategorilidir. Renkli veya siyah-beyaz tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Katılım Şartları:
1- Fotoğraf yarışmasına fotoğrafa ilgi duyan 7 yaş ve üzeri herkes katılabilir. (Seçici kurul ve birinci derece yakın akrabaları dışında)

2- Yarışmaya katılım ücretsizdir.

3- Her katılımcı en fazla 3 (üç) adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir. Yarışmaya gönderilen eserlerin çekim tarihi 03.07.2020 tarihinden eski olmamalıdır.

4- Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon, özel ödül almış fotoğraflar gönderilemez.

5- Fotoğraflar, fotograf@gordes.bel.tr adresine istenilen diğer belgelerle birlikte gönderilecektir.

6- Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Fotoğrafın özünü değiştiren uygulamalar ve/veya kolaj kabul edilmeyecektir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Bu konuda jürinin kanaati esastır. Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların sahipleri hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

7- Fotoğraf üzerinde tarih, isim, logo vb. gibi işaretler bulunmamalıdır. Kenar boşluğu ve paspartu olmamalıdır.

8- Yarışmaya katılacak sayısal fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 12 sıkıştırma ile kaydedilecektir. Yüklenecek fotoğraflar 3 MB’tan küçük, 20 MB’tan büyük olmamalıdır.

9- Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğraf(lar)ın tümüyle kendisine ait olduğunu, Gördes ilçe sınırları içinde çekildiğini, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder.

10- Yarışmaya katılan sanatçılar eser içerisinde model olarak insan unsuru kullanmışsa veya kadraja giren ve fotoğrafın bütününde ya da herhangi bir detayında yer alan kişinin yüzü belirgin şekilde görünüyorsa, fotoğraf sanatçısının eserinde yer alan kişiden ıslak imzalı izin belgesi alması gerekmektedir. * Yarışmada ödül ve sergileme hakkı kazanan yarışmacıların ıslak imzalı modellik sözleşmesini ödül töreninden önce yarışma sekretaryasına elden teslim etmeleri gerekmektedir. Aksi halde ödülleri iptal edilecektir. *(Model sözleşmesini ek inceleyebilirsiniz.)

11- Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan; ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı bu yarışmada böyle bir fotoğraf ile ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

12- Kural ihlali yapan kişilere katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

13- Yarışmada ödül alan eserler gordes.bel.tr adlı web sitesinde, resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanacak ve 5 Eylül Gördes’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında ilk 100’e giren fotoğraflar sergilenecektir.

14- Yarışmada ödül ve sergileme al(a)mayan fotoğraflar Yarışma Yürütme Kurulu tarafından sistemden silinecektir.

15- Yarışmada ödül alan veya sergilenmeye değer fotoğrafların ham halleri mail yoluyla düzenleyen kuruma gönderilecektir.

16. Birden fazla fotoğrafla yapılacak başvurularda fotoğrafa sıra numarası verilmelidir. (Birden fazla fotoğraf teslimi durumunda teslim edilen fotoğraflara sırası ile 1, 2, 3 şeklinde isim verilmelidir.)

17. İnsanlı veya drone benzeri insansız hava araçlarıyla çekilen fotoğraflar ile yarışmaya katılım sağlanabilir, bu şekilde çekilecek tüm fotoğraflarla ilgili gerekli izinler ve yasal sorumluluklar yarışmacıya aittir.

18. Birden fazla fotoğrafla yarışmaya katılan yarışmacının en yüksek puanı alan fotoğrafı ödüllendirilir.

Fotoğrafların Gönderimi:
Dijital fotoğraflar fotograf@gordes.bel.tr mail adresine başvuru formu, kimlik fotokopisi, teknik şartname ve model sözleşmesi ıslak imzalı olarak taratılıp gönderilmelidir. Fotoğraflar ve diğer belgeler ZİP dosyası şeklinde e-posta ekine eklenmelidir.

Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilecektir. Fotoğraf üzerinde katılımcıya ilişkin isim, logo, tarih vb. işaretler bulunmamalıdır. Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/jpeg formatında, 300 dpi, 12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 2400 piksel, uzun kenar en fazla 4600 piksel kaydedilmelidir.

Yüklenecek her bir fotoğraf dosyası 3 MB’tan küçük ve 20 MB’tan büyük olmamalıdır. Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri yapılarak dosyalar gönderilmelidir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 18 Ağustos 2020, Saat 17:00.

Yarışma Sekreterliği:
Gördes Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Tel: 0236 547 1520 / 127
Atatürk Mah. Cumhuriyet Cad. No: 5 Gördes / MANİSA
E-posta: fotograf@gordes.bel.tr WhatsApp İletişim Hattı: 05337046607
Başvuru Formu ve diğer istenilen evraklar aşağıda sıralanmıştır. Teknik şartnameyle birlikte aşağıdaki evrakları çıktı alarak mavi tükenmez kalemle doldurunuz. Formları ıslak imza ile imzaladıktan sonra taratarak pdf formatında, yarışmaya katılacağınız fotoğraf(lar)ınızla birlikte zip dosyası içerisinde fotograf@gordes.bel.tr adresine e posta atınız.

İstenilen Belgeler:
1- Kimlik Fotokopisi
2- Başvuru Formu (Teknik Şartmane İle Birlikte Islak İmzalı)
3- Modellik Sözleşmesi* (Fotoğraflarınızda Model Bulunuyorsa Gereklidir)
4- Dijital Fotoğraflarınız (En fazla 3 Adet, Fotoğraf isimlendirilerek sıralanır)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ