<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Göç Ve Göçmenlik Kısa Film Yarışması

Göç Ve Göçmenlik Kısa Film Yarışması

Göç Ve Göçmenlik Kısa Film Yarışması

Karaman Belediyesi Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Ulusal Göç Ve Göçmenlik Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Düzenleme Kurulu Üyeleri Yarışma Ön Ve Ana Jürisi Üyeleri Ve Birinci Derece Yakınları Dışındaki Türkiye’deki Tüm Örgün Öğretim Üniversite Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Konusu: Göç Ve Göçmenlik

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
5 Kişiye Teşvik Ödülü 1.000 Türk Lirası

KONU VE AMAÇ

T.C. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Karaman Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek ödüllü kısa film yarışmasının konusunu göç ve göçmenlik olgusu oluşturmaktadır. Yarışmanın amacı konu özelinde katılımcıları, sinema sanatına teşvik etmek, katılımcıların bu sanat ile toplumun göçmenlere bakışını yansıtmalarını sağlamak ve toplumda göç ve göçmenlik olgusu hususunda farkındalık yaratmaktır.

Ads

KATILIM KOŞULLARI

2.1. Kısa film yarışmasına, düzenleme kurulu üyeleri ile yarışma ön ve ana jürisi üyeleri ve birinci derece yakınları dışında, Türkiye’deki tüm örgün öğretim üniversite (ön lisans, lisans, yüksek lisans) öğrencileri başvurabilecektir. 18 yaşından küçük başvurucular için birinci derece yakınları tarafından doldurulup imzalanmış muvafakatname gereklidir. (Ek 2: Muvafakatname)

2.2. Yarışma başvuru formunu (Ek 1: Taahhütname) sadece filmin yasal sahibi imzalayacaktır. Kısa film yarışmasına katılacak filmlerin hazırlanması esnasında birden fazla kişi bulunsa dahi başvuru tek bir temsilci tarafından yapılacaktır. Filmin yarışmada derece alması halinde ödül yasal temsilciye verilecektir.

2.3. Kısa film yarışmasına kişiler birden fazla filmle katılabilirler.

2.4. Yarışmaya katılacak filmler özgün kurmaca, animasyon, deneysel ya da belgesel türünde olabilir. Herhangi bir tür kısıtlaması bulunmamaktadır.

2.5. Herhangi bir yarışmaya benzer ya da başka bir konu ile katılınmış olup o filmlerin doğrudan kendisi ile ya da o filmlerden yapılacak uyarlamalarla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

2.6. Yabancı dilde çekilen filmler Türkçe alt yazılı olmalıdır.

2.7. Yarışmaya katılacak filmlerin jenerik dahil toplam süreleri, en az 2 dakika en çok 10 dakika uzunluğunda olmalıdır.

2.8. Yarışmaya katılacak filmlerin 5 adet DVD kopyası, gösterime uygun en az 1920×1080 piksel çözünürlüğü ilempeg 4, avi veya divx formatlarında yarışma adresine gönderilmelidir. Filmler, 16:9 veya 4:3 boyutlarında olmalıdır. Filmlerde kullanılacak her türlü müzik, ses ya da diğer unsurların telif durumlarından filmin yasal temsilcisi sorumlu olacaktır. (Bkz. Esere Ait Haklar ve Yükümlülükler)

2.9. Başvuruda bulunacak kişilerin, http://kmu.edu.tr/sks veya belirtilecek diğer internet adresinden temin edecekleri taahhütname ve gerekliyse muvafakatname ile, 5 adet DVD kopyasını kapalı zarf içinde, en geç 29 Mart 2019 tarihine kadar Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (Yunus Emre Yerleşkesi 70100 / Karaman) adresindeki İdari Büroya elden ya da posta yolu ile teslim etmeleri gerekmektedir.

2.10. Yarışmaya katılan başvuru sahipleri filmlerini geri çekemezler. Yarışmaya gönderilen filmler yukarıdaki şartları taşımadığı takdirde ön eleme ile değerlendirme dışında tutulacaktır.

İLETİŞİM
Adres: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire
Başkanlığı
E-posta: sks@kmu.edu.tr
Web Sitesi: http://kmu.edu.tr/sks
Telefon: 0(338) 226 20 80

Yarışma Başvuruları 10 Mart 2019 İle 29 Mart 2019 Tarihleri Arasında Alınacak.
Yarışma Sonuçları 30 Nisan 2019 Tarihinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Resmi Sitesinden Açıklanacak.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ