<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması

Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması

Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması

İstanbul Ticaret Borsası Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Üniversite Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 30 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Amacı

1. Yarışmanın amacı; Ülkemizdeki, yalnız belediyeler tarafından, bir yılda toplanan atık miktarı olan 33 milyon ton atığın 14,5 milyon tonunun gıda atıkları olduğu, parasal değerinin 14,5 milyar dolara tekabül ettiği tahmin edilmekte olan gıda israfının önlenmesi bilincinin geliştirilmesi, kamuoyunda farkındalık oluşturulması ve gıda israfının önlenmesi için etkili çözümler bulunmasıdır.

2. Gıda israfının önlenmesi amacıyla özellikle depolama, distribütörler, perakendeciler ile lokantalar, oteller, hastaneler, okullar, evler ve sair tüketici ayağında gıda israfının önlenmesi, gıdanın israf olmadan değerlendirilmesi konusunda projeler üretilmesi hedeflenmektedir.

Ads

Yarışmanın Kapsamı
İstanbul Ticaret Borsası ev sahipliğinde Türkiye genelinde düzenlenen yarışma tüm üniversite öğrencilerini kapsamaktadır.

Yarışmanın Kategorileri

1. Yarışma tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açık olup yarışmaya katılımda sınıf, bölüm ayrımı bulunmamaktadır.

2. Yarışmanın teması gıda israfının önlenmesi olup yarışmacılar aşağıdaki konular ile üretecekleri her tür proje ile yarışmaya katılacaklardır;
Genel olarak gıda israfının önlenmesi ve gıdanın israf olmadan değerlendirilmesi konusunda farkındalığın artırılması. Özel olarak; gıda israfının önlenmesi amacıyla özellikle depolama, distribütörler, perakendeciler ile lokantalar, oteller, hastaneler, okullar, evler ve sair tüketici ayağında gıda israfının önlenmesi ve gıdanın israf olmadan değerlendiren projelerin üretilmesi yoluyla gıdada israfın önlenmesi hususları göz önünde bulundurulmalıdır.

3. Proje hazırlanması esnasında herhangi bir teknik yardım alınması (yükseköğrenim kurullarından vs) durumunda, bu yardımın kapsamı ve boyutu ‘Referans” bölümünde belirtilmelidir.

4. Yarışma başvurusu ile Proje Özeti ve PDF formatındaki Proje Raporu teslim edilir. Bu belgeler dışında kalan belgeler (resim, çizim, anket, yazılım vb.) sistemde diğer belgelere ek olarak beyan edilir.
4.5. Projeye ait bir video kaydı var ise FLV formatında CD olarak teslim edilir. Video kaydı veya çekimi zorunlu değildir.

Yarışmaya Katılım Şartları Ve Yarışmanın Esasları

1. Yarışmaya kabul edilecek projenin konusu gıda israfını engellenmesi ile ilişkili olacaktır.

2. Yarışma, katılmak için başvuruda bulunan tüm üniversite öğrencilerine açıktır.

3. Yarışmaya katılacak öğrencilerin 18 yaşını doldurmamış olması halinde ilgili yarışmaya ait sitede yer alan izin belgesinin velileri tarafından doldurulmuş olması gerekmektedir.

4. Yarışmaya bireysel olarak veya öğrencilerden oluşan gruplar halinde başvuru yapılabilecektir. Grup katılımlarında kişi sınırlaması yoktur.

5. Grup halinde yapılan başvurularda grup adına grup temsilcileri başvuruları yapacaktır.

6. Grup adına yapılan başvurularda, başvuruda ismi bulunan bütün öğrencilerin tek bir grup adı ile başvuru yapması gerekmektedir.

7. Yarışma konusu ile ilgili başka yarışmalara katılmış olan projeler bu yarışmaya katılamaz.

8. Aynı proje ile birden fazla başvuru yapılamaz.

9. Aynı kişi birden fazla proje ile başvuramaz veya proje grubunda yer alamaz.

10. Başvuru koşullarının başvuruda yer alan tüm öğrenciler tarafından sağlanması zorunludur.

11. Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

12. Yarışmaya katılan projeler iade edilmeyecektir.

13. Yarışmacılar, başvuruda bulunduklarında şartnameyi imzalamış ve kabul etmiş olurlar.

14. Yarışmanın herhangi bir aşamasında veya yarışma tamamlandıktan sonra koşulları sağlamadığı kurum tarafından tespit edilen başvurular yarışmadan elenir. Anılan koşullara uymayanlar yarışmaya katılmış olsalar dahi, projeleri yarışmaya katılmamış sayılacaktır.

15. Yarışmaya katılacak olan projelerin; özgün olup başka bir yerde yayımlanmamış olmaları, üçüncü kişilerin projelerini çağrıştırmamaları gerekmektedir. Bu hususta oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan İstanbul Ticaret Borsası veya Seçici Kurul Üyeleri sorumlu tutulamaz.

16. İstanbul Ticaret Borsası Gıda İsrafını Engelleme Komitesi veya Seçici Kurul kararı ile tutanağa geçirilmek şartı ile belgelerinde eksiklik olan projeler, yarışma şartnamesine uymayan projeler, şartnamede belirtilen teslim şartlarına uymayan ve teslim tarihinden geç teslim edilen projeler yarışmadan çıkartılır.

17. Yarışmacılar, İstanbul Ticaret Borsası’nın ve Seçici Kurulun kararlarına saygı göstereceklerini yarışmaya katılmış olmakla beyan etmiş olurlar. İstanbul Ticaret Borsası’nın ve Seçici Kurul’un kararları kesindir.

18. Yarışmada dereceye girerek ödül almaya hak kazanan yarışmacıların isimleri ilan edilecek tarihte düzenlenecek olan ödül gününde kapalı zarf içinde açıklanacaktır.

19. Ödül günü öncesinde herhangi bir yerde ödül almaya hak kazananlar, dereceye girenler paylaşılmayacaktır. İstanbul Ticaret Borsasının vereceği karar doğrultusunda bu maddedeki hususlar değiştirilebilecek olup istenildiği takdirde ödül töreni beklenmeden dereceye girenler açıklanabileceği gibi ödül törenine ilk 10’a kalan yarışmacıların tümü davet edilebilecektir.

20. Yarışmacılar iş bu yarışmaya başvurduklarında adının, soyadının ve fotoğraflarının yarışma sonunda İstanbul Ticaret Borsası’nın yayınlarında, internet sayfalarında ve sosyal medya hesaplarında yayınlanmasına onay verdiğini kabul etmiş olacaklardır.

Yarışmaya Başvuru Usulü

1. Başvurular ( 1 Mayıs 2020 – 30 Kasım 2020) tarihleri arasında www.gidaisrafiprojeyarismasi.com sitesi üzerinden online yapılabileceği gibi yarışmacıların web sitesindeki katılım formunu doldurmuş olmaları şartı ile İstanbul Ticaret Borsasının Zahire Borsası Sok.No:3 Bahçekapı-Fatih/İstanbul adresindeki merkezine elden veya posta/kargo yolu ile de yapılabilecektir. Yarışmaya katılımda başvuru tarihi esas alınacaktır.

2. Katılımcılar posta sürecinde kaybolan, zamanında başvuru adresine ulaşmayan projeler ile ilgili hiçbir hak talep ve iddia edemezler.

3. Elden veya posta/kargo yolu ile teslim edilecek projeler zarar görmeyecek şekilde ambalajlanarak 30 Kasım 2020 tarihi mesai bitimine kadar üzerine “Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması” yazılarak başvuru adresine ulaştırılmalıdır.

4. Belirlenen tarih ve saatten sonra başvurusu yapılan projeler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

Yarışma Sitesi: https://gidaisrafiprojeyarismasi.com/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ