<style>.lazy{display:none}</style>Geyikli Zeytinyağı Coğrafi İşaret Logo Yarışması Başvuruları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Geyikli Zeytinyağı Coğrafi İşaret Logo Yarışması

Geyikli Zeytinyağı Coğrafi İşaret Logo Yarışması

Geyikli Zeytinyağı Coğrafi İşaret Logo Yarışması

Ezine Kaymakamlığı Geyikli Zeytinyağı Coğrafi İşaret Logo Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası

Yarışmanın Amacı
İlçemiz Geyikli Beldesi ve etrafındaki 18 köyde yetiştirilen Ayvalık çeşidi zeytinlerden elde edilen zeytinyağları için S.S. Geyikli Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanlığı adına alınması planlanan “GEYİKLİ ZEYTİNYAĞI” coğrafi işaretinde ürün logosu olarak kullanılmak üzere akılda kalıcı, işlevsel kullanımına imkân sağlayacak bir şekilde özgün bir GEYİKLİ ZEYTİNYAĞI coğrafi işaret logosunun oluşturulması ve hayata geçirilmesidir.

Yarışmaya Katılım Koşulları
• Yarışma herkesin katılımına açıktır.

• Her katılımcı en fazla 2 (iki) adet çalışma ile yarışmaya katılabilir.

Ads

• Logo, Geyikli Zeytinyağı’nı iyi ve özgün şekilde temsil etmeli, içerik ve görsellik açısından ayırt edici nitelikte olmalıdır.

• Hazırlanacak logo üzerinde “Geyikli Zeytinyağı” (Büyük harf veya Küçük harf) ibaresinin bulunması zorunludur.

• Yarışmaya konu Logoyu içeren dosya “jpg” ya da “png” formatlarında minimum 500×500 piksel canvas boyutunda ve maksimum 5 MB büyüklüğünde olmalıdır.

• Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır.

• Katılımcılar katılım formunun eksiksiz olarak doldurulup ıslak imzayla imzalayıp bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine en az 4 (dört), en çok 8 (sekiz) karakterden (harften/rakamdan) oluşan rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde (A4 formatındaki çıktı) ve CD’nin ön yüzünde de yer alacaktır. Birden fazla eser gönderenler aynı rumuzu kullanacaklar.

• Tasarımcı, kullanılan fontlar dahil eserle ilgili yaptığı çalışmayı bir sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde (yazıyla)açıklayacak ve CD ile birlikte sunacaktır.

• Logo tasarımının üzerinde katılımcıya ait isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

• Teslim edilen çalışmalar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Ezine Kaymakamlığı, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

• Yarışmacı imzalayacağı “Yarışma Katılım Formu” ile tasarımların telif hakkının S.S. Geyikli Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanlığı’na ait olacağını onaylayacaktır.

• Ödüle değer görülen eserin yüksek çözünürlükteki kopyası seçici kurul tarafındankatılımcıdan talep edilebilir. Seçici kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için Ezine Kaymakamlığı tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılamaz.

• Eserler, seçici kurul tarafından yaratıcılık, özgünlük, uygulamadaki başarı kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

• Yarışma sonunda birinci seçilen eser GEYİKLİ ZEYTİNYAĞI coğrafi işaret logosu olarak belirlenecektir.

Eserlerin Gönderilmesi
Tasarımlar, katılım formu ve CD hasar görmeyecek şekilde paketlenip, 31Ocak 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıdaki adreste olacak şekilde şahsen veya iadeli taahhütlü olarak posta veya kargo ile teslim edilecektir. Yarışma sekretaryası Ezine Kaymakamlığı (İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü) tarafından yapılacaktır. Kargo ve Postada oluşabilecek gecikmelerden Kaymakamlığımız sorumlu değildir. 31 Ocak 2020 tarihi mesai bitiminden sonra gelen eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

Yarışma Sonuçları 14 Şubat 2020 Tarihinde Açıklanacak.

İletişim Ve Ayrıntılı Bilgi :
Ezine Kaymakamlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü
Atatürk Caddesi no:32 17600 Ezine/ÇANAKKALE
Tel: (0286) 618 10 07 – 618 11 07
Web: http://www.ezine.gov.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ