<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 13-17 Ve 18-25 Yaş Aralığındaki Tüm Gençler Başvurabilir.

Yarışma Kategorileri
Gençler Arası Şiir Okuma Yarışmaları; 13-17 ve 18-25 yaş aralıklarında kadın / erkek olmak üzere 2 farklı kategoride gerçekleştirilecektir.

Yarışma Katılma Şartları

Gençler Arası Şiir Okuma Yarışmalarına, 01 Ocak 2023 tarihi esas alınarak 13-17 yaş aralığında olan (02 Ocak 2005 – 01 Ocak 2010 arasında doğanlar) ile 18-25 yaş aralığında olan (02 Ocak 1997 – 01 Ocak 2005 arasında doğanlar) tüm gençler başvurabilir.

Yarışma Konuları

Ads

Gençler Arası Şiir Okuma Yarışmalarında okunacak şiirlerin seçiminde konu sınırlaması bulunmamaktadır. Ayrıca yarışmacı kendi yazdığı şiirle de yarışmaya katılabilir.

Yarışma Aşamaları

Yarışmalar; İl, Bölge ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirilecektir.

Yarışma Duyurusu ve Başvurusu
Yarışma başvuruları 10 Ocak 2023 tarihine kadar gencizbiz.gsb.gov.tr sayfasında açılan başvuru sayfası üzerinden veya gençlik merkezleri aracılığıyla yapılacaktır.

Genel Esaslar
a. Yarışmacılar, yarışmaya sadece bir kategoride katılacak ve tek bir eser okuyacaktır.

b. Yarışmacılar tüm kategorilerde sadece 1 il için başvuru yapabilirler.

c. Yarışmalara bireysel olarak katılım sağlanır sahne performansı bireysel olarak icra edilir. (Eserin icrası sırasında semazen gösterisi veya herhangi bir performans gerçekleştirilemez)

d. İl Yarışmaları il düzenleme kurulu tarafından düzenlenir ve en yüksek puanı alan yarışmacı bölge finallerinde ilini temsil etmeye hak kazanır.

Özel Esaslar
a. Okunacak şiirlerin süresi fon müziğinin çalması ile başlar ve bu süre 5 dakikayı geçmeyecektir. Sürenin aşılması durumunda ise her bir dakika için 5 puan kesme cezası uygulanacaktır. (Okunacak şiirin 5 dakikadan fazla olması durumunda yarışmacılar şiiri kısaltabilir ancak yarışmacılar okuyacakları şiire başka bir şiirden ekleme yapamaz.)

b. Yarışmada seslendirilecek eserlerin tamamı Türkçe olmak zorundadır.

Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ