<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Bilgi Yarışması

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Bilgi Yarışması

2023 Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Bilgi Yarışması

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençler Arası Bilgi Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 İle 25 Yaş Arası Lise Ve Üniversite Öğrencileri Katılabilir. Yarışma lise ve üniversite öğrencileri kategorisinde yapılacak.

Yarışma Kategorileri ve Katılma Şartları
a. Yarışma; “Lise” ve “Üniversite” olmak üzere iki kategoride düzenlenecek olup yarışmaya, lise ve üniversitede aktif eğitim gören gençler katılabilir. Lise kategorisine başvuru yapacak gençlerin 01 Ocak 2023 tarihi esas alınarak 13-17 yaş aralığında (02 Ocak 2005 – 01 Ocak 2010 arasında doğanlar) olması gerekmektedir. Üniversite kategorisine başvuru yapacak gençlerin üniversitelerin lisans ya da ön lisans programlarında öğrenim görmesi ya da 01 Ocak 2023 tarihi esas alınarak 18-25 yaş aralığında (02 Ocak 1997 – 01 Ocak 2005 arasında doğanlar) olmak şartıyla üniversite sınavına hazırlanan ve yarışmaya katılmak isteyen gençler “Üniversite” kategorisinde yarışmaya katılım sağlayacaktır.

Yarışma Başvurusu
a. Yarışma başvuruları 10 Ocak 2023 tarihine kadar gencizbiz.gsb.gov.tr internet sayfası üzerinden veya gençlik merkezleri aracılığıyla yapılacaktır.

b. Gençlik Merkezlerine gelip yarışmaya başvurmak isteyen tüm gençlere gerekli kolaylık gösterilecek ve yarışmaya başvurmaları sağlanacaktır.

c. Sistemde oluşabilecek bir aksaklıktan dolayı başvuru yapamayan katılımcılar EK-1’de yer alan “Başvuru Formunu” en yakın gençlik merkezinden temin ederek doldurduktan sonra yarışmaya katılabilirler.

Ads

d. Her takım 3 kişiden oluşacaktır.

Yarışma Aşamaları
Yarışmalar; İl, Bölge ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirilecektir.

Özel Esaslar
a. Yarışmaya katılacak takımlar 3 (üç) kişiden oluşacaktır. Takım üyeleri aynı okulda okuyan kişiler olmak zorunda değildir. Ancak bir takımda lise ve üniversitede okuyan gençler bir arada bulunamaz (Üniversite takımında sadece üniversite öğrencisi, lise takımında ise sadece lise öğrencisi yer alır).

b. 2022 yılında Türkiye Birincisi olan takımlar/yarışmacılar, yarışmaya katılamazlar.

c. Yarışma sırasında takımlara; “genel kültür, görsel ve işitsel sanatlar, coğrafya, anayasa ve vatandaşlık, sayısal mantık, tarih, spor kültürü, güncel konular, teknoloji ve uzay bilimleri” konularından sorular yöneltilecektir.

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ