<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gençlik Projeleri Destek Programı

Gençlik Projeleri Destek Programı

Gençlik Projeleri Destek Programı

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı Düzenliyor. Fikir Sizden Uygulama Bizden Gençlik Projeleri Destek Programı. Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında, Üniversite – Gençlik Toplulukları İle İlkokul, Ortaokul, Bilim Ve Sanat Merkezi İle Lise – Gençlik Gruplarına Yönelik 2019-1 Proje Teklif Çağrısına Çıkılmıştır.

Program Kapsamında Desteklenecek Projelere Bakanlık Katkısı Gençlik Gruplarında 5 Bin (Alt Sınır) İle 20 Bin (Üst Sınır), Gençlik Topluluklarında 5 Bin – 25 Bin Türk Lirası Olarak Belirlendi.

Bakanlığımız tarafından gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, hayaller gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde proje teklif çağrısına (2019 – I Özel Çağrı) çıkılmıştır.

Programa, Üniversitelerde Gençlik Toplulukları, İlkokul, Ortaokul, Bilim ve Sanat Merkezi, Liselerde Gençlik Grupları proje teklifinde bulunabilecektir.
2019-I Özel Çağrısı kapsamında gençlerimizin “Gönüllülük”, “Kültür ve Sanat”, “Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor”, “Yenilikçi Fikirler”, “Çevre Bilinci” ve “Hayvanların Korunması” başlıklarındaki projelerine destek verilecektir.

Program kapsamında desteklenmesi uygun görülen projelere;

Ads

• Gençlik Grupları için 5.000-20.000 TL,
• Gençlik Toplulukları için ise 5.000 – 25.000 TL
arasında destek verilecektir.

Bürokratik süreçlerin hızlandırılması, gereksiz evrak kullanımının azaltılması için proje başvuruları Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi (https://gpdp.gsb.gov.tr/) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Proje başvuruları 9 Ekim 2019 tarihinde başlayacak ve başvurular 23 Ekim 2019 saat 23.59’a kadar alınacaktır.
Proje başvurusu yapılabilmesi için öncelikle proje koordinatörünün e-devlet sistemine kayıt olması gerekmektedir.
Proje teklifleri, başvuruların Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda tamamlanması ve başvuruyu yapan koordinatör tarafından onaylanması halinde değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru formu ve ekleri, başvuru aşamasında elden ya da posta yoluyla Bakanlığa ayrıca teslim edilmeyecektir. Bakanlık tarafından projenin desteklenmesinin uygun bulunması durumunda proje yürütücüsüne bilgi verilecek ve Proje Destek Sözleşmesinin imzalanması için gerekli belgeler talep edilecektir.
Proje teklif çağrısının kapsamı, kimlerin başvuru yapabileceği, proje desteğinin alt ve üst limitleri, talep edilen belgeler ve Programa ilişkin diğer hususlar Program Kılavuzu’nda yer almaktadır.

Proje teklifleri hazırlanmadan ve başvuru yapılmadan önce Program Kılavuzu’nun dikkatle incelenmesi önerilmektedir.

Program kapsamında aynı proje koordinatörü tarafından en fazla bir proje teklifi sunulabilecektir. Yine, her bir Gençlik Grubu ya da Gençlik Topluluğu Programa en fazla bir proje teklifi sunabilecektir. Proje Koordinatörü tarafından birden fazla başvuruda bulunulması ya da bir Gençlik Grubu ya da Gençlik Topluluğu tarafından birden fazla başvuruda bulunulması halinde, başvurunun koordinatör tarafından sistem üzerinde onaylanma sırası esas alınarak, ilk proje ön değerlendirmeye alınacak diğer teklifler ise elenecektir.

Son Başvuru Tarihi 23 Ekim 2019.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ