<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gençlerin Gözünden 19 Mayıs Online Fotoğraf Yarışması

Gençlerin Gözünden 19 Mayıs Online Fotoğraf Yarışması

Gençlerin Gözünden 19 Mayıs Online Fotoğraf Yarışması

Beyoğlu Belediyesi Gençlerin Gözünden 19 Mayıs Online Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma Amatör Ve Profesyonel Tüm Katılımcılara Açıktır.

Yarışmanın Konusu: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”

19 Mayıs tarihini, vermek istediği mesajı vurgulayan, Atatürk sevgisi, gençlik, spor, sporcu, vatan ve millet sevgisi, milli değerler, bayrak vb. temalar, konu bütünlüğünü sağlayarak fotoğraflara işlenebilir.

Yarışmanın Amaçları

19 Mayıs tarihinin önemine vurgu yapmak,

Ads

İstiklal mücadelesinin nasıl başladığını, nasıl kazanıldığını, özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin ve cumhuriyetin Türk Gençlerine emanet edildiğini gençlerimize hatırlatmak,

Ülkemizin geleceğinin, muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma görevinin gençlere ait olduğunu anlatmak,

Vatan ve millet sevgisine olan bağlılığı canlı tutarak farkındalık oluşturmak,

Gençlerin, içinde bulunduğumuz süreçte toplumsal hayata devam edebilmelerini sağlamak, sosyal yaşantılarını desteklemek,

Gençlerimizin millî, ahlâki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını, bayrağını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan ve yurt bilincine sahip yurttaşlar olarak yetiştirilmesini sağlamak,

Gençlerin, duygu ve düşüncelerini fotoğraf aracılığıyla ifade etmelerine imkân vermek,

Topluma aktif bireyler olarak katılan, kendilerini ve çevresini geliştiren ve sorumluluk alabilen insanlar olarak yetişmelerine katkı sağlamak,

Gençlerin, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlamak,

Ödüller ile onları teşvik etmek ve ilçemizde gündem oluşturmak,

Gençlerin, aynı konu üzerinde farklı yaklaşımları görerek düşünce zenginliğini artırmak,

Gençlere bu yarışma ile kendilerini ve gerektiğinde ülkemizi, ulusal ve uluslararası benzer yarışmalarda temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmak.

Yarışmaya İlişkin Açıklamalar Ve Katılım Koşulları

Yarışmanın duyurusu, Beyoğlu Belediyesi resmi web sayfası https://beyoglu.bel.tr/ üzerinden yapılacaktır.

Yarışma, konuya ilgi duyan tüm amatör veya profesyonel katılımcılara açıktır. (Seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.)

Yarışmaya katılım bedelsizdir.

Daha önce çekilerek sosyal medya ya da diğer platformlarda paylaşılmış fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir. (Durumun tespiti halinde katılımcı ödüle hak kazanamaz.)

Katılımcılar, yarışmaya gönderilen eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Başkalarına ait eserlerin yarışmaya gönderilmesi halinde oluşacak telif ve diğer haklardan katılımcı sorumludur, Beyoğlu Belediyesi sorumlu tutulamaz.

Yarışmaya; renkli, siyah-beyaz fotoğraflarla katılım yapılabilir.

Eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, büyük basıma uygun olacak şekilde, yüksek çözünürlükte (300 dpi) ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde kısa kenarı en az 2300 piksel olacak şekilde JPEG formatında gönderilmelidir.

Her katılımcı en çok 5 eserle yarışmaya katılabilir.

Yarışmaya gönderilecek olan fotoğraflar tek dosya halinde Beyoğlu Belediyesinin web sitesine .rar veya .zip uzantılı olarak yüklenecektir.

Tüm eserler, yarışmanın adı ve konusuna uygun olmalıdır.

Yarışma online olarak dijital ortamda gerçekleştirilecek ve baskılar kabul edilmeyecektir.

Fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.

Yarışmaya gönderilecek fotoğraflara verilecek isim; 6 rakamdan oluşacak katılımcının rumuzu (Örneğin;012345) ve fotoğrafın sıra numarası olarak hazırlanmalıdır (Örneğin; 012345-1.jpg, 012345-2.jpg, …, gibi).

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan ancak bu beyan ve kabullerin dışında hareket ettiği anlaşılan katılımcılardan, elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır ve hukuki işlemler uygulanır.
Yarışmaya herhangi bir şekilde eser gönderen yarışmacılar bu şartnamedeki tüm şartları peşinen kabul etmiş sayılacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi : 4 Mayıs 2020
Son Eser Gönderme Tarihi : 17 Mayıs 2020
Sonuç Bildirimi ve Sergi : 19 Mayıs 2020

Ödül

Yarışmada dereceye giren ilk üç eser ve mansiyona layık görülen 1 (bir) eser, ePttAVM’de geçerli alışveriş kuponu ile ödüllendirilecektir. Beyoğlu Belediyesi ödüllerde değişiklik yapma ve bunu uygulama haklarını saklı tutar.
1. 500 TL
2. 400 TL
3. 300 TL

Mansiyon: 200 TL

Sergilenmeye değer görülen 25 eser, Beyoğlu Belediyesi resmi web sayfası https://beyoglu.bel.tr/ adresinde oluşturulacak Dijital Sergide yer alacaktır.

Gönderim Adresi Ve İletişim

Yarışmaya katılacak olan eserler, son teslim tarihine kadar https://beyoglu.bel.tr/ sayfasındaki ilgili bölüme yüklenmek zorundadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ