<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gençler Pandemi Sürecinde Yeni Slogan Arıyor Yarışması

Gençler Pandemi Sürecinde Yeni Slogan Arıyor Yarışması

Gençler Pandemi Sürecinde Yeni Slogan Arıyor Yarışması

Niğde 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi, Gençler Pandemi Sürecinde Yeni Slogan Arıyor Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Tüm Resmi Ve Özel Orta Öğretim Kurumlarındaki Öğrenciler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Cumhuriyet Altını
İkincilik Ödülü Yarım Altın
Üçüncülük Ödülü Çeyrek Altın
Mansiyon Ödülü: Akıllı Bileklik(Yarışmaya Katılan Ve İlk Üçe Giremeyen Engelli Bireyler Arasından Sadece Komisyonun Belirleyeceği Sloganın Sahibi Engelli Bireye Verilecektir)

Yarışmanın Amacı: Yarışmanın amacı, “Pandemi sürecinde COVİD-19 önlemlerine ilişkin, çocuklarımızda ve gençlerimizde duyarlılık oluşturmak ve farkındalığı arttırmak” olarak belirlenmiştir.

Katılım Koşulları:
1. Yarışmaya her okul, pandemi sürecinden dolayı okulların açık olmaması göz önünde bulundurulduğunda, isteyen her öğrencisi bireysel koşulları yerine getirdiğinde katılabilir.

2. Katılım bireyseldir ve her öğrenci en fazla bir slogan ile yarışmaya katılabilir. Gönüllülük esasına dayanır. Yarışmaya başvuran adaylar MEB Sosyal Etkinlikler İzin Yönergesi gereği Başvuru Formunda bulunan Veli İzin Belgesi ve Açık Rıza Onayı’nı doldurması gerekmektedir. İki belge de eklerde sunulmaktadır.

Ads

3. Yarışmaya başvurular; ekte yer alan excel formatındaki formun doldurulup Açık Rıza Onayı ve Veli İzin Belgesiyle beraber yarışmacının okulunun onayının ardından okulunun kurumsal e-postasından ya da yarışmacı kendi e-mailinden sloganyarismasi51@gmail.com adresine veya okulumuzun web adresi olan 751960@meb.k12.tr adresine, iletilmesi suretiyle gerçekleştirilecektir.

4. Bilgileri eksik olan ve 15 Ocak 2021 tarihinden sonra bize ulaşan eserlere ilişkin yarışmacıların katılım talebi dikkate alınmayacaktır.

5. Yarışmada ödüle layık bulunan eserlerin telif hakkı eser sahibine aittir. Bununla birlikte ödül alan sloganlar, sahibinden izin alınmak koşuluyla, 15 Temmuz Spor Lisesi tarafından etkinliklerde ve eğitim, tanıtım ve farkındalık arttırma faaliyetlerinde afiş, katalog, broşür, vb. her türlü tanıtım malzemelerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun ilgili maddelerinde belirtilen şekilde; işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses, veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkına sahiptir.

6. Katılımcılar yarışmaya katılmakla, yarışmaya gönderecekleri slogan fikirlerinin tamamında veya bir kısmında alıntı veya kopya olmadığını, eserlerini başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna göndermediklerini beyan etmiş sayılırlar.

7. Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderildiği tespit edilen eserler; 05.12.1951 tarihli ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince Yarışma Komisyonu tarafından iptal edilir.

8. Yarışma Seçici Kurul kararları kesindir ve itiraz edilemez.

9. 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi, yarışma şartnamesi ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.

10. Yarışmaya katılanlar, bu şartnamede yer alan şartların tamamını kabul etmiş sayılırlar. Yarışmanın organizasyonuna veya sonuçlara yönelik hiçbir itiraz kabul görmeyecektir. Komisyonun kararı nihaidir

11. Sloganlar çok kısa(tek kelime) ya da çok uzun kelimelerden(12 kelime) oluşmamalıdır.

12. Sloganlar Times New Roman yazı karakterinde ve 12 punto büyüklüğünde yazılacaktır.

13. Slogan yarışmamız ticari bir amaç güdmemektedir ve katılımcılardan da herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

14. Yarışmanın hiçbir aşamasında, katılımcıların açık rıza onayı alınmadan kişisel verileri istenmeyecektir. Bu kapsamda istenen kişisel veriler, açık rıza onayında belirtilen hususların dışında başka amaçlarla kullanılmayacak, üçüncü kişilere verilmeyecek ve sosyal etkinliğin sona ermesinin ardından da silinecektir.

15. Slogan yarışmamıza katılan herhangi bir engelli bir adayımız olursa bu adayımız öncelikle başvuru formunda belirtilen kısma engelinin hangi tür olduğunu belirtecektir. Eğer yarışma sonunda bir organizasyon yapılırsa engelli yarışmacımız için okulumuz tarafından gerekli önlemler alınacaktır.(Ulaşım, barınma v.s) Ayrıca yarışmaya katılan engelli bireylerimiz eğer ilk üçe giremezse bu engelli adaylarımız arasından komisyon tarafından birinci olarak belirlenen sloganın sahibi engelli adayımıza, mansiyon ödülü verilecektir.(Akıllı Bileklik)

Yarışma Takvimi:
1. Yarışmanın başlama tarihi 19 Kasım 2020’dir.
2. Sloganlar en geç 15 Ocak 2021 tarihinde saat 17:00’ye kadar yarışmacının okulunun kurumsal e-postası ile veya kişisel e-mailinden sloganyarismasi51@hotmail.com adresine veya okulumuzun kurumsal web adresi olan 751960@meb.k12.tr adresine iletilecektir.
3. Yarışma konusu sloganlara ilişkin değerlendirme, Yarışma Seçici Kurulu tarafından 18-20 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.
4. Yarışma sonuçları, 21 Ocak 2021 tarihinde https://nigde15temmuzsehitlerispl.meb.k12.tr/ web adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca dereceye giren öğrencilere okulları aracılığı ile de haber verilecektir.
5. Ödüller için dereceye giren öğrencilerle iletişime geçilecek ve eğer Pandemi sürecinden dolayı organizasyon düzenlenmezse öğrencilerin gönderecekleri hesaplara havale edilecektir. (Altının o günkü kurda ki değerine göre hesaplama yapılacak ve TL olarak karşılığı kazanan adayların hesabına havale edilecektir)

Değerlendirme Kriterleri:
Sunulan sloganlar aşağıdaki belirtilen olan ölçütler ve puanlamaya göre değerlendirilecektir:
• Temaya uygunluk: 30 Puan
• Yaratıcılık ve özgünlük (orijinal, alıntı olmayan): 40 Puan
• Teknik kullanımı ve sanatsal değer: 20 Puan
• Akılda kalıcı Olma: 10 Puan

İrtibat:
Yakup EVLİCE (Okul Müdürü): 05054882835
Okul Telefonu: 03882250346
Adres; Koyunlu Köyü Yolu. Birko Sok. No:278 Merkez/Niğde

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ