<style>.lazy{display:none}</style>2. Gemlik Film Festivali Kısa Film Yarışması
27.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Gemlik Film Festivali Kısa Film Yarışması

Gemlik Film Festivali Kısa Film Yarışması

2. Gemlik Film Festivali Kısa Film Yarışması

Gemlik Film Festivali Kısa Film Yarışması Kurmaca Kategorisinde Düzenleniyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 25 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 10 Bin Türk Lirası

Yarışma Şartları

1. Yarışmaya sadece Türkiye’den kısa filmler başvurabilir.

2. Gemlik Film Festivalinin düzenlediği Kısa Film Yarışması; kurmaca kategorisinde düzenlenmekte olup, yarışmaya 1 Temmuz 2022 tarihinden sonra yapılmış filmler başvurabilir.

Ads

3. Yarışmaya başvuru yönetmen veya yapımcı tarafından yapılır. Yönetmenliğin birden fazla kişi tarafından yapılması durumunda, diğer kişilerin yazılı izninin alınması gerekmektedir.

4. Yarışmaya 15 dakikayı aşmayan kısa filmler başvurabilir.

5. Yarışmaya katılımlar www.filmfreeway.com adreslerinden yapılacaktır.

6. Yarışmaya katılan filmlerin ticari olmayan her türlü gösterimde 30 saniyelik görüntüleri tanıtım amacıyla kullanılabilir. Filmler, yarışma sonrasında, çeşitli televizyon kanalları tarafından ticari olarak yayınlanmak istendiğinde, Yarışma Komitesi, yapımcı / yönetmen ile televizyon kanalı arasında ilişki kurulmasına yardımcı olur.

7. Yarışmaya katılan kısa filmler ön jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek ve yapılan değerlendirme sonucunda yarışma koşullarına uymayan yapımlar asıl jürinin değerlendirmesine sunulmadan eleneceklerdir.

8. Yarışmaya katılan kısa filmler, ön jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek ve yapılan değerlendirme sonucunda, ön jürinin belirlediği 10 film, jüri değerlendirmesine sunulacaktır. Ön jüri tarafından seçilen 10 filmden 4’ü için ödül verilecektir.

9. Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 1 Temmuz 2023 saat 12:00’a kadardır.

10. Sosyal medya ve diğer internet mecraları üzerinden açık paylaşımı yapılmış filmler yarışmaya katılamazlar.

11. Katılımcılar açıklanacak jüri değerlendirme tarihinden bir hafta öncesine kadar yarışmadan çekilebilirler. Bu durumda yarışmaya tekrar katılamazlar.

12. Telif hakkı gerektiren konularda bütün sorumluluk başvuru sahibine aittir. Telifle ilgili herhangi bir konuda festival komitesinin sorumluluğu yoktur. Telif hakkı alınmayan müzikler, fotoğraflar vb. sorumlulukları, yönetmen ve/veya yapımcıya aittir. Festival yönetimi telif hakları dolayısıyla sorumluluk kabul etmez.

13. Finale kalan filmlere herhangi bir gösterim bedeli ve telif bedeli ödenmez.

14. Festival Komitesi filmin jeneriğinde yazan yönetmen ve/veya yapımcı ile muhataptır.

15. Katılan filmlerin şartnameye uygunluğu festival komitesi ve ön jüri tarafından denetlenir. Festival Komitesi şartnameye uymayan filmleri festivalin her aşamasında eleyebilir, diskalifiye edebilir.

16. Festival Komitesi film ekibinden herhangi birinin festival ve yarışmanın her aşamasında uygun olmayan davranışlarda bulunması, propaganda yapması, suç işlemesi, festival komitesine, jüri üyelerine, konuklara ve diğer katılan yönetmen ve ekiplere, seyircilere karşı kişilik haklarına saldırması durumunda, filmi diskalifiye edebilir.

17. Başvurusunu tamamlayan yarışmacıların, bu aşamadan sonra yapacağı revizyon talepleri kabul edilmez.

18. Gemlik Film Festivali, yarışmaya katılan kısa filmleri ticari olmayacak şekilde yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlarda izin almadan, e-posta yoluyla film yönetmenine bildirerek, sosyal medyada genel duyuru yaparak seçki oluşturma ve gösterim yapma hakkına sahiptir. Yönetmen veya Yapımcı başvuruyu tamamladıktan sonra festival şartnamesini ve festival haklarını kabul etmiş sayılır.

19. Yarışmaya başvuran filmlerin ön değerlendirme sonucu www.gemlikfilmfestivali.com adresinden duyurulacaktır. 23 Temmuz 2023 tarihinde basına açık ödül töreni düzenlenecektir. Bu tarihler ayrıca, ilgili internet sitesinden de duyurulacaktır. .

20. Yarışmaya katılan adaylar, şartnamede yer alan koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ