02.02.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Gedik Üniversitesi Fotoğraf Yarışması

Gedik Üniversitesi Fotoğraf Yarışması

Gedik Üniversitesi Fotoğraf Yarışması

İstanbul Gedik Üniversitesi Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışma ödülleri
Fotoğraf Yarışması’nda;
1. BAŞARI ÖDÜLÜ’ne değer görülecek her bir kategorideki üç eser için; (HUAWEI Matepad T 10S 10.1″ 4/128 GB Tablet, Katılım ve Plaket,
– MANSİYON ÖDÜLÜ’ne değer görülecek her bir kategorideki üç eser için; Huawei Watch Fit Akıllı Saat, Katılım Belgesi ve Plaket verilecektir.

– 20 Sergilenmeye Değer Fotoğrafa; “Katılım Belgesi ve Plaket” verilecektir.
(Seçici Kurul, ödüllerin tümünü ya da bir kısmını dağıtıp dağıtmamakta serbesttir.)

Amaç
Lise öğrencilerinin görsel ve estetik yönlerini, doğal yeteneklerini ortaya çıkartmak, hobi edinmelerinin yanı sıra fotoğraf sanatına, dolayısıyla görsel iletişim tasarımı disiplinine ilgilerini oluşturmaktır. Ders dışı etkinliklere ilgi yaratarak görsel sanatlar ve tasarıma, fotoğraf sanatına ilgi duymalarını sağlamak, profesyonel nitelikte fotoğraf sergileri oluşturmak, amacıyla, İSTANBUL GEDİK Üniversitesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü olarak “Fotoğraf Yarışması” düzenlenmiştir.

Konu/Başlıkları
1. İnsan ve yaşam, 2. Çevre, doğa ve evcil dostlarımız, 3. İşte benim fotoğrafım!

Ads

Katılım Şartları
Yarışma; Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınlıkları olanlar dışında, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu, İstanbul’da ikamet eden ve Lisede okuyan tüm öğrencilere açıktır.
Yarışmaya en fazla üç fotoğraf gönderilebilir.

Katılımcılar daha önceden herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş eserleriyle, şartnamede belirtilmiş olan tema başlıklarına uyması halinde yarışmaya katılabilir.
Yarışmamıza katılmak isteyen adaylar Mobil cihazlarıyla çekecekleri fotoğraflarla başvuru yapabilirler.

Adaylar “cektimgördüm” adlı instagram hesabının profil bölümünde yer alan başvuru linki üzerinden fotoğraflarını gönderebilir ve başvurularını yapabilirler.
Adaylar başvuru esnasında talep edilen bilgileri eksiksiz olarak beyan etmelidirler.

Adaylar başvuru formuna aday göstermek istedikleri fotoğrafı yüklemelidirler. Fotoğraf orijinal olarak yüklenmeli, fotoğraf üzerinde herhangi bir efekt ya da düzenleme yapılmamalıdır. Bu türden fotoğraflar ön değerlendirmede elenir.
Aday gösterilen fotoğraflar, yasalara, genel toplum değerlerine, ahlak ilkelerine uyumlu olmalı, herhangi bir şekilde şiddet, ırkçılık, ayrımcılık ve suç unsuru içermemelidir. Bu türden fotoğraflar değerlendirmeye alınmaz.

Yarışmamıza başvuran adaylar formu doldurduktan sonra, “yarışma koşullarını kabul ediyorum” ibareli bölümü onaylamalıdırlar.

Adaylar gönderdikleri her bir fotoğraf için bir isim vermeli ayrıca fotoğrafla ilgili olarak çekildiği yer, tarih ve kısa bir açıklamayı eklemelidirler. Yarışmaya eser verecek öğrenciler, eserlerinin tanıtımı için yazacakları açıklamalarda serbesttirler.
Başvurular, 10 – 29 Mayıs 2022 tarihleri arasında yarışmanın İnstagram adresinde yer alan başvuru linki üzerinden gönderilmelidir.

Başvuru sahibi yarışmaya gönderdiği Fotoğraf/ların kendisine ait olduğunu ve tüm (Fikri ve Sınai Haklar, Telif vb.) izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Eseri ödül alan veya sergilenmeye değer bulunan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

Fotoğrafların Gönderilmesi:
İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi,
Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nün açmış olduğu Instagram adresine gönderilecektir.

İletişim İçin:
Arş. Gör. Dr. Merve KARAMAN <merve.karaman@gedik.edu.tr>
Arş.Gör. Özlem ÖZKAN ŞAFAK, <ozlem.safak@gedik.edu.tr>
Arş. Gör. Kusay TATLI, <kusay.tatli@gedik.edu.tr>

ADRES: MİMARLIK ve TASARIM FAKÜLTESİ, KARTAL Kampüsü, Cumhuriyet Mah.
İlkbahar Sok. No:1 Yan Yol, B Blok, Kat: 7 KARTAL /İSTANBUL 34876 Tel: (0216) 452 4585 – 216) 452 4586 -87-88-89 Dahili: 1189

Değerlendirme
Seçici Kurul, 1-2 ve 3 Haziran 2022 de Kartal Yerleşkesi’nde toplanarak, her kategoriden ayrı ayrı 3 Başarı Ödülü, 3 Mansiyon Ödülü ve 20 sergilenmeye değer eseri belirleyecektir.

Sonuçların Açıklanması
Yarışmanın kazananları 6 Haziran 2022 tarihinde instagram hesabında açıklanacaktır.

Sergileme
Fotoğraf Yarışması Sergisi, 10 Haziran 2022 de İSTANBUL Kartal Yerleşkesi Sergi Salonu’nda açılacaktır.

Diğer
• Katılım Formları ve Şartnameler, İstanbul GEDİK Üniversitesi Kartal Yerleşkesi’nden, KARTAL İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nden, ilgili Fakülteden alınabilir, İSTANBUL GEDİK Üniversitesi, web site www.igun.gov.tr veya www.mtf.gov.tr adresinden de indirilebilir. Fotokopi ile çoğaltılabilir. • Başarı ödülü alan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ tarafından sergilenecektir.

• İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ, sergilenmeye değer bulunan eserleri afiş, katalog, broşür v.b. her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma hakkına sahip olacaktır.

• İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ yarışmaya teslim edilen eserlerin sergilenmesi sırasında gereken tedbirleri alır. Buna rağmen söz konusu eserlerle ilgili olarak doğabilecek aksaklıklarda İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından oluşturulacak Komisyon’un kararı geçerlidir.

• Yarışmaya katılan tüm sanatçılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ