<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Gaziantep Belediyesi Medeniyet Söyleşileri Bilgi Yarışması

Gaziantep Belediyesi Medeniyet Söyleşileri Bilgi Yarışması

Gaziantep Belediyesi Medeniyet Söyleşileri Bilgi Yarışması

Gaziantep Belediyesi Medeniyet Söyleşileri Bilgi Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Sınırları İçinde Yaşayan Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Dizüstü Bilgisayar
İkincilik Ödülü Tablet
Üçüncülük Ödülü Bisiklet
Mansiyon Ödülü: 4-20 Arasındaki 17 (Onyedi) Eser Sahibine Kitap Seti

Amaç
a) Halkımızı, ilmin, bilimin ve maneviyatın ışığında oluşan ve dünyaya örnek olan medeniyetimizin kodları ile tanıştırmak, bu medeniyetin meyveleri olan sanat, kültür, edebiyat ve fikir ile bağlarını kuvvetlendirmek.

b) Düzenlemiş olduğumuz “Medeniyet Söyleşileri” Programlarımızla, benliğimizi dinç ve dinamik halde tutmak, kültürel bağlarımıza sıkı sıkıya sarılmak, bu yolla kendimizi tanımak ve bilmek. Bu farkındalıkla gelecek meslek hayatlarımızı şekillendirmek.

c) Yayımlanan program içeriklerinde ki amacımız izleyen herkesin Milli, Manevi ve Ahlaki Değerlerini Tanıması ve Öğrendiğini ömür boyu uygulamaya koyan nesiller yetiştirilmesi.

Ads

d) Zaferlerle dolu olan şanlı tarihimizin Medeniyet Kodlarını yeni nesillere nakşederek onları, daha bilinçli, geçmişine bağlı ve geleceğe yön verebilecek bir birey haline getirmek.

e) Sosyal Medya’nın etkin kullanımıyla beraber nitelikli söyleşilerimizle, vatandaşlarımızın daha kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak.

f) Gaziantep’e mal olan ve ulusal gündem de dahi yer bulan Medeniyet Söyleşileri Programlarının daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamak.

g) Toplamda 9 kez yapılan ve binlerce Gazianteplinin katılım sağladığı Medeniyet Söyleşileri programlarının kalıcılığı sağlamak.

Yarışmanın Konusu;
1. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Değerler Eğitimi ve Gönüllü Kuruluşlar Daire Başkanlığına ait Youtube Video İzleme sitesi üzerinden yayımlanan ve toplamda 9 adet olan Medeniyet Söyleşileri programlarını yarışmacı izleyerek, yapılacak olan 50 soruluk online yarışmamıza, ön başvuru sitesi üzerinden, başvurusunu yaparak yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır.

2. Sorular test usulü sorulacak olup, 4 şıktan oluşacaktır.

3. Soru hazırlama kurulumuz, soracağı soruları Youtube linkimizde var olan “ Medeniyet Söyleşileri” videolarından hazırlayacaktır.

Yarışmacının sorumlu olduğu videolar;
1. HAYATİ İNANÇ – AKLI VE KALBİ TERBİYE EDEN MEDENİYET MİRASIMIZ
2. SAVAŞ Ş BARKÇİN GELENEKTEN GELECEĞE MEDENİYET AKLI
3. BEKİR DEVELİ – HİKAYELERLE ANADOLU İRFANI
4. NURULLAH GENÇ – ŞİİR, ESTETİK VE ZERAFET
5. PROF DR MEHMET GÖRMEZ – HZ PEYGAMBER GENÇLİĞİN DÜNYASI VE İSLAM
6. İBRAHİM SADRİ – ŞİİRE YOLCULUK
7. SERDAR TUNCER – MEDENİYETİN KALBİNE YOLCULUK
8. HAYATİ İNANÇ ve BEKİR DEVELİ – MEDENİYETİN KALBİNE YOLCULUK
9. SADETTİN ACAR ve İBRAHİM TENEKECİ – KENDİNE YOLCULUK

Yarışmayı düzenleyenler:
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Kapsam
Bu yarışmaya Türkiye sınırları içinde yaşayan herkes başvuru yapabilir.

Başvuru
1. Yarışmaya katılmak isteyenler Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Resmî Web Sayfası üzerinden ön başvurusunu yapabileceklerdir.

( https://www.gaziantep.bel.tr/tr )

2. Yarışma ön başvuruları 14.12.2020 Saat 10.00 da başlayıp, 05.02.2021 Saat 16.00 de sona erecektir.

3. Online Sınav ise 13.02.2021 Saat 13:00 ‘de başlayıp, saat 14:00’de bitecektir. Toplam da yarışmacıya 50 adet soru sorulacaktır ve 60 dakika süre verilecektir.. (Yarışmacı ayrıca sınavdan önce ve sınavdan sonra sms ile bilgilendirilecektir.)

4. Değerlendirme 50 soru üzerinden yapılacak ve her soru 2 puan olacaktır. Yarışmacı toplamda 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Puanların eşit olması halinde 1.’lik, 2.’lik ve 3.’lük ödülleri canlı yayında kura çekilerek belirlenecektir.

5. Sorular https://www.youtube.com/playlist?list=PLR7Ufi9LgzytX_0riF0dVNbIo0-P3mQWr linkindeki 9 adet Medeniyet Söyleşileri videoları içeriğinden çıkacaktır.

6. Tüm yarışmacılarımızın https://www.youtube.com/channel/UC7a6WCx5H-sF0YiOtqy_rdw kanalımıza üye olmaları gerekmektedir. Kanalımıza üye olmayıp başvuru yapan yarışmacılarımızın başvuruları dikkate alınmayacaktır.

7. Kazananlar Gaziantep Büyükşehir Belediyesine ait resmi Sosyal Medya hesaplarından ve Resmî Web Sitesi üzerinden açıklanacaktır.

8. Yarışmaya başvuruda bulunanlar şartnamedeki tüm maddeleri aynen kabul etmiş sayılır.

9. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yarışma şartnamesinde değişiklik yapma, yarışmayı erteleme ve iptal etme hakkına sahiptir.

Yarışma Takvimi
Ön başvuruların alınma tarihi: 14.12.2020 – 05.02.2021
Değerlendirme Tarihi: 14.02.2021 – 19.02.2021
Sonuçların İlanı Tarihi (İlk Üç Derece ve Mansiyon ödüller ilk 10): 22.02.2021
Ödül Töreni Tarihi: İlan Edilecek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Gönüllü Kuruluşlar Daire Başkanlığı
Sekretarya İletişim Bilgileri :
0342 211 12 00 / 1225 – 1271 – Erkan HEZER
0537 950 92 43 Whatsapp hattımız
Sorularınız için Twitter adresi: gbbegitimvegon1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Esra dedi ki:

    Teşekkür ederiz gerçekten

BİR YORUM YAZ