<style>.lazy{display:none}</style>Gaziantep Belediyesi Hayvanat Bahçesi Giriş Kapısı Fikir Projesi
22.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Gaziantep Belediyesi Hayvanat Bahçesi Giriş Kapısı Fikir Projesi Yarışması

Gaziantep Belediyesi Hayvanat Bahçesi Giriş Kapısı Fikir Projesi Yarışması

Gaziantep Belediyesi Hayvanat Bahçesi Giriş Kapısı Fikir Projesi Yarışması

Gaziantep Belediyesi İle TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi Hayvanat Bahçesi Giriş Kapısı Fikir Projesi Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 7.500 Türk Lirası
3 Adet Eşdeğer Mansiyon Ödülü 2.500 Türk Lirası (Her Bir Proje İçin)

Yarışmacılara ödenecek ödül ve mansiyon bedelleri yarışma sonucunun duyurulmasını izleyen elli (50) gün içinde, yarışmacılara ya da yasal vekillerine net olarak ödenir. Jürinin herhangi bir ödül sırası için, ödüle layık eser bulmaması halinde ilgili ödülü iptal etme yetkisi vardır.
Yarışmayı açan kurum, kazananların maddi ödüllerini “Ekip Başı” olarak katılımcı tarafından belirlenen isme ödeyecektir.

Yarışmanın Amacı
Gaziantep Hayvanat Bahçesi Giriş Kapısı konulu fikir projesi gerçekleştirilirken; kültür, sanat, bilim ve çevre değerlerinin yarışma yolu ile geliştirilmesi, çok sayıda alternatiften uzun vadede gereksinimleri karşılayabilecek nitelikli, özgün, işlevsel, ekonomik ve yenilikçi çözümler seçilmesi ve güzel sanatların teşvikine uygun ortam sağlanmasıdır

Yarışmanın Konusu Ve Yeri
Gaziantep Hayvanat Bahçesi Giriş Kapısının fikir projesi yarışması yoluyla elde edilmesidir. Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Yamaçtepe Mahallesi sınırları içerisinde kalan 56022 nolu cadde (Mahraman Yolu) üzerinde bulunmaktadır. Yarışma arazisi yaklaşık 19470 m² dir. İmar planında kırmızı alan ile sınırları belirtilmiştir.

Ads

Yarışmanın Türü Ve Şekli
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi İşbirliğiyle; serbest, bölgesel ve tek aşamalı fikir projesi yarışmasıdır.

Yarışmayı Açan Kurumun Adı Adresi Ve İletişim Bilgileri
• Adı: Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
• Adresi: İncilipınar Mah. Şehit Yusuf Erin Caddesi Büyükşehir Belediyesi Binası Şehitkamil / Gaziantep
• Web: www.gaziantep.bel.tr/
• Telefon: +90 342 211 12 00

Yarışmaya Katılım Koşulları
Yarışmacılar aşağıdaki koşullara uymalıdır. Ekip olarak katılanların her birinin, bu maddenin (g) bendi dışındaki, koşulların tamamına uymaları zorunludur. Ekip olarak katılanların, idareyle ilişkilerinin yürütülmesiyle sınırlı olmak üzere, ekipten birini ekip temsilcisi olarak belirtmesi gerekir. Yarışmaya ekip olarak katılan ortakların her biri idareye karşı müşterek ve müteselsilen sorumludurlar.

Yarışmaya katılacaklarda aranacak koşullar:
a- TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi üyesi mimar olmak ve meslekten men cezalısı durumunda olmamak (Yarışmaya ekip halinde katılma durumunda tüm ekibin Gaziantep Şube üyesi olması gereklidir.).
b- Seçici Kurul üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak,
c- Seçici Kurul üyeleri (danışman, asıl, yedek) ve raportörlerle bunların 1. dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak,
d- Seçici Kurul çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamış olmak.
e- Yarışmayı açan idarede, yarışmayla ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak,
f- Yarışmayı açan idare adına hareket eden ve söz konusu yarışma çalışmalarında yer alan danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak,
g- Şartname alıp isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne yazdırmış olmak (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu koşulu yerine getirmesi yeterlidir),

Yarışmaya katılmak isteyenler, ad, soyadı, e-posta, telefon ve açık adreslerini Mimarlar Odası Gaziantep Şubesine “Gaziantep Hayvanat Bahçesi Giriş Kapısı ” konulu olarak mail atarak yarışma şartnamesini bedelsiz olarak alacaklardır.
Bu koşullara uymayanlar proje teslim etseler bile yarışmaya katılmamış sayılırlar.

Projelerin Son Teslim Tarihi 13 Temmuz 2020. Yarışma Sonuçları 24 Temmuz 2020 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ