26.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Fulbright Akademik Araştırma Bursu 2018-2019

Fulbright Akademik Araştırma Bursu 2018-2019

Fulbright Akademik Araştırma Bursu 2018-2019

Fulbright Akademik Araştırma Bursu 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi İçin Başvurular 30 Ekim 2017 Tarihine Kadar Yapılabilecek. Burs Süresi Sunulan Projeye Göre Üç Aydan 12 Aya Kadar Değişebilir. Bursun Miktarı Gidilecek Okul Ve Eyalet İle Bursun Süresine Göre Değişmektedir. Ancak Burs Bursiyerin Yaşam Masrafını Karşılayacak Tutarda Olmaktadır.

Başvurmak İsteyenlerin Başvuru Paketi Oluşturup Oluşturduğu Paketi Komisyonun Ankara Merkez Ofisine Elden Ulaştıracaklar İçin En Geç 30 Ekim 2017 Saat 17:00, Posta İle Gönderecekler İçin En Geç 1 Kasım 2017 Tarihinde Ankara Ofisine Ulaşacak Şekilde En Geç 30 Ekim 2017 Tarihinde Kargoya Verilmiş Olması Gereklidir. 1 Kasım 2017 Sonrası Ulaşan Başvurular Dikkate Alınmaz.

İletişim Bilgileri:
Ankara Merkez Ofis: Eskişehir Yolu 9. Kilometre Tepe Prime İş Merkezi B Blok No: 124 Çankaya Ankara
Telefon: 0 312 428 48 24
İstanbul Ofis: Vişnezade Mahallesi Süleyman Seba Caddesi BJK Plaza A Blok 10. Kat No: 107 Beşiktaş İstanbul
Telefon: 0 212 244 11 05

ABD Fulbright Akademik Araştırma Bursu 2018-2019 Bursu Detayları

• Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Tarafından 2018-2019 Akademik Yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) Üniversitelerde Ve Araştırma Merkezlerinde Alanları İle İlgili Araştırma Yapmak İsteyen Akademisyenlere Araştırma Bursu Sağlanacaktır.
• Fulbright Akademik Araştırma Bursu, ABD’deki Burs Süresince Yaşam Masrafları, Profesyonel Gelişim Katkısı, Sağlık Sigortası (Accident And Sickness Program For Exchanges) Ve Gidiş-Dönüş Yol Masrafını Kapsamaktadır.
• Fulbright Akademik Araştırma Bursuna Seçilen Kişiler, ABD’deki Araştırma Faaliyetlerine, 2018-2019 Akademik Dönemi İçerisinde Başlarlar. Araştırmanın Belirtilen Akademik Yıl İçinde Yapılması Zorunludur Ve En Erken 1 Ağustos 2018, En Geç 1 Şubat 2019′ Da Bursun Kullanılmaya Başlanması Gerekmektedir. Programa Daha Erken Veya Daha Geç Başlamak Mümkün Değildir.
• Fulbright Akademik Araştırma Bursu, Verildiği Akademik Yıl İçin Geçerlidir. Bursun Başka Bir Akademik Yıla Ertelenmesi Mümkün Değildir.
• Fulbright Akademik Araştırma Bursu, En Az 3 En Fazla 12 Aya Kadar Olan Bir Süre İçin Verilir. Sunulan Projenin Kapsamı Ve Programın Finansal Durumu Göz Önüne Alınarak Bursun Ne Kadar Süre İçin Verileceğine Karar Verilecektir.
• Burs Kapsamında Yapılan Araştırmaların Sonucunda Yayınlanacak Basılı Eserlerin Birer Kopyasının Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu’na Verilmesi Ve Yayınların Fulbright Akademik Araştırma Bursu Sonucunda Hazırlandığının Belirtilmesi Araştırmacıdan Beklenir.
• Fulbright Akademik Araştırma Bursu Karşılığında Zorunlu Hizmet Yoktur, Ancak Bursiyerlerin ABD’deki Programlarını Tamamladıktan Sonra, ABD J-1 Vizesi Kuralı Gereği, Türkiye’ye Dönmeleri Gerekmektedir.

ABD Fulbright Akademik Araştırma Bursu 2018-2019 Bursu Başvuru Koşulları

• Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak Şarttır. Amerikan Hükümeti Tarafından Verilen “Green Card” Sahibi Ya Da Amerikan Vatandaşlığı Olan Adaylar Bursa Başvuramazlar.
• Son Başvuru Tarihinde En Az Beş Yıllık Doktor Ünvanına Sahip Olmak Gereklidir.
• Başvuru Yapabilmek İçin Üst Yaş Sınırı Yoktur.
• ABD’deki Üniversitelerde Veya Araştırma Merkezlerinde Bilimsel Araştırma Yapmaya Ve Diğer Eğitim Ve Kültür Faaliyetlerine Katılmaya Yetecek Derecede İngilizce Bilmek Ve Bunu Belgelendirmek Gereklidir. İngilizce Dil Sınavı Puanı Şartı İçin Lütfen Başvuru Belge Listesine Bakınız.
• Adayların Bir Proje Tasarlamaları Gerekmektedir. Projenin Fulbright Akademik Araştırma Bursu İle Desteklenebilmesi İçin; Türkiye’ye Katkıda Bulunacak Akademik Bir Çalışma Olması, Araştırma Tamamlandığında Elde Edilecek Sonucun Alana Katkıda Bulunacak Nitelikte Görülmesi Ve Projenin Tamamlanması İçin Uygun Araştırma Ortamının Ancak ABD’de Bulunduğunun Belirlenmesi Gereklidir.
• Başvuru Döneminde ABD’de İkamet Eden Ya Da Başvuru Sonrasında ABD’de İkamet Etmek/Araştırma Yapmak Üzere Gidecek Olan Kişiler Bursa Başvuramazlar.
• Bursiyerlerin ABD’deki Çalışmalarına Fulbright Bursu İle Başlamaları Gerekmektedir.
• Bursa Başvuru Tarihine Kadar Son 5 Sene İçerisinde, Öğrenim, Araştırma Ve Çalışma Amacıyla ABD’de Bir Akademik Yıl (9 Ay) Veya Daha Fazla Süreyle Kalanların Başvuruları Öncelikli Olarak Değerlendirilmez.
• Fulbright Akademik Araştırma Bursu İçin Her Alandan Başvuru Kabul Edilmektedir. Yalnız; Tıp, Diş Hekimliği, Veterinerlik Ve Psikoloji Alanlarının Hasta İle Birebir Teması Gerektiren Klinik Alt Dallarında Araştırma Yapmak İsteyenler Bursa Başvuramazlar. Bu Alanların Klinik Olmayan Diğer Alt Dallarından Başvuru Kabul Edilmektedir.
• Tıp Doktorları, Uzmanlıklarını Bitirdikleri 5. Yıl Ve Sonrasında Bursa Başvurabilirler.

ABD Akademik Araştırma Bursu Başvurusu Diğer Detaylar İçin Buraya Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ