<style>.lazy{display:none}</style>Fotopya Fotoğraf Yarışması Sosyal Uyum Kareleri Başvuruları
04.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Fotopya Fotoğraf Yarışması

Fotopya Fotoğraf Yarışması

Fotopya Fotoğraf Yarışması Sosyal Uyum Kareleri

Fotopya Sosyal Uyum Kareleri Fotoğraf Yarışması Son Başvuru Tarihi 26 Nisan 2019.
Bu Sene Yedincisi Düzenlenen Yarışmanın Konusu Sosyal Uyum Kareleri.
Ödüller: Sponsorlarımızdan Gelecek Onay Doğrultusunda Duyurulacaktır.
Yarışma Sonuçları Mayıs 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Kurallar
1. “Sosyal Uyum Kareleri” konulu Fotoğraf Yarışması’nın fotoğraf gönderme adedinde sınırlama yoktur. Yarışmanın son katılım tarihine kadar www.fotopya.com web sayfası üzerinden yarışmaya her gün 1 adet fotoğraf gönderilebilinir.

2. Gönderilen fotoğraflar minimum 6 MP lik bir fotoğraf makinasında (2000×3000 px ya da 4000×1500 piksel gibi) çekilmiş olmalı ve küçültülmeden (jpg olarak) gönderilmelidir.

3. Fotoğraflar, sergi baskısında görülmesi istenildiği şekilde hazırlanıp gönderilmelidir. Fotoğraf kesilebilir.

4. Fotoğraf çözünürlüğünün (uzunluk, genişlik ve çözünürlük) değiştirilmemesi önemle rica olunur.

Ads

5. Fotoğraflar, yarışma organizasyonu sonunda gerçekleştirilmesi planlanan sergilere, katılımcının adı ve soyadı belirtilerek dahil edilecektir. Orijinal dosyası talep edilen fotoğraflar gönderilemiyorsa, ödül ve derece bir sonraki yarışmacıya aktarılacaktır. Gönderme süresi, 4 gün ile sınırlıdır. E-posta ya da posta yoluyla gönderilen fotoğraflar yarışmaya dahil edilmeyecektir.

6. Irk, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı olan, cinselliği ön plana çıkaran, özgün olmayan, kopyalanmış ve yetişkin müdahalesi içeren fotoğraflar yarışma dışı kalır.

7. Yarışmada dereceye giren tüm fotoğraflar, katılımcıların isimleriyle birlikte “Sevgi Kareleri” projesini tanıtım amacıyla; Optimum Outlet, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya tarafından kullanılabilinir.

8. Yarışmada dereceye giren fotoğraflar yarışma sonuçlandıktan sonra Fotopya Fotoğraf Sanatı Portalı, Yaratıcı Çocuklar Derneği Web Sayfası, Optimum Outlet Web Sayfası, Facebook, Instagram ve Twitter üzerinden belirtilecek olan mekan(larda) basılı olarak sergilenecektir.

9. Fotoğraf kullanımı ile ilgili olarak fotoğraf gönderimi sırasında kullanıcıya iki seçenek sunulacaktır:
a) Fotoğraf sahipleri olumlu seçeneği işaretledikleri takdirde yarışma sergisi süresince gerçekleşecek olan fotoğraf satışlarından elde edilen gelir Yaratıcı Çocuklar Derneği’ne bağışlanacaktır. Aynı zamanda bu projeyi olumlu cevapları ile desteklemek isteyen katılımcıların fotoğrafları üzerinde isimlerinin belirtildiği kartpostal, defter, mug, takvim, ayraç, vb promosyon malzemeleri şeklinde satışa sunulabilecektir. Bu nedenle fotoğraf gönderen ve dereceye giren her katılımcı, fotoğraf baskılarının satışından elde edilen gelir üzerinden hak talep etmeyeceğini ve oluşacak gelirin Yaratıcı Çocuklar Derneği destek fonunda kullanılmasını istediğini kabul eder. Tüm fotoğraflar; yarışmayla ilgili duyurularda ve “Sevgi Kareleri” yarışma projesine destek kapsamında, katılmcının ismi belirtilerek Optimum Outlet, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya Yayınları tarafından tanıtım amacıyla kullanılabilinir.
b) Fotoğraf sahipleri olumsuz seçeneği işaretledikleri takdirde fotoğrafları hiçbir şekilde satışa sunulmayacaktır. Sadece sergide yer alacak ve aldıkları dereceleri duyurulacaktır.

10. Yarışma süresince katılımcıların isimleri veya kim olduklarını belirtecek herhangi bir işaretfotoğrafın üzerinde veya çerçevesinde yer alamaz. Eğer böyle bir işaret veya katılımcının ismi görünüyorsa o fotoğraf diskalifiye edilir ve jürinin karşısına çıkarılmaz.

11. Gönderilen fotoğraflar tüm fotoğraf gönderimi süresince Fotopya editörleri tarafından belirli sürelerde kontrol edilir ve şartnameye uymayan fotoğraflar yarışmadan çıkarılabilir. Bu gibi durumlar için Fotopya bir açıklama yapma zorunluluğunda değildir.

12. Üç ay içinde ödüllerini almayan yarışmacılar haklarını kaybetmiş sayılırlar.

13. Ödül alan fotoğraflar hakkındaki şikâyetlerin Fotopya Editörleri tarafından incelenebilmesi için, şikâyete uğrayan fotoğrafın sahibi, Fotopya’nın konu ile ilgili tüm taleplerini (fotoğrafın ham ya da crop’lanmamış ve de exif’li hali gibi…) yerine getirecektir. Ödül tesliminden sonra yapılan şikayetler, dikkate alınmayacaktır.

14. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

15. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, fotoğraf kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapanların Fotopya yarışmalarına katılımı bir yıl süreyle kısıtlanır.

16. Bu yarışmaya daha önce ödül almış fotoğraflar da gönderilebilinir. Bu konuda bir kısıtlama yoktur.

17. Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmiş kısıtlılık kararı devam edenler bu yarışmaya katılamazlar.

18. Sevgi Kareleri Fotoğraf Yarışması Ödül töreni ve Sergisi esnasında fotoğraf sahipleri ile çekilen etkinlik fotoğrafları
“Sevgi Kareleri” projesini tanıtım amacıyla Optimum Outlet, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Fotopya tarafından kullanılabilinir.

19. Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Jüri Üyelerinin birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.

20. Yarışmaya fotoğraf gönderen kurum, öğrenci ve velisi bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ