27.11.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Finike Kaymakamlığı Fotoğraf Yarışması

Finike Kaymakamlığı Fotoğraf Yarışması

Finike Kaymakamlığı Fotoğraf Yarışması

Finike Kaymakamlığı Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya 18 Yaş Ve Üzeri Tüm Amatör Ve Profesyonel Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
En Fazla 30 Adet Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası

Yarışmanın Adı
1. Finike Fotoğraf Yarışması

Yarışma Kategori/Bölümleri
Yarışma Sayısal (Dijital) kategoride ve Renkli fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür.

Genel Katılım Koşulları
1- Finike fotoğraf yarışması 18 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır. Foto maratona, Seçici Kurul Üyeleri, , Düzenleme Kurulu Üyeleri, Yarışma Sekreterleri ve bu kişilerin birinci derece yakınları ile Düzenleme Kurulu’nca organizasyonda görevlendirilecek kişiler katılmazlar. Yarışma bu maddede belirtilen kişiler dışında, 18 yaş üzeri tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır. / Son Katılım Tarihi itibariyle 18 yaş ve altı (20.05.2004 ve daha sonra doğumlu) katılımcıların ekteki Veli/Vasi muvafakat name/izin belgesini Yarışma Sekretaryası-İletişim e-posta adresine Son Katılım Tarihi’ne kadar göndermeleri gerekmektedir. Bu belgeyi göndermeyen 18 yaş altı katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktır.

Ads

2- Yarışmaya katılacak fotoğrafların Finike İlçesi sınırları içerisinde yer alan Hasyurt, Sahilkent, Yeşilyurt ve Turunçova Beldelerinde ve Finike’ye bağlı köylerde çekilmeleri, şartnamenin “Fotoğraf Yarışması Takvimi ve Programı’’ başlıklı bölümünde belirtilen tarihler ve saatler arasında çekilmiş olması gerekmektedir. Kayıt olmadan önce çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.

3- Yarışma katılım ücretsizdir.

4- Her bir katılımcı yarışmaya en fazla 6 (altı) adet Sayısal Renkli fotoğraf ile katılabilecektir.

5- Katılımcılar başvuru sırasına göre kabul edilecek olup başvuru sırasında katılımcıya verilecek başvuru numarası o katılımcının rumuzu olacaktır. Örnek; Başvuru No: 052 (Rumuz: 052).Birden fazla rumuzla katılanlar hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

6- Kayıt sırasında katılımcılar yanlarında TC Kimlik kartı, ehliyet veya Pasaportlarını bulundurmak zorundadır.

7- Katılımcılar, kayıt sırasında kendilerine verilecek yarışmacı kartlarını fotomaraton boyunca üzerlerinde görünür biçimde taşımak zorundadırlar.

8- Fotoğrafların DSLR fotoğraf makineleri ile en az 300 dpi çözünürlükte makinenin markasına göre “RAW + High Jpeg” formatta çekilmesi önerilir.

9- Katılımcılar fotoğraf makinelerinin tarih ve saat ayarlarını güncellemekle sorumludurlar. Katılımcılar kayıttan önce bellek kartlarını boşaltmalıdırlar. Kayıt öncesinde çekilen fotoğraflar yarışmaya dâhil edilmeyecektir. Katılımcıların fotomaraton süresince kullanacakları hafıza kartlarının marka ve seri numaraları okunabilir olmalıdır.

10- Katılımcılar fotoğraf kabul masası görevlilerine teslim ettikleri fotoğrafların tamamının kendilerine ait olduğunu ve fotoğraflara dair tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt ederler. Aksine davrananlar hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

11- Yarışmaya başkasının fotoğrafını teslim eden, teslim ettiği fotoğraflar üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu bu anlamda yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan ve/veya kendisine ait fotoğrafı bu amaçla başkasına kullandıran kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

12- Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmak koşuluyla basit müdahaleler kabul edilecektir. Fotoğraf, orijinal yapısı bozulmayacak oranda kadrajlanmış ve fotoğrafın kontrast, aydınlık, renk ayarı ve toz alımı yapılmış olabilir. Bu konularda seçici kurulun kanaati esastır.

13- Birden fazla farklı fotoğrafın montajıyla yaratılan fotoğraflar (kolaj), HDR (High Dynamic Range), drone ve cep telefonlarıyla çekilmiş fotoğraflar ve fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarılmış olduğu fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Panoramik fotoğraflar kabul edilecektir. Bu konularda seçici kurulun kanaati esastır. Yapılacak çekimler için alınacak izin ve tüm sorumluluk katılımcıya aittir.

14- Katılımcılar teslim ettikleri fotoğrafların şartnamede belirtilen süreler içerisinde 1. Finike Fotoğraf Yarışmasında çekilmiş olduğunu ve basit müdahaleler dışında müdahale etmediğini kabul etmiş sayılır. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlara kural ihlali işlemi uygulanır.

15- Kural ihlali yapan katılımcının ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir. Bu durum diğer katılımcılar için herhangi bir hak anlamına gelmeyecektir.

16- Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları
kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.

17- Düzenleme Kurulu ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

18- Yarışmacılar, doğal bir ortamda yarıştıkları için her türlü doğal tehlikeye karşı gereken önlemleri bizzat kendileri almak zorundadır. Yarışma sırasında meydana gelebilecek olası her türlü kaza ve zarardan yarışmacılar bizzat kendileri sorumludur.

19- Yarışmacılar doğaya zarar vermeden çekim yapacaklardır. Doğaya zarar veren senaryo, kurgu vb unsurların saptanması halinde yarışmacı yarışma dışı bırakılır.

20- Foto Maraton ve yarışmaya katılım için gelecek olan fotoğrafçılar giderlerini kendileri karşılayacaktır.

21- Yarışma sonuçları Finike Kaymakamlığı web sayfası ve sosyal paylaşım hesapları ile sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram vb) hesaplarında duyurulacak; ayrıca ödül ve sergileme kazanan, katılımcılara e-posta ve telefon ile bildirilecektir.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Teslim Edilmesi
1- Teslim edilecek fotoğrafların isimleri katılımcının rumuzu ile markalanacaktır(Örnek:052).

2- Birden fazla fotoğrafla yapılacak başvurularda fotoğrafa sıra numarası ve ad verilmelidir. (Örnek; 052-1-fotoğraf adı, 052-2-fotoğraf adı, …).

3- Teslim edilecek fotoğrafların isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazır halde teslim edilmelidir.

4- Fotoğraflar, paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, logo tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

5- Fotoğraflar taşınır bellek ile elden teslim edilecek olup e-posta ile yapılan gönderiler kabul edilmeyecektir.

6- Seçici Kurul şartlara uymayan fotoğrafları açıklama yapmadan yarışma dışı bırakabilir. Seçilecek fotoğraflara itirazlar olması halinde Seçici Kurul’un kanaati esastır.

7- Yarışmaya katılacak fotoğraflar, 300 dpi çözünürlükte, jpg/jpeg formatında, kısa kenarı en az 2400 piksel olarak teslim edilmelidir. Teslim edilecek her bir fotoğraf dosyası 2 Mb’den küçük,4 Mb’den büyük olmamalıdır. Fotoğraflar RAW Formatları ile beraber teslim edileceğinden katılımcıların RAW+JPEG çekim yapmaları gerekir.

8- Fotoğraf teslimi 20. Mayıs.2022 Cuma günü saat 17.00‘de kesinlikle sona erecektir.

Diğer Hususlar
1- Başvurular, Finike Kaymakamlığı’nda kurulacak, Finike Fotoğraf Yarışması kayıt kabul ve irtibat merkezinde kabul edilecektir.
2- Düzenleme Kurulu, etkinlik sırasında elde olmayan nedenlerden dolayı oluşabilecek sorunların ve belirsizliklerin çözümünde gerekli gördüğü durumlarda program akışında revizyonlar yapabilir ve yine elde olmayan nedenlerden dolayı oluşabilecek sorunlardan dolayı Yarışmanın ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme Kurulu, program akışı revizyonları ve erteleme gibi durumlarda uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir.

Konaklama
1- Otelde kalmak isteyen katılımcılar konaklama ücretlerini kendileri karşılayacaklardır ve rezervasyonlarını kendileri yapacaklardır.

Fotoğraf Yarışması Takvimi ve Programı

18 Nisan 2022- 20 Mayıs Cuma tarihleri arası
Başvuru Kabul: 09.00 – 17.00
Fotoğraf Teslimi: 09.00 – 17.00

21 Mayıs 2022 Cumartesi
Seçici Kurul Toplantısı ve Değerlendirme: 12.00 – 16.00

22 Mayıs 2022 Pazar
Kokteyl, Sonuç Bildirimi, Ödül Töreni ve Kapanış: 19.00

Sekretarya-İletişim:
Hafta içi Saat 09.00-17.00 arası
Talat Özbek: 0 506 882 11 48
Mesai saatleri dışında17.00-23.00 arası
Hafta sonu 09.00-23.00 arasında
Necdet Yaşar: 0 536 298 64 06

Yarışma Şartnamesi İçin Tıkayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ