<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Fındıklı Kadın Yaşam Ahşap Heykel Yarışması

Fındıklı Kadın Yaşam Ahşap Heykel Yarışması

Fındıklı Kadın Yaşam Ahşap Heykel Yarışması

Fındıklı Belediyesi Fındıklı Kadın Yaşam Ahşap Heykel Yarışması Başvuruları. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Plastik Sanatlar Eğitimi Almış Sanatçılar, Sanat Eğitimine Devam Eden Öğrenciler Ve Bu Alanda Çalışmaları Bulunanlar Katılabilir.

Yarışmanın Amacı:
Toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığının arttırılması ve kadın cinayetlerine yönelik sanatsal bir tavır alışla, kentsel mekânda kültür ve sanatın toplumla buluşmasını sağlamak hedefiyle KADIN YAŞAM temalı Ahşap Heykel Yarışması düzenlenmektedir. Yarışma sonucunda elde edilecek eşdeğer eserlerin üretim süreci Fındıklı Belediyesi tarafından düzenlenecek Ahşap Heykel Sempozyumunda sanatçıların katılımı ile üretilecektir.

Yarışmayı Düzenleyen Kuruluş
Yarışma, Fındıklı Belediyesi, Fındıklı Kent Konseyi Kadın Meclisi ve TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu tarafından düzenlenmektedir.

Yarışmanın Türü Ve Biçimi
Yarışma açık alan için ahşap heykel yarışması olarak ulusal ve tek kademeli olarak düzenlenmiştir.

Yarışmaya Katılım Esasları
1) Yarışmaya seçici kurul üyeleri ile birinci derece yakınlıkları olanlar dışında, TC vatandaşı olan plastik sanatlar eğitimi almış sanatçılar, sanat eğitimine devam eden öğrenciler ve bu alanda çalışmaları bulunan herkes katılabilir.

Ads

2) Her sanatçı yarışmaya ödül almamış ve sergilenmemiş bir eserle katılabilir.
Sanatçılar, yarışmaya katılmakla eserlerinin özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmiş olurlar. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık durumunda tüm sorumluluk yarışmaya katılan sanatçıya aittir.

3) Yarışmaya katılamayacak kişiler şunlardır;
a) Yarışmayı açan idare adına hareket eden danışmanlar ile bunların çalışanları, ortakları arasında olanlar,
b) Yarışmayı açan idarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemi hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olanlar,
c) Jüri üyelerini ve raportörleri öneren, belirleyen ve/veya atayanlar arasında olanlar,
d) Jüri üyeleri ve raportörler ile bunların birinci dereceden akrabaları, ortak, yardımcı ve çalışanları arasında olanlar,
e) Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılanlar.
4) Bu şartlara uymayanlar, eser teslim etmiş olsalar bile, yarışmaya katılmamış sayılırlar.

Yarışmaya Kayıt İşlemleri
Açık havada uygulanacak heykel yarışmasına katılım ücretsizdir.
Yarışmaya kayıt işlemleri http://kadinyasamahsapheykel.org bağlantısı üzerinden 30 Nisan 2021 saat 17.00’ye kadar yapılacaktır.

• Kayıt başvurularında aşağıdaki bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir:
Kayıt yaptıran sanatçının adı, soyadı, TC kimlik numarası, mesleği / bölümü ve üniversitesi, eğitim durumu (lisans/yüksek lisans), açık adresi, telefon numarası, e-posta adresi.

Yarışmacılardan İstenenler

1) Eser:
• Heykeller açık hava koşullarına uygun boyut ve dayanıklılıkta olmalıdır.
• Malzeme olarak ahşap kullanılmalıdır.
• Tasarlanan ahşap heykelin eserin 1/5 ölçekte maketi,
• Maketin her açıdan görünmesine olanak sağlayacak en az 4, en fazla 6 fotoğraf, 300dpi-jpg ya da png dosya formatında gönderilecektir.
• Fotoğraflar, maket ve katılımcı tarafından sağlanacak bilgiler üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda 5 eser uygulanmak üzere seçilecektir.
• Her eserde 2 cm. yüksekliğinde iki harf ve dört sayıdan oluşacak bir RUMUZ yer alacaktır ve aynı rumuz teslim edilen bütün belgelerin (rapor vb, CD’lerin, kimlik zarfının ve ambalajın) sağ üst köşesine yazılacaktır.

2) Kimlik Zarfı:
Sanatçılar eserin teslim edildiği ambalajın içine proje ile aynı rumuzu taşıyan ve üzerinde şablon ya da bilgisayar ile yazılmış “Fındıklı Kadın Yaşam Ahşap Heykel Yarışması Kimlik Zarfı” ibaresi yazılı bir zarfın içine:
a) Sanatçının TC Kimlik fotokopisi
b) Sanatçının özgeçmişi (A4 sayfasını aşmayan)
c) Sanatçının kendi fotoğrafı
d) Heykelin temasını ve boyutlarını açıklayan açıklama raporu
e) İletişim için e-posta ve telefon numarası
Yarışmaya katılan eser sahipleri yarışma aşamaları tamamlandıktan sonra kimliklerinin açıklanarak sergilenmesini kabul etmiş sayılacaklardır.

Yarışma Takvimi
• Yarışmanın İlanı: 8 Mart 2021
• Yarışmaya İlişkin Soruların Sorulması (en son tarih): 16 Nisan 2021
• Sorulan Soruların Tümünün Cevaplarının İlanı: 21 Nisan 2021
• Projelerin Fındıklı Belediyesi’ne Teslimi İçin Son Tarih: 11 Haziran 2021 (saat 17.00’a kadar)
• Sonuçların Açıklanması: 25 Haziran 2021
• Heykellerin uygulanması için Ahşap Heykel Sempozyumu: 16-25 Temmuz 2021 Fındıklı

Soru Ve Cevaplar
Sanatçılar yarışmaya ait soruları, 16 Nisan 2021 günü saat 17.00’ye kadar ele geçecek şekilde yarışma raportörlüğünün aşağıda yer alan iletişim adresine e-posta ile iletebilirler.
E-posta: kadinyasam@kadinyasamahsapheykel.org
Soruların cevapları düzenleyici kurumların web sayfalarından yayınlanacaktır.

Eserlerin Teslim Günü, Yeri Ve Şartları
Eserler şartnamede istenen diğer belgeler ile birlikte en geç 11 Haziran 2021 Cuma günü saat 17.00’ye kadar Fındıklı Belediyesi Merkez Mahallesi 11 Mart Caddesi No:6 Fındıklı/Rize adresine elden veya kargo ile teslim edilecektir. Kargo ile gönderilen projeler 11 Haziran 2021 Cuma günü Belediye’ye teslim edilmiş olacak şekilde kargoya verilmelidir. Geç teslim veya kargoda oluşabilecek eksiklik ve hasarlardan raportörlük sorumlu tutulmayacaktır.

Rumuz Ve Ambalaj Esasları
Rumuz: 2 cm. yüksekliğinde iki harf ve dört sayıdan oluşacak, her paftanın, raporların her sayfasının, zarfların ve ambalajların sağ üst köşesine yazılacaktır. Ambalajlar üzerine projenin rumuzu ile “Kadın Yaşam Ahşap Heykel Yarışması” ibaresi ve “Fındıklı Belediyesi Merkez Mahallesi 11 Mart Caddesi No:6 Fındıklı /Rize” adresi yazılacaktır.

Ödüller
Jürinin yapacağı değerlendirme sonucunda seçilen 5 eşdeğer eser 16-25 Temmuz 2021 tarihinde Rize Fındıklı’da açık alanda gerçekleşecek Fındıklı Ahşap Heykel Sempozyumunda, eser sahibi tarafından üretilecektir.
Eserin tamamlanması ve teslim edilmesinden sonra, her bir sanatçıya 5000 TL (beşbin lira) telif ücretinin ödenmesi Fındıklı Belediyesi tarafından koordine edilecektir.
Yarışmanın sonucunda Seçici Kurul’un layık gördüğü eşdeğer ödül alan eserlerin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı başka bir yarışmaya katıldığının, yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayımlandığının veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda ödül iptal edilir.

Sonuçların İlan Şekli Ve Duyurulması
““Kadın Yaşam Ahşap Heykel Yarışması” sonuçları düzenleyici kuruluşlar tarafından kuruluşların web sayfaları, sosyal medya hesapları, bülten, dergi vb. yayın organlarından ilan edilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Kayıt İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ