<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Fen Bilimleri Proje Yarışması

Fen Bilimleri Proje Yarışması

Fen Bilimleri Proje Yarışması

Mev Koleji Özel Basınköy Okulları Fen Bilimleri Proje Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Ortaokul 5, 6, 7 Ve 8. Sınıf İle Lise 9, 10 Ve 11. Sınıf Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Konusu: Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Cumhuriyet Altını
İkincilik Ödülü Yarım Altın
Üçüncülük Ödülü Çeyrek Altın
Jüri İnovasyon Özel Ödülü Tablet Bilgisayar
Ayrıca Ödül Alan Projelerin Danışman Öğretmenlerine Çeyrek Altın

Başvuru Koşulları
Yarışmaya ortaokul 5.6.7.8. sınıf öğrencileri ile lise 9. 10. ve 11. sınıf öğrencileri katılabilirler. Proje yarışmasına tüm resmi ve özel okullar davetlidir.

Yarışma Şartları

Ads

1. Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmez.

2. KVK (Kişisel Verilerin Korunması) Kanunu gereğince; Başvuru sırasında öğrencilerin T.C. kimlik numarası gibi kişisel bilgiler istenmez. Kayıt esnasında öğrenci veya okulun iletişim ve sınıf bilgisi dışında bilgi istenmez.

3. Kayıt esnasında öğrencilerden toplanan bilgiler güvenli bir bilgisayarda yarışma dönemi sonuna kadar saklanır.16. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması için kullanılan site SSL Güvenlik Sertifikalı site olup yarışma dönemi sona erdikten sonra öğrencilere ait tüm veriler silinerek herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmasının önüne geçilecektir.

4. Projeler Fen Bilimleri, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında hazırlanacaktır. Okullar yarışmaya ortaokul seviyesinde Fen Bilimleri dalından en fazla 3 proje ile lise seviyesinde ise Fizik, Kimya, Biyoloji
dallarından en fazla 3’er proje ile katılabilirler. (Projeler istenilen sınıf seviyesinden seçilebilir)

5. Yarışmaya bir öğrenci ancak bir proje ile katılabilir. Her proje bir danışman öğretmen ve en fazla iki öğrenci tarafından hazırlanabilir.

6. Proje yarışmasına katılmak isteyen okullar 13 Mart 2020 saat 16.00’ ya kadar okulumuzun web sitesindeki (www.mevkolejibasinkoy.k12.tr) başvuru formunu doldurarak proje yarışmasına katılabilirler.

7. Projenizin adını, amacını, kullandığınız referansları belirten proje özetini minimum 150, maksimum 250 kelimeden oluşacak şekilde hazırlayınız.

8. Proje başvuruları arasından, bilim komitesinin yapacağı ön elemeyle belirlenen 80 proje, yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır.

9. Projeler, üniversite öğretim üyelerinden oluşturulan Jüri tarafından değerlendirilecektir.

10. Sergi salonunda sergilediğiniz her proje için, bir adet masa (E:75xB:65), bir adet pano (E:90xB:125) ve elektrik bağlantısı sağlanacaktır. Yarışmaya katılacak projelere ait poster ölçüsü 90x100cm olmalıdır.

11. Yarışmaya şehir dışından katılacak olan okulların ulaşım ve konaklama masrafları kendilerine aittir. Öğle yemeği okulumuz tarafından verilecektir.

12. Birden fazla kampüse sahip okullar, kurum olarak her ilden en fazla 3 okulları ile yarışmaya başvurabilirler ve yarışacak olan bu okulların belirlenmesinde başvuru önceliği esas alınacaktır.

13. Yarışmada her dalda birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülü verilecektir. Derece alan öğrencilere ve danışman öğretmenlere verilecek ödül miktarı aşağıda belirtilmiştir.

14. Yarışan projeler arasında, jürinin belirlediği “en yenilikçi ve sonuçlarının kullanım potansiyeli yüksek” 1 ilköğretim, 1 ortaöğretim projesi olmak üzere toplam 2 projeye “Jüri İnovasyon Özel Ödülü” verilecektir.

15. Şartnameye uymayan ve katılım formunda eksikleri bulunan okullar yarışma dışı kalacaklardır.

16. Başvuru sırasında KVK (Kişisel Verilerin Korunması) Kanunu ön bilgilendirme (Aydınlatma) metnini onaylamayan okulların proje özetleri, yarışma sonrasında çıkacak olan 16. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması kitabında yer almayacaktır.

Yarışma Başvuruları: www.mevkolejibasinkoy.k12.tr

Yarışma Takvimi
13 Mart 2020: Son başvuru tarihi
20 Mart 2020: Yarışmaya hak kazanan okullar ve projelerin MEV Koleji Özel Basınköy Okulları Web sitesinde yayınlanması.
11 Nisan 2020: 16. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması.
Okulumuz web sitesinde adı bulunan okul ve projeler, 11 Nisan 2020 Cumartesi günü danışman öğretmen ve sunum yapacak öğrenciler ile birlikte saat 09.00 da okulumuzda hazır bulunacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ