29.01.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Fen Bilimleri Proje Yarışması

Fen Bilimleri Proje Yarışması

Fen Bilimleri Proje Yarışması

Mev Koleji Özel Basınköy Okulları Fen Bilimleri Proje Yarışması Son Başvuru Tarihi 8 Mart 2019. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Ortaokul 5, 6, 7 Ve 8. Sınıf İle Lise 9, 10 Ve 11. Sınıf Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Konusu: Fen Bilimleri Şenliği Ve Proje Yarışması

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Cumhuriyet Altını
İkincilik Ödülü Yarım Altın
Üçüncülük Ödülü Çeyrek Altın
Jüri İnovasyon Özel Ödülü Tablet
Ayrıca Ödül Alan Projelerin Danışman Öğretmenlerine Çeyrek Altın
Yarışmaya Katılan Tüm Öğretmen Ve Öğrencilere Katılım Belgesi

Başvuru Koşulları
1. Projeler Fen Bilimleri, Fizik, Kimya Ve Biyoloji Dallarında Hazırlanacaktır. Okullar Yarışmaya Ortaokul Seviyesinde Fen Bilimleri Dalından En Fazla 3 Proje İle Lise Seviyesinde İse Fizik, Kimya, Biyoloji Dallarından En Fazla 3’er Proje İle Katılabilirler. (Projeler İstenilen Sınıf Seviyesinden Seçilebilir)

2. Yarışmaya Bir Öğrenci Ancak Bir Proje İle Katılabilir. Her Proje 1 Danışman Öğretmen Ve En Fazla 2 Öğrenci Tarafından Hazırlanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

3. Proje Yarışmasına Katılmak İsteyen Okullar 08 Mart 2019 Saat 16.00’ Ya Kadar Okulumuzun Web Sitesindeki (www.mevkolejibasinkoy.k12.tr) Başvuru Formunu Doldurarak Proje Yarışmasına Katılabilirler.

4. Projenizin Adını, Amacını, Kullandığınız Referansları Belirten Proje Özetini Minimum 150, Maksimum 250 Kelimeden Oluşacak Şekilde Hazırlayınız.

5. Proje Başvuruları Arasından, Bilim Komitesinin Yapacağı Ön Elemeyle Belirlenen 100 Proje, Yarışmaya Katılmaya Hak Kazanacaktır.

6. Projeler, Üniversite Öğretim Üyelerinden Oluşturulan Jüri Tarafından Değerlendirilecektir.

7. Sergi Salonunda Sergilediğiniz Her Proje İçin, Bir Adet Masa (E:75xb:65), Bir Adet Pano (E:90xb:125) Ve Elektrik Bağlantısı Sağlanacaktır. Yarışmaya Katılacak Projelere Ait Poster Ölçüsü 90x100cm Olmalıdır.

8. Yarışmaya Şehir Dışından Katılacak Olan Okulların Ulaşım Ve Konaklama Masrafları Kendilerine Aittir. Öğle Yemeği Okulumuz Tarafından Verilecektir.

9. Birden Fazla Kampüse Sahip Okullar, Kurum Olarak Her İlden En Fazla 3 Okulları İle Yarışmaya Başvurabilirler Ve Yarışacak Olan Bu Okulların Belirlenmesinde Başvuru Önceliği Esas Alınacaktır.

10. Yarışmada Her Dalda Birincilik, İkincilik, Üçüncülük Ödülü Verilecektir. Derece Alan Öğrencilere Ve Danışman Öğretmenlere Verilecek Ödül Miktarı Aşağıda Belirtilmiştir.

11. Yarışan Projeler Arasında, Jürinin Belirlediği “En Yenilikçi Ve Sonuçlarının Kullanım Potansiyeli Yüksek” 1 İlköğretim, 1 Ortaöğretim Projesi Olmak Üzere Toplam 2 Projenin Danışman Öğretmenlerine “Jüri İnovasyon Özel Ödülü” Verilecektir.

12. Şartnameye Uymayan Ve Katılım Formunda Eksikleri Bulunan Okullar Yarışma Dışı Kalacaklardır.

Yarışma Başvuruları: www.mevkolejibasinkoy.k12.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ