<style>.lazy{display:none}</style>Fatih’te Yaşam Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Fatih’te Yaşam Fotoğraf Yarışması

Fatih’te Yaşam Fotoğraf Yarışması

Fatih’te Yaşam Fotoğraf Yarışması

Fatih’te Yaşam Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başlıyor. Yarışmaya 18 Yaşından Büyük Amatör Ve Profesyonel Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası
5 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası

Yarışmanın Konusu
Fatih’in önemini ve değerlerini ortaya koyacak, Fatih’te yaşama dair her obje.

Yarışmanın Amacı ve Kapsamı
Fatih İstanbul’dur, İstanbul’un kendisidir. Birçok uygarlığın yaşadığı, farklı dinlerin merkezidir, ev sahibidir. Bir çok medeniyetin rüyalarını süsleyen bir sevgilidir. Fatih, İstanbul’un, Anadolu’nun, Dünya’nın tarihidir, yaşamıdır.
Genci, yaşlısı, kadını, çocuğu, sokakta yaşayan kedisi köpeği, camii avlularındaki kuşlarıdır. Minarelerinden yükselen sesidir, evidir. Avlularında göğe uzanan çınarlarıdır. Rüzgara savrulan ıhlamur kokusudur.

Fatih, çocuktur. Fatih, üniversiteleri ile gençtir. Fatih, maziyi bugüne taşıyan İsmail amcadır. Fatih, kimi zaman Erbakan, kimi zaman Gümüşhanevi, kimi zaman umut, hüzün ve sevinçtir. Sahipsiz bırakılmışlığına karşı bir Süleymaniye duruşu, bir Ayasofya sesidir. Hüznüne Kariye camiini gömen sessiz bir çığlıktır.
Geçmişten bugüne Fatih’in emanetine duyulan sahipsizliği ve her gün daha da fazla kaybolan Fatih’liliğe dikkat çekmek, bunun farkında olmak için gerçekleştirdiğimiz Fotoğraf Yarışması ile, yeniden bu duyarlı duruşu bugüne ve geleceğe aktarmak istiyoruz. Fatih’imize, İstanbul’umuza sahip çıkmak istiyoruz. Fatih’in bir ilçeden öte bir medeniyetin beşiği olduğunu hatırlamak istiyoruz.
Bu amaç doğrultusunda haydi Fatih’te yaşamak neymiş, görelim.

Ads

Genel Katılım Koşulları
• Mekânsal açıdan yarışmaya gönderilen fotoğrafların, İstanbul ilinin Fatih ilçesine ait olduğunun anlaşılması gerekmektedir. Bu nedenle mevki, cadde, sokak gibi belirleyici isimler fotoğraf adlandırması sırasında kullanılmalıdır.

• Yarışmaya 18 yaş ve üzeri herkes katılabilecektir.

• Yarışma; seçici kurul ve onların birinci derece yakınları dışında, tüm halkımıza, amatör/profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

• Yarışmaya her fotoğrafçı en fazla 2 (iki) adet fotoğrafla katılabilir. Dereceye giren yarışmacıların diğer eserleri, mansiyon ya da sergilemeye değer eserler arasına da seçilebilir.

• Fotoğrafların kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kroplanmasıyla oluşturulan fotoğraflar ile renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Fotoğrafın, fotoğraf yarışması organizasyonu dışında yayınlanmış olması yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez.

• Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul

• Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

• Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, yarışmaya kabul

• Katılımcı, gönderdiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Bu durumda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

• Yarışma koşullarını karşılaması koşuluyla, cep telefonuyla çekilen fotoğraflar da katılabilecektir.

• Kural ihlali yapan kişilere TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi 13. Maddedeki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

• Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

• Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya

• Yarışmaya gönderilen tüm fotoğraflar, dereceye girerek ödül alan ve başarılı bulunan (mansiyon alan ve sergilenmeye değer görülen) fotoğraflar Saadet Partisi Fatih İlçe Başkanlığının arşivlerinde kalacaktır. Anılan fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren hiçbir yer ve muhteva sınırı olmadan Saadet Partisi Fatih İlçe Başkanlığı tanıtımlarında ve yayınlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanılabileceği veya sergilenebileceği gibi, yarışma sonuçlarının duyurusu için internet, görsel ve yazılı basın organlarında eser sahibinin ismiyle birlikte kullanılabilir; kurum tarafından kitap olarak basılabilir. Bu süre içinde eserlerin kullanım hakkı eser sahibine de ait olacaktır. Katılımcı bu şartlarla ilgili olarak kurumumuzdan ayrıca hiçbir hak ve alacak talebinin olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını kabul etmektedir.

• Yarışma sonuçları Saadet Partisi Fatih İlçe Başkanlığı’nın com/FatihSaadet- twitter.com/FatihSaadet sosyal medya adreslerinden ve Yarışmaya özel fatihteyasam.org web sitesinden ilan edilecektir.

• Ödül alan fotoğrafların hiçbir şekilde müdahale edilmemiş orijinal dia pozitif, negatif ya da dijital dosyaları incelenmek üzere istenildiğinde gönderilebilecek şekilde hazır olmalıdır.

• Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına Düzenleme Kurulu tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve düzenleme Kurulu’nun istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, Sonuç Bildirim Tarihi’nden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi

• Yarışmaya, Yarışma Web Sayfasına üye olup fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır.

• Tüm yarışma katılımcılarına sertifika verilecektir. İlk 3 dereceye giren yarışmacılara plaket verilecektir.

Eserlerin İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi
1. Yarışmaya online (çevrimiçi) org sitesi üzerinden başvuru yapılarak fotoğraflar yüklenecek olup, alternatif hiçbir gönderi şekli (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.

2. Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.

3. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.

4. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, en düşük 1920×1080 pixel kalitesinde, jpeg formatında olmalıdır.

5. Fotoğraf dosyasının ismi maksimum 35 karakter olmalıdır. Gönderilecek fotoğrafın ismi şu şekil yazılacaktır:
-Eser sahibi ismi en fazla 7, en az 4 karakter olacak şekilde yazılacak, sonra alt tire ( _ ) işareti birleşik yazılacak, sonra fotoğraf çekilen yerin ismi mutlaka yazılacaktır. (Örneğin: aeyilmz_eminonumeydanindakuslar).
-Eser sahibinin ismi en fazla 7 karakter olacak biçimde şöyle yazılmalıdır: (Örneğin “Ahmet Enes Yılmaz” isimli katılımcı için ahmetyi, aenesyi veya aeyilmz gibi.)

6. Juri, eserin veya katılımcının ismini göremeyecektir.

7. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Saadet Partisi Fatih İlçe Başkanlığı sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Takvimi

Yarışmanın Başlama Tarihi: 1 Haziran 2021
Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 30 Eylül 2021
Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 9 Ekim 2021
Sonuç Bildirim Tarihi: 16 Ekim 2021
Sergi ve Ödül Töreni Tarihi: 30 Ekim 2021

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ