<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Fatih Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Fatih Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Fatih Belediyesi Fotoğraf Yarışması

3. Fatih Belediyesi Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 Yaşı Ve Üzeri Tüm Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri

Serbest Vizör Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
5 Adet Fatih Belediyesi Özel Ödülü 3.500 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası
En Fazla 10 Adet Sergilenmeye Değer Eser Ödülü 750 Türk Lirası

Fotoğraflarla Bir Hikaye Anlat Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 12.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 11 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 9 Bin Türk Lirası
5 Adet Fatih Belediyesi Özel Ödülü 5 Bin Türk Lirası
En Fazla 3 Adet Mansiyon Ödülü 3 Bin Türk Lirası
En Fazla 10 Adet Sergilenmeye Değer Eserler Ödülü Bin Türk Lirası

Çek-Kurgula-Yarış Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 6 Bin Türk Lirası
En Fazla 3Adet Mansiyon Ödülü 3 Bin Türk Lirası
En Fazla 10 Adet Sergilenmeye Değer Eserler Ödülü Bin Türk Lirası

Ads

Video Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 18 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 13 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 8 Bin Türk Lirası
5 Adet Fatih Belediyesi Özel Ödülü 6 Bin Türk Lirası
En Fazla 2 Adet Fatih Belediyesi Martı Özel Ödülü 3 Bin Türk Lirası
En Fazla 3 Adet Mansiyon Ödülü 3 Bin Türk Lirası
En Fazla 10 Adet Yayınlanmaya Değer Eserler Ödülü Bin Türk Lirası

Yarışmanın Konusu:
Fatih ilçesinin konumu itibariyle zengin kültürel mirasını tanıtmak, fotoğraf severlerin Fatih’e dikkatlerini çekmek amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasında Fatih’in tanıtımına ve fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Yarışma Fatih ilçesini kapsamaktadır. Fatih İlçe sınırları içerisindeki https://www.fatih.bel.tr adresinde belirtilen mahalle ve semtler fotoğraflanacaktır. Fatih ilçesinin kadrajlardan izleneceği fotoğraf yarışmasında Fatih’ten çekilmeyen fakat Fatih ilçe sınırlarının çerçeve içine girdiği fotoğraflar da kabul edilecektir. Değerlendirmeye alınacak fotoğraflarda Fatih ilçesi görünür olmalıdır. Fatih’ten çekilmeyen fakat Fatih ilçe sınırlarının çerçeve içine girdiği fotoğraflar da kabul edilecektir.

Örneğin; Galata Kulesi’nden çekilen, çerçeveye tarihi yarımadanın alındığı fotoğraflar. Galata Köprüsü, Metro Köprüsü ve Unkapanı köprüsünden çekilen fotoğraflar yarışma alanı içinde kabul edilmektedir.

Fatih’i anlatan, tanıtan, aşağıda yer alan Fatih’in somut ya da somut olmayan kültürel mirasını ele alan veya bu örneklendirme dışında yer alan başka fotoğraflar, fotoğrafseverlerin özgün bakış açılarıyla çekilebilir:

Fatih’in Somut ya da Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi;
– Tarihi Eserler,
– Kültürel Zenginlikler,
– Kahvehaneler,
– Tarihi Kütüphaneler,
– Fatih Sokakları,
– Fatih Bakkalları,
– Geleneksel sanatlar ve zanaatler
– Dini mekânlar, dini ritüeller,
– Mezarlıklar, Hazireler, Türbeler,
– Semt pazarları (Çarşamba pazarı gibi)
– Fatih’in Hanları,
– Hisar ve Surlar,
– Topkapı Sarayı,
– İskeleler,
– Tren Garı,
– Şehir Hatları Vapuru,
– Meydanlar, Çeşmeler,
– Fatihin Sahafları,
– Geleneksel Zanaatler,
– Tarihi bostanlar,
– Fatih Semtlerinde Gündelik Yaşam,
– Fatih’te yaşayan sanatkar ve zanaatkarların hayatından kesitler,
– Boza, kahve, lokum vb. gelenekler…
– Sokak satıcıları, Küfeciler…
– Mahyalar,
– Balıkçılar,
– Kitabeler, kuşevleri, sadaka taşları, mezar taşları, anıtlar, sarnıçlar, kuleler, surlar…
– Sahaflar Çarşısı, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, Mahmutpaşa, Tahtakale, İMÇ Blokları, Fatih’in çarşıları, vb. konular.

Amaç:
Fotoğraf severlerin Fatih’e dikkatlerini çekmek, fotoğraf sanatı disipliniyle Fatih ilçesinin zengin tarihi mirasını cazip hale getirmek amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasında Fatih’in tanıtımına ve fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağlanacaktır.

Bölümler:
Yarışma, dijital ( sayısal ) kategoride,
1. Serbest Vizör (renkli veya siyah beyaz)
2. Fotoğraflarla Bir Hikaye Anlat (renkli veya siyah beyaz)
3. Çek-Kurgula-Yarış (renkli veya siyah beyaz)
4. Video (renkli veya siyah beyaz)
olarak dört bölümlü olarak yapılacaktır. Renkli ve/veya Siyah-Beyaz, tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Genel Katılım Koşulları Ve Yarışma Şartnamesi

1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2. Katılımcılar yukarıda belirtilen konu çerçevesi içerisinde anlatım biçiminde özgürdür.

3. Yarışma; jüri ve düzenleme kurulu üyeleri, fotoğrafla ilgili Federasyon/Dernek/Vakıf Temsilcileri ve birinci dereceden yakınları ile haklarında fotoğrafla ilgili Federasyon/Dernek/Vakıf tarafından verilmiş Federasyon/Dernek/Vakıf onaylı yarışmalara katılım kısıtlama kararı devam eden katılımcılar dışında, amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı 18 yaş üstü herkese açıktır.

4. Yarışmaya her fotoğrafçı Serbest Vizör ve Çek-Kurgula-Yarış bölümünde, her bölüm için en fazla 4 (dört) adet sayısal renkli ve/veya siyah-beyaz eserle katılabilir. Fotoğraflarla Bir Hikaye Anlat bölümünde, Fatih Belediyesi sınırları içerisinde çekilmiş ve konu bütünlüğü taşıyor olmak şartıyla öykü başına en az 8 (sekiz) – en çok 12 (on iki) adet sayısal, renkli veya siyah beyaz fotoğraflardan oluşan en fazla 4 (dört) adet öykü serisi ile katılım sağlanabilir. Bir kategoriye yüklenen fotoğraf, başka bir kategoride de kullanılmamalıdır. (Foto Öykü kategorisine yüklenen fotoğraf da başka bir kategoride kullanılamaz.) Bu durum kural ihlali sayılacaktır.

5. Dereceye giren yarışmacıların diğer eserleri, mansiyon, özel ödül ya da sergilemeye değer eserler arasına da seçilebilir.

6. Tüm kategorilerde ‘Yarışmanın Konusu’ kısmında belirtilen sınırları kapsayacak şekilde Fatih’i anlatan, Fatihi tanıtan, Fatih sınırları dışından da çekilebilecek fotoğraf ve videolar kabul edilecektir (Örnek; Salacaktan Fatih, Galata kulesinden Fatih, drone gibi…)

7. Serbest Vizör, Fotoğraflarla Bir Hikaye Anlat ve Video kategorilerinde aşağıdaki konuları işleyen fotoğraf ve videolara “Fatih Belediyesi Özel Ödülü” verilecektir:

Karınca Eğitim Birimi ve faaliyetleri ( Küçükmustafapaşa, Dervişali, Kadıçeşme, Yavuz Selim Çukurbostan, Hekimoğlu, Veledi Karabaş, Nişanca, Uzun Yusuf Eğitim birimleri)
• Kültür Sanat Etkinlikleri
• Kadın Aile Birimi ve faaliyetleri (Trekking, gezen tartı, fitfatih, yenidoğan bebek paketi, kültür gezileri)
• Kütüphaneler: Abdi Çelebi Kütüphanesi, Cerrahpaşa Kütüphanesi, Dervişali Kütüphanesi,Fatih Merkez Kütüphanesi, Kadırga Kütüphanesi, Kalenderhane Kütüphanesi,Karagümrük Kütüphanesi, Kariye Refik Halid Karay Kütüphanesi, Kariye Refik Halid Karay Çocuk Kütüphanesi, Kasım Günani Kütüphanesi, Sümbül Efendi Çocuk Kütüphanesi, Topkapı Kütüphanesi, Vani Dergahı Kütüphanesi
• Yedikule Bahçe
• Bitki Hastanesi
• Kano Kürek Spor Merkezi
• Otoparklar
• Fanço Anne Çocuk Merkezi
• Kadırga Sanat Galerisi
• Nusret Çolpan Sanat Galerisi
• Restorasyon ve cephe yenilemeler(Kapalı Çarşı, Yedikule Hisarı, Çeşme ve Hazireler, Balat, Zeyrek ve Ayvansaray Bölgesi….)
• Spor Merkezleri (Ayvansaray, Draman, Yedikule, Daruşşafaka..)
• Eğitim Birimleri(Zeyrek Akademi, Medrese Davutpaşa, Fatih Sanat Akademisi, Bilim Fatih vb.)
• Çok amaçlı salonlar ( Mevlanakapı, Veledi Karabaş, Yedikule, Nişanca)
• Park ve Meydan Düzenlemeleri (Topkapı, Molla Şeref, Mevlanakapı, Hekimoğlu Ali Paşa Meydanı, Seyit Ömer, Sefa Bostan, Yedikule İstasyon, Cevdet Paşa,
• Atık Yönetimi
• Millet Bahçesi
• Demiryolu Hattı Kentsel Ulaşım ve Rekreasyon Odaklı Dönüşüm Projesi
• Sosyal Tesisler
• Kedi evleri
• Sokak Hayvanları Tedavi merkezi
• Yedikule Hayvan Barınağı
• Fark ( Fatih Afet arama kurtarma)
• Fabim
• Yaz Havuzları
• Yayalaştırma projeleri vb. olmalıdır.

8. Fotoğraflarla Bir Hikaye Anlat kategorisinde, isteyen yarışmacılar fotoğraflarında bir senaryo dahilinde bütünlük oluşturabilir ya da herhangi bir konunun aşamalarını hikaye şeklinde işleyebilir. Gönderilen fotoğrafların hikayesinin yetersiz bulunması durumunda İdare, fotoğraf sahibinden hikayesini düzeltmesini isteyebilir.

Fatihin değişen yüzü (Devam eden ve tamamlanan yatırımlar iç ve dış mekan çekimleri)

9. Çek kurgula yarış kategorisinde kullanılan fotoğraflar görüntü işleme programları ile başkalaştırılarak yeni bir biçime dönüştürülmüş olmalıdır. Doğrudan çekilen fotoğraflarla yapılmış bir veya birden fazla fotoğrafın kolajı ile biraraya gelmiş çalışmalar bu kategoride yer alacaktır. Görüntü işleme programları ile üretilen yeni görsellerin Fatih ilçe sınırları içindeki yaşamı, kültürel öğeleri, mimariyi, eserleri adres göstermesi beklenmektedir. Kamuya mal olmuş, üzerinden yasada belirtilen belirli bir süre geçmiş, telifi bulunmayan yayınlardaki illüstrasyon, gravür, fotoğraf, resim gibi görsel öğeler fotoğraflarla birlikte kullanılabilir. Telifli eserlerin telifinin fotoğrafçı tarafından alınmış olması gerekmektedir.

10. Video kategorisine katılmak için, video paylaşım sitesi “Youtube” platformuna, kendi açacağınız/mevcut hesabınıza, “liste dışı” kategoride yüklenmesi gerekmektedir. “Youtube” platformunda yüklediğiniz video linkinin “URL” kopyasını alarak,

11. Tüm Kategorilerde Galata Köprüsü, Metro Geçişi ve Unkapanı köprüsü Fatih ilçe sınırları içinde değerlendirilecektir.

12. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından ve Fatih ilçesi sınırları içerisinde ve 2018, 2019, 2020, 2021 veya 2022 yıllarında çekilmiş olmalıdır. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

13. Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz. Fotoğrafın, sergilenmiş ve fotoğraf yarışması organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

https://www.turkiyefotografvakfi.org/ adresindeki katılacağınız ilgili yarışmanın video kategorisindeki, “YouTube URL:” alanına yapıştırmalı ve diğer bilgilerini de doldurarak yarışmaya katılım sağlayabilirsiniz. YouTube’a ilk defa video yüklüyorsanız, aşağıdaki linkteki yönergeleri takip ederek Youtube üyelik kaydınızı ve yükleme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz:

https://support.google.com/youtube/answer/57407?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=tr&oco=0#zippy=%2Cg%C3%B6r%C3%BCn%C3%BCrl%C3%BCk%2Ckontroller%2Cvideo-%C3%B6%C4%9Feleri%2Creklamlara-uygunluk%2Cayr%C4%B1nt%C4%B1lar

Video kategorisinde çözünürlüğü 1080p’den aşağı olmamak üzere hd, ultra hd ya da 4k kalitesinde çekimler kabul edilecektir. Süre en az 18 saniye en fazla 300 saniye arasında olmalıdır. Video ardışık fotoğraflardan da üretilebilir. Fatih Belediyesi, ödül alan video klipinin tümünü veya farklı yerlerini Fatih Belediyesi sosyal medya hesaplarından yayınlayabilir. Yarışmacı hukuki sorumluluğunu üstlenerek videoya after effects, başlıklar, telifli müzikler, seslendirmeler ekleyebilir. Bu filmlerde yarışmacılar drone görüntüleri, timelapse, 360 derece görüntüler kullanılabilir. Görüntüler katılımcı tarafından çekilmiş olmalı, sosyal medya ve web sitelerinden alınmış olmamalıdır. Aksi halde hukuki sorumluluk yarışmacıya aittir ve tespit edildiği takdirde yarışmada kural ihlali yapmış sayılacaktır. Video dikey veya yatay çekilebilir. Video oluşturulurken çeşitli video işleme programları kullanılabilir. Yarışmacı en fazla 5 video eserle bu bölüme katılabilir. Videoların üzerinde yazı olmaması gerekir. Videoların hukuki sorumluluğu yarışmacıya aittir. Video kategorisine katılan yarışmacı istediği diğer kategorilere de katılabilir.

14. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma, kesme gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, makul oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Ancak özellikle Serbest Vizör ve Fotoğraflarla Bir Hikaye Anlat kategorilerinde fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Çerçevenin tamamında veya bir bölgede; mevcut renkler veya desenler başka renkler veya desenler dönüştürülemez. Fotoğraf makinesi içindeki birden fazla fotoğraf birleştirme ve belgesel yapıyı bozan uygulamalar kullanılarak çekilen fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

15. Serbest Vizör ve Fotoğraflarla Bir Hikaye Anlat kategorilerinde, birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez, sadece birden fazla fotoğrafın birleştirilmesiyle oluşturulan panorama fotoğraflar kabul edilir.

16. Cep telefonu ile çekilen fotoğraflar, HDR ( high dynamic Range ) ve insanlı veya drone vb. insansız hava araçlarıyla çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir.

17. Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka

18. Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

19. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Bu durumda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

20. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

21. Fotoğrafın içeriğinde markalar, Şirketler ve şahıslar rencide edilecek şekilde kompozisyon yapılamaz.

22. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

23. Kural ihlali yapan kişilere, idarenin onayladığı fotoğrafla ilgili federasyon/dernek/ vakfın belirlediği yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödül ve/veya sergilemesi iptal edilir; ödül ve/veya sergileme yeri boş bırakılır; ödül, sergileme unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül ve/veya sergileme almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

24. İdarenin onayladığı fotoğrafla ilgili federasyon/dernek/vakfın düzenlediği bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır; bu kurumlar elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile ilgili federasyon/dernek/vakıf tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.

hesap/IBAN numaralarına Düzenleme Kurulu tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve düzenleme Kurulu’nun istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, Sonuç Bildirim Tarihi’nden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.

25. Düzenleme Kurulu ödül ve sergileme kazanan ve satın alma uygulanan fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

26. Düzenleme Kurulu, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme Kurulu, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya, idarenin onayladığı fotoğrafla ilgili federasyon/dernek/vakfı Son Katılım Tarihi’nden en geç bir hafta öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirmek ve olurunu almak koşuluyla, yetkilidir.

27. Yarışmacıların yüklediği fotoğraflar üç ayrı bulut sisteminde yedeklenir ve idarenin onayladığı fotoğrafla ilgili federasyon/dernek/vakıf temsilcisi tarafından jüri toplantısına getirilir. Fotoğraflar jüriye tümüyle karartılabilir bir salonda; 3840 x 2160 piksel çözünürlüklü bir projeksiyon makinesi ile en az 1, en fazla 2.5 m diyagonal uzunlukta bir ekranda veya ultra HD 4K 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü 42/55 inç’lik bir LCD monitörde (Her bir jüri üyesine bir monitör verilecekse her biri en az 15 inç boyutunda olmalıdır), bilgisayar sistemi tarafından kodlanmış fotoğraflar üzerinden katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmadan sunulur. Jürinin seçimi tamamlandıktan sonra ödül, sergileme alan ve satın alınan fotoğrafların eşleştirilmesi web tabanından online olarak yapılıp tutanağa geçirilir, jüri üyelerince imzalanır ve yarışma takviminde belirtilen tarihte ilan edilir.

28. Yarışma sonuçları Fatih Belediyesi’ nin www.fatih.bel.tr adresinde ve Fatih Belediyesi’nin sosyal medya ( facebook, twitter, instagram ve benzeri ) hesaplarında ilan edilecektir. Ayrıca sonuçlar İdarenin onayladığı fotoğrafla ilgili federasyon/dernek/vakıf web sitelerinde ve sosyal medya ( facebook, twitter, instagram vb) hesaplarında tanıtım amaçlı ve yarışmanın amacına uygun olarak ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

Eserlerin İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi
● Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e posta, kargo, elden teslim ve benzeri ) kabul edilmeyecektir.

● Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi https://turkiyefotografvakfi.org/ adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.

● Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulursa daha rahat ve tek bir oturumda yüklenebilir fakat zorunlu değildir. Katılımcı son başvuru tarihine kadar istediği değişikliği yapabilir.

● Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

● Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 72-300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli, uzun kenar en az 3600, en fazla 5500 piksel olarak kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 megabayttan az olmamalı ve Serbest ve Deneysel kategoride 4 megabaytı, Foto öykü kategorisinde 3 megabaytı geçmemelidir. TFV sisteminde boyut ve dosya büyüklüğü gibi kriterler yüklemede otomatik olarak kontrol edilmekte ve katılımcıya doğrudan uyarı verilmektedir.

● Fotoğraflarınıza isimlendirme yaparken Türkçe karakter de kullanabilirsiniz. Örnek: “Fatih Kütüphaneleri”, “Günbatımı” vb. Dosya adının buna benzer karakterler içermediğinden emin olun; “> </ *.,:;?%&””.

● İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde https://turkiyefotografvakfi.org/adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir.

● Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Fatih Belediyesi sorumlu olmayacaktır. Katılımcıların fotoğraf yüklemelerini katılımın son günlerine bırakmamaları, son günlerdeki yoğunluğun yaşanmaması için özellikle tavsiye edilir.

Yarışma Takvimi
Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 16.12.2022 Saat: 17:00
Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 22-23.12.2022
Sonuç Bildirim Tarihi: 29.12.2022
Sergi ve Ödül Töreni Tarihi: Daha sonra açıklanacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ