<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Fatih Belediyesi Evdeyken Neyi Özledim Resim Yarışması

Fatih Belediyesi Evdeyken Neyi Özledim Resim Yarışması

Fatih Belediyesi Evdeyken Neyi Özledim Resim Yarışması

Fatih Belediyesi Evdeyken Neyi Özledim Resim Yarışması Düzenliyor. Yarışma İlkokul, Ortaokul Ve Lise Kategorilerinde Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Lise Kategorisi Ödülleri
3 Adet Başarı Ödülü 3 Bin Türk Lirası
10 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası
15 Adet Fatih Belediyesi Özel Ödülü Bin Türk Lirası
15 Adet Sergilenme Ödülü

Ortaokul Kategorisi Ödülleri
3 Adet Başarı Ödülü 3 Bin Türk Lirası
10 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası
15 Adet Fatih Belediyesi Özel Ödülü Bin Türk Lirası
15 Adet Sergilenme Ödülü

İlkokul Kategorisi Ödülleri
Katılan Tüm Öğrencilere Başarı Belgesi + Çizgi Roman

Konu:
Fatih Belediyesi tarafından, bir seneyi aşkın devam eden salgın döneminde tüm hayatlarını eve sığdırmaya çalışan çocuk ve gençlerin bu döneme dair gözlemlerinin işleneceği “Neyi Özledim” adlı resim yarışması düzenlenecektir.

Ads

Amaç:
Çocuk ve Genç Yetenekler Kategorilerinde düzenlenmesi planlanan “NEYİ ÖZLEDİM” konulu yarışma;
Çocuk ve Genç Yetenekler Kategorilerinde düzenlenmesi planlanan Fatih Belediyesi “Neyi Özledim” konulu resim yarışması; sağlık, aile, okul, sanat, spor olmak üzere tüm sosyal hayatı etkileyen karantina sürecinden arta kalanları konu edinmektedir. Gençlerin bu süreçte neyi özlediklerini tuvallerinde resmetmelerini, zamanlarını daha verimli geçirebilmelerini, aynı zamanda yeteneklerini geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlar.

Kategoriler:
Çocuk ve Genç Yetenekler Kategorileri
6-11 yaş arası – ilkokul kategorisi
12-14 yaş arası – ortaokul kategorisi
15-18 yaş arası – lise kategorisi

Katılım Şartları
Çocuk ve Genç Yetenekler Kategorisi Resim yarışmasında 6-11(ilkokul), 12-14 (ortaokul), 15-18 (lise) yaş aralıkları olarak üç kategori belirlenmiştir. Yarışmaya bu yaş aralıklarındaki gençler başvuru yapabilir. Yarışma yurt içi ve yurt dışı katılımına açıktır.

Yarışmaya katılacak eserlerde serbest teknik ve zemin kullanılabilir.

Yarışmacı, aynı eser üzerinde bir veya birkaç teknik uygulayabilir.

Her yarışmacı bir eser ile katılım sağlayabilir. Birkaç eserin bir araya getirilmesiyle oluşan eserler tek bir eser olarak değerlendirilecektir.

Yarışmaya gönderilecek eserler;
İlkokul kategorisinde; gönderilecek eser boyutları 35x50cm veya 50x70cm boyutlarında olmalıdır.

Ortaokul ve lise kategorisinde; gönderilecek eserler 35×50, 50×70 cm veya 70x100cm boyutlarında olmalıdır.

Yarışmacıların tasarımlarını özgün çalışmalardan elde etmeleri gereklidir. Alıntı eserler tespit edildiğinde değerlendirmeye alınmayacaktır. Alıntı olan eserin sorumluluğu yarışmacıya aittir.

18 yaşını doldurmayan katılımcıların yarışmaya başvurabilmesi için “Veli Muvafakatnamesi” gerekmektedir.

İlkokul kategorisinde; yarışmaya katılacak eserlerde yarışmacıya ait imza ya da paraf kullanılabilecektir. Diğer tüm kategorilerde (ortaokul-lise), eserde yarışmacıya ait bir imza ya da paraf kullanılması dahilinde değerlendirmeye alınmayacaktır.

Eserlerin Gönderilmesi
Yarışmacılar, öncelikle www.fatih.bel.tr adresinde yer alan başvuru katılım formunu doldurmalıdır.

Kayıt tamamlandığında katılımcılara “Başvurunuz alındı” şeklinde bir ekran bildirimi gelecektir.

Yarışmacılar eserlerini paketledikten sonra Kadırga Sanat Galerileri’ne teslim etmelidir.

Başvurusu eksiksiz olarak tamamlanan yarışmacı adaylarının her birine eser teslimi sırasında (her yarışmacıya farklı olmak üzere) birer kod verilecektir.

Yarışmacılar eserlerini teslim ederken kendilerine verilecek bu kod ile değerlendirmeye alınacaktır.

Katılımcı, başvuru yüklemelerini yaparken yarışma şartnamesini ve verdiği bilgilerin doğruluğunu kabul ederek başvurusunu gerçekleştirebilir.

Başvuruda istenilen belgelerden bir ya da birkaçının eksik / yanlış olması elenme nedenidir. Katılımcılar önce şartnamede istenilen belgelerle birlikte başvurularını online olarak tamamlamak durumundadır. Sistem belirtilen tarih ve saatte kapatılacak olup yaşanacak gecikmelerden dolayı yarışma organizasyonu sorumlu tutulamaz.

Puanlama Ve Değerlendirme:
Değerlendirme ve puanlama 4 ana kıstas üzerinden gerçekleştirilecektir.
1. Konuya Yaklaşım 25 puan
2. Kompozisyon 25 puan
3. Renk Düzeni 25 puan
4. Üretkenlik 25 puan

Genel Katılım Koşulları Ve Esasları
Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Yarışma; jüri ve düzenleme kurulu üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılması yasaktır. Jüri ve düzenleme kurulu üyelerinin birinci derece akrabalarının gönderdikleri eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Katılım kısıtlama kararı devam eden katılımcılar dışında, amatör veya profesyonel, resim yapmaya meraklı, çocuk kategorisinde 6-18 yaş aralığındaki herkese açıktır.
Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği belgelerin/eserlerin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

Yarışmaya gönderdiği eser üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
Kural ihlali yapan kişilere, Katılımcının ödül ve/veya sergilemesi iptal edilir; ödül ve/veya sergileme yeri boş bırakılır; ödül, sergileme unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül ve/veya sergileme almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.
İdarenin onayladığı eserlerle ilgili belediyenin düzenlediği bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, yarışmaya gönderdiği resimlerin gerek duyulduğu takdirde kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır; Düzenleyici kurul ve seçici kurul elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, problemin çözümüne yönelik iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile ilgili düzenleyici kurul tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir.
Düzenleme Kurulu ödül ve sergileme kazanan eserlerin orijinallerini sergileme süresi boyunca galeride tutacaktır.
Düzenleme Kurulu, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme Kurulu, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya, yetkilidir.
Yarışma sonuçları Fatih Belediyesi’nin www.fatih.bel.tr, www.kadirgasanat.com adreslerinde, Fatih Belediyesi’nin ve Kadırga Sanat Galerileri’nin sosyal medya ( facebook, twitter, instagram ve benzeri ) hesaplarında ilan edilecektir. Ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

Başvuru Adresi Ve Yarışma Sekreteryası

Fatih Belediye Başkanlığı
Kültür İşleri Müdürlüğü
Telefon: 0 212 453 14 53/1544
Yetkili Kişi : Eda SELİMOĞLU
E-Posta : edaselimoglu@fatih.bel.tr

Yarışma Takvimi
“Neyi Özledim” Adlı Resim Yarışması;
Eserlerin Teslim Tarihi:
Eserlerin Teslim Tarihi: 03 Eylül 2021 – 30 Kasım 2021. Eserler 30 Kasım 2021 tarihine kadar Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerileri’ne teslim edilmelidir.

Değerlendirme Tarihi:
Değerlendirmeler 11 Ekim 2021 – 14 Ekim 2021 tarihleri arasında Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerileri’nde yapılacaktır.

Sonuçların İlan Tarihi: Daha sonra açıklanacaktır.

Sergileme ve Ödül Töreni Tarihi: Daha sonra açıklanacaktır.

Başvuru Sayfası İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Asli dedi ki:

  Bu yarismanin son teslim tarihi uzatildiği için çok ama çok mutluyum.Belki bu yarışma sayesinde belki tablet olan hayallerime kavusabilirim. Son teslim tahihini uzatan firmaya çok çok çok ama çok teşekkürlerimi iletiyorum.

 2. Aslı dedi ki:

  Merhabalar ben lise kategorisinden katılmak istiyorum.Şu an 11.sınıf olduğum için bölümün sayısal olduğundan derslerimden dolayi resmimin tamamlanmaya vakit olunmuyor ve boyanmamış bir süru yerler var.Bir teknoloji aletim olmadıgi için mecbur katılmak istiyorum. Ebadan ve Akademik destekten yararlanmak en büyuk hayalim. Ve bunun için bir tablete ihtiyacom var o da inşallah yarışmayla olur. Son teslim tarihi lütfen uzatılabilir mi?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Yarışmaya düzenleyen fatih belediyesi ile iletişime geçiniz.
   https://www.fatih.bel.tr/tr-TR/iletisim

BİR YORUM YAZ