<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması

FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması

FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması

Türk Hava Kurumu FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması Başvuruları Elden Yada Posta Yolu İle Yapılacak. Yarışmaya Türkiye Geneli Tüm Resmi Ve Özel İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Dengi Okulların 18 Yaş Altı Öğrencileri Katılabilir.

FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması Konusu Uçma Hayalim.

Yarışma 3 Grup Halinde 6-9 Yaş (1 Ocak 2009 İle 31 Aralık 2012 Arası Doğmuş Olanlar), 10-13 Yaş Arası (1 Ocak 2005 Ve 31 Aralık 2008 Arasında Doğmuş Olanlar) Ve 14-17 Yaş Arası (1 Ocak 2001 İle 31 Aralık 2004 Arası Doğmuş Olanlar) Yapılacak.

Yarışma Başvuruları Okullar Tarafından Toplu Olarak Yada Öğrenciler Tarafından Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Atatürk Bulvarı No: 33 Opera Ankara Adresine Gönderilecek. Resimler Aynı Adrese Elden de Teslim Edilebilir.

Katılım Koşulları

Ads

Resimler Elle Yapılmalıdır. (Fiziki Engelli Çocuklar Ayak Yada Ağız İle)

Resimler A3 (29,7 x 42cm) Ebadında Ve Paspartusuz Olacaktır. (Çerçevelenmeyecek Ve Süslenmeyecektir)

Sulu Oya, Akrilik Boya, Yağlı Boya, Silinmez İnce / Kalın Keçeli Kalemler, Yumuşak Tükenmez Kalem, Pastel Boya Çeşitleri, Çini Mürekkebi Kullanılabilir.

Kurşun Kalem, Kömür Veya Kalıcı Özelliği Olmayan Başka Tür Malzemeler Kullanılamaz, Fotokopi Ve Yapıştırma Mozaik Yöntemi İle Hazırlanan Eserler Ve Bilgisayar Ortamında Yapılan Çalışmalar Kabul Edilmez.

Eserin Arka Yüzüne Aşağıdaki Verilen Formlar (Yarışma Şartnamesinde) Doldurularak Yapıştırılacaktır. Resmin Ön Yüzüne Kesinlikle Hiç Bir Bilgi Yazılmayacak.

Yarışma Ödülleri
Türk Hava Kurumu’nun Oluşturduğu Jüri Tarafından Her Yaş Grubundan Derecelendirme Olmaksızın En İyi 3 Eser Belirlenir Ve Bu Eserler FAI’ye Gönderilir. Uluslararası Havacılık Federasyonu’nun Oluşturacağı Seçici Kurulda Her Yaş Grubunun Dünya Birincisi, İkincisi, Ve Üçüncüsü Belirlenir. Derece Alanlara FAI Tarafından Altın, Gümüş, Bronz Madalya Verilir.
Türk Hava Kurumu Da, FAI’nin Yaptığı Değerlendirme Sonucu Dereceye Giren Türk Öğrencilere Aldıkları Derecelere Göre Cumhuriyet Altını, Plaket Gibi Ödüller Vermektedir. Ayrıca Dereceye Giren Eser Sahiplerini Öğretmenleri De Ödüllendirilmektedir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 12 Mart 2019.

Yarışma Bilgi Formu Ve Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Beyza Nur dedi ki:

  Nasıl yollayacağımızı anlayamadım posta ile mi

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Atatürk Bulvarı No: 33 Opera Ankara Adresine elden, posta yada kargo yolu ile gönderilebilir.

 2. Maryam aldayyeni dedi ki:

  Acaba ne zaman sonuçları açıklanacak

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Yarışma Sonuçlarının Ne Zaman Açıklanacağı Hakkında Bir Bilgi Verilmemiş.
   Bilgi Almak İçin 0 312 303 72 53 Ve 0 312 303 72 48

BİR YORUM YAZ