<style>.lazy{display:none}</style>
20.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Esenler Belediyesi Şehri Adımlayan Hikayeler Öykü Yarışması

Esenler Belediyesi Şehri Adımlayan Hikayeler Öykü Yarışması

Esenler Belediyesi Şehri Adımlayan Hikayeler Öykü Yarışması

İstanbul Esenler Belediyesi Şehri Adımlayan Hikayeler Öykü Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 30 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Konusu

Şehri, bir başına veya başkalarıyla gezinerek kendimize ait kılarız. Taşrada veya kırsalda, nerede olursa olsun bir mekânla bağlantı kurarak düşünmeye devam ederiz. Bir yeri benzerlik kurduğumuz başka bir yer ile düşünürüz ve geçmişi bir mekân parçasıyla hatırlarız. Sokak, köşe başı, köprü, pasaj, durak, koridor, labirent, kubbe, şadırvan, park, orman, kulübe, varoş, gecekondu, balkon, avlu, sofa, cami, kilise, gökdelen, mağara, hayvan barınağı ve kentsel dönüşüm gibi daha birçok kelime ile belirleriz metnin zamanını.

Mekânlar arası bağlantıların kurulduğu ve geçmiş ile geleceğin şehirciliği gölgesinde kentsel dönüşümün hikayesini bir de sizden duymak istiyoruz.

Ads

Yarışmaya Katılım
Şehir ve hayatın buluştuğu hikâyelerinizi oykuyarismasi@esenler.bel.tr adresine göndererek yarışmaya katılabilirsiniz. Yarışmaya katılmak ve başvurularınızın geçerli olması için hikâyelerinizin başında adınızı, soyadınızı, kimlik numaranızı, doğum tarihinizi, e-mailinizi, cep telefonunuzu ve mesleğinizi (alanınızı) eklemeyi unutmayınız.

Katılım Koşulları
• Yarışmaya katılımda bir yaş sınırı söz konusu değildir.

• Başvuru yapılan eserin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanuna uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

• Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.

• Başvuru sahipleri en fazla bir eser ile yarışmaya katılacaklardır.

• Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

• Yarışmaya katılacak eserlerin telif hakları konusunda Esenler Belediyesi tam ruhsatla yetkilendirilmiş sayılacaktır.

• Yarışma kapsamında verilecek kişisel veriler, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca üçüncü kişi, kurum vb. ile paylaşılmayacak, Esenler Belediyesi tarafından saklanacaktır.

• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Eserlerin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar eser sahibine aittir.

• Hikâye sahipleri, yarışmaya katılmakla hikâyelerinin yayınlanmasını kabul etmiş sayılırlar. Yayımlanan hikâyelere ayrıca telif ücreti ödenmez.

• Esenler Belediyesi uygun bulduğu eserleri kitaplaştırabilir. Kitapta yer alacak hikâyeler için -dereceye girmiş veya girmemiş fark etmeksizin- ayrıca telif ödenmez.

• Gönderilecek hikâyeler bilgisayarda Word sayfasına Times New Roman yazı karakteriyle 11 punto büyüklüğünde yazılacak, sayfa numarası verilecek ve en fazla 2000 kelime olacaktır. Bu sınırı aşan hikâyeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Eser sahibi ile hak talebinde bulunan üçüncü şahıslar arasında doğabilecek maddi veya manevi uyuşmazlıklardan Esenler Belediyesi sorumlu değildir.

• Şartname kapsamı dışında kalan hususlar ve anlaşmazlıkların çözümünde takdir yetkisi, Esenler Belediyesi’ne aittir.

• Ödül töreni için dereceye giren eser sahipleri ile iletişime geçilip, zaman ve yer bilgisi verilecektir.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi 31 Ekim 2022.
Değerlendirme Tarihleri 1 Kasım – 30 Kasım 2022.
Yarışma Sonuçlarının Açıklanması 30 Kasım 2022.

Yarışma hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için 444 00 73 (6005) numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ