<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ereğli Ulusal Fotoğraf Yarışması

Ereğli Ulusal Fotoğraf Yarışması

Ereğli Ulusal Fotoğraf Yarışması

Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı Ve ANFODER Anadolu Fotoğraf Ve Sinema Amatörleri Derneği Ereğli Ulusal Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Objektifimden Ereğli’ye Bakış Fotoğraf Yarışmasına Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı Plaket
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası Artı Plaket
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası Artı Plaket
5 Adet Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası

Yarışmanın Adı:
“Objektifimden Ereğli’ye Bakış Fotoğraf Yarışması”

Yarışma Başlama Tarihi: 10 Şubat 2021

Yarışma Bitiş Tarihi: 15 Nisan 2021

Ads

Yarışmanın Konusu: Ereğli ilçemizde bulunan tarihi yapılar, tarım, turizm, yaşam, insan, doğal hayat ve doğal güzellikler.

Yarışmanın Amacı: Ereğli ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerini tanımak ve tanıtmak, yaşanılan çevrenin güzelliklerini hissettirmek, fotoğraf çekmeyi ve paylaşımı teşvik etmek, Ereğli’de mevcut tüm güzelliklerin renklerini fotoğraf sanatı ile belgelemek ve geniş kitlelerle paylaşmak.

Yarışma Organizasyonu: Yarışma Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anadolu Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ( ANFODER) tarafından organize edilerek yürütülmektedir.

Yarışmanın Türü: Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olmak üzere tek kategorilidir. Ödüller bu tek kategori üzerinden değerlendirme yapılarak verilecektir.

Katılma Koşulları

– Yarışma herkese açıktır.
– Yarışmaya katılım ücretsizdir.
– Her katılımcı en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.
– Daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraflar yarışmaya katılamaz.
– Fotoğrafın sergilenmiş veya yarışma dışında yayınlanmış olması yarışmaya katılım açısından engel oluşturmaz.
– Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Fotoğrafın özünü değiştiren uygulamalar ve/veya kolaj kabul edilmeyecektir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Bu konuda jürinin kanaati esastır. Gerek duyulduğunda fotoğrafların ham halleri yarışmacıdan talep edilir. Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların sahipleri hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
– Fotoğraf üzerinde tarih, isim, logo vb gibi işaretler bulunmamalıdır. Kenar boşluğu ve paspartu olmamalıdır.
– Yarışmaya katılacak sayısal fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 10-12 sıkıştırma ile kaydedilecektir. Yüklenecek fotoğraflar 2Mb’tan küçük olmamalı, 4Mb’ı da geçmemelidir.
– Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğraf(lar)ın tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder.
– Yarışmacı yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan; ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı bu yarışmada böyle bir fotoğraf ile ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
– Yarışmada ödül alan eserler Ak Parti Ereğli ilçe Başkanlığı ve ANFODER derneğinin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır.
– Şartnamede yer almayan ve ihtilaflı durumlarda Seçici Kurul kararları geçerlidir.

Eser sahipleri hak ve sorumlulukları

– Eser sahibi eserin kendi özgün eseri olduğunu, üçüncü şahısların bu eser üzerinde herhangi bir hakları bulunmadığını eseri üzerindeki hakları daha önceden devretmediğini, üçüncü şahıslarca aksi bir talepte bulunulması halinde eser sahibinin kendisinin hukuken sorumlu olduğunu beyan, kabul ve garanti etmektedir.
– Ödül ve sergileme alan fotoğrafların özgün hali ( Raw ve jpeg ) kısa kenarı en az 2400 piksel ve boyutu 4 MB tan fazla olmayacak şekilde eser sahipleri tarafından internet üzerinden ereglifoto2021@gmail.com mail adresine gönderilecektir.
– Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
-sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına yapılacak ödül töreninden sonra Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı ve Anfoder tarafından yatırılacaktır.
– Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi

– Her bir fotoğraf dosyasının ismi 25 karakteri geçmeyecektir.
– Dosya adının ilk 2 karakterine ülke kodu yazılmalıdır. (Türkiye için “TR”)

Fotoğraf Gönderilmesi
– Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 10-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenarı 2400 piksel, uzun kenarı en fazla 3600 piksel boyutlarında kaydedilmeli ve yüklenecek fotoğrafların boyutları 1 Mb’tan küçük olmamalı, 4Mb’ı da geçmemelidir.
– ereglifoto2021@gmail.com mail adresine ad soyad ve telefon belirtilerek gönderilen fotoğraflar kabul edilecektir.

Yarışma Takvimi
– Başvuru Başlangıç Tarihi : 10 Şubat 2021
– Başvuru Bitiş Tarihi: 15 Nisan 2021
– Jüri Üyelerinin Değerlendirmesi: 03 Mayıs 2021
– Sonuç Bildirimi: 07 Mayıs 2021
– Ödül Töreni: 21 Mayıs 2021

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ