17.06.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Erdemir Çelik Ve Yaşam Heykel Öğrenci Yarışması

Erdemir Çelik Ve Yaşam Heykel Öğrenci Yarışması

Erdemir Çelik Ve Yaşam Heykel Öğrenci Yarışması

Ereğli Demir Ve Çelik Fabrikaları Erdemir Çelik Ve Yaşam Heykel Öğrenci Yarışması Düzenliyor. Yarışmanın Konusu Çelik Ve Yaşam / Tema: Sürdürülebilirlik.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 7.500 Türk Lirası
5 Adet Mansiyon Ödülü 4 Bin Türk Lirası
5 Adet Jüri Özel Ödülü 3 Bin Türk Lirası
5 Adet Erdemir Özel Ödülü 3 Bin Türk Lirası

OYAK Maden Metalürji’nin ana şirketi ve Türkiye’nin en büyük çelik üreticisi olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş., Türkiye’deki Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerinde lisans ve lisansüstü eğitim gören heykel öğrencilerine yönelik 6. Çelik Heykel Öğrenci Yarışması düzenliyor. Erdemir, güvenli, konforlu, kaliteli bir yaşamın inşasında ve sürdürülmesinde vazgeçilmez bir rol oynayan, hayatı şekillendiren, kolaylaştıran ve güzelleştiren çeliği sanatla buluşturuyor. Erdemir’in yarım asırdan uzun bir süredir hayat verdiği çelik, genç yeteneklerin elinde yeniden şekilleniyor. Dayanıklı, estetik ve sonsuz bir yaşam döngüsüne sahip olan çelik, sanata dönüşürken, Erdemir bu yarışma ile ülkemizde heykel sanatının gelişmesinde rol oynayacak genç yetenekleri destekliyor ve ülkemizde sanat eğitimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Konu
Çelik ve Yaşam / Tema: Sürdürülebilirlik

Yarışmanın Şekli
Yarışma bu yılın özel şartları gereğince iki aşamalı düzenlenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

1. Aşama: Bu aşamada dijital ortamda projeler ile başvuru yapılacaktır. Maket ya da dijital olarak üretilmiş heykelin PDF formatında tek bir dosya halinde 25MB limitli video ya da fotoğraf görselleri ile başvuru yapılacaktır. Jüri değerlendirmesi sonucu ikinci aşamaya geçen projelerin üretimi için öğrencinin kayıtlı olduğu okula ya da belirttiği adrese ihtiyacı olan metal malzeme gönderilecektir. Bu aşamada seçilmeyen projeler için malzeme gönderimi yapılmayacaktır.

2. Aşama: İkinci aşamaya geçen yarışmacılar, eserlerin üretimini gerçekleştirerek kargo ile belirtilen adrese göndereceklerdir. İkinci aşama jürisi sonucu ödüle layık görülen ve 5. Madde’de listelenmiş olan ödüller verilecektir.

Malzeme
Maket aşamasında katılımcılar yapmayı planladığı eseri en iyi temsil ettiğini düşündükleri malzemeyi ya da sunumu yapmakta serbesttir. Heykellerin üretiminde ise kullanılacak ana malzeme çelik ve çelikten yapılmış materyallerdir. Talep edilmesi halinde sanatçılara Erdemir ürün yelpazesinde bulunan malzeme, nakliye bedeli de Erdemir’e ait olmak üzere verilebilecektir. Tasarımın çelik dışında yardımcı bir malzeme kullanılmasını gerektirdiği hallerde, kullanılacak malzemenin eserdeki yoğunluğu %20’yi geçemez.

Boyutlar Ve Teknik Özellikler
Eserler iç mekânda sergilemeye uygun olacak, en uzun kenarı 100 cm’yi geçmeyecektir. Sökülebilen eserlerin Erdemir ilgililerince kurulabilmesi için esere ait anlaşılabilir bir fotoğraf ya da şemanın eklenmesi gerekmektedir. Montajı yapılamayan ya da nakliye sırasında hasar gören eserlerden Erdemir sorumlu olmayacaktır. Eser güvenliği gönderene ait olacaktır.

Katılım
• Her sanatçı yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş 3 öneri ile katılabilir. Yarışmaya, seçici kurul üyelerinin birinci derece yakınları dışında, Türkiye’deki Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerinin Heykel Bölümlerinin lisans ve lisansüstü öğrencileri katılabilir.

• Yarışmaya katılacak olan sanatçılar, öncelikle ekte sunulan ve www.erdemir.com.tr adresi üzerinde yer alan “başvuru formu ”nu doldurarak fakülte onaylı güncel tarihli öğrenci belgeleri ile birlikte projelerini 28 Mayıs 2021 tarihine kadar www.erdemir.com.tr adresine göndermelidir.

• İkinci aşamaya geçerek gerçekleştirilen eserler 6 Ağustos 2021 tarihine kadar aşağıda açık adresi yer alan toplama merkezine ulaştırılmalıdır. Katılımcılar, eserlerle birlikte, www.erdemir.com.tr adresinde yer alan katılım formu ve fakülte onaylı güncel tarihli öğrenci belgesi gönderilmelidir. Eserlerin gönderim ücreti Erdemir tarafından karşılanacak olup, gönderim için aşağıda bulunan telefon numaralarından bilgi alınmalıdır. Eser gönderim ücretinin Erdemir tarafından sonradan ödenecek olması nakliyeden Erdemir’in sorumlu olduğu anlamına gelecek şekilde yorumlanamaz.

Eser Toplama merkezi:
Erdemir Merkez Ofis – Barbaros Mah. Ardıç Sok. No:6 Batı Ataşehir İstanbul

Eser gönderimi için iletişim bilgileri:
Derya Irmak Güler
0 216 578 8046 / diguler@erdemir.com.tr
Elif Aşık
0 216 578 8043 / elifa@erdemir.com.tr

Değerlendirme
Seçici Kurul ilk değerlendirmeyi, projeler üzerinden 4 Haziran 2021 tarihinde yapacak ve sonuçlar 11 Haziran 2021 tarihinde www.erdemir.com.tr açıklanacaktır. İkinci aşamada gerçekleştirilerek gönderilen eserler üzerinden jüri 14 Ağustos 2021 tarihinde değerlendirme yapacak ve 16 Ağustos 2021 tarihinde www.erdemir.com.tr açıklanacaktır.

Ödül Töreni Ve Sergileme
Ödül töreni 1 Eylül 2021 günü, saat 19.00’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Tek Kubbe Salonu’nda sergi açılışıyla birlikte gerçekleştirilecek, sergi 1-8 Eylül 2021 tarihleri arasında olacaktır. Tüm yarışmacılar Ödül Töreni’ne davetlidir.

Diğer Konular
Eser sahibi, yarışmada ödül alan eserin mülkiyeti ile fikri, manevi ve mali hakları da dâhil olmak üzere tüm haklarının ve tasarruf yetkisinin Erdemir’e ait olduğunu kabul ve beyan eder. Ayrıca sergilemeye değer bulunan eserler sanatçının da onayı ile Erdemir tarafından satın alınabilecektir. Erdemir, tüm eserleri, her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma hakkına sahip olacaktır. Ödül alan ve Erdemir’in satın aldığı dışındaki heykeller sanatçısı ister ise iade edilecektir. Nakliye sırasında eserlerin uğrayabileceği hasardan Erdemir sorumlu olmayacaktır.
Eser sahibi, Şartnamede belirtilmeyen ya da tereddütte düşülen konularda Erdemir’in vereceği kararın kendisi için de bağlayıcı olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya katılan tüm sanatçılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

İletişim
Yarışmacılar, ilgili şartname ve ekleri (Başvuru Formu, Katılım Formu) ERDEMİR web sitesinden (www.erdemir.com.tr) elde edebilirler. Yarışmaya ilişkin sorular diguler@erdemir.com.tr veya elifa@erdemir.com.tr adresine iletilebilir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ