28.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Erdemir Çelik Ve Yaşam Heykel Öğrenci Yarışması

Erdemir Çelik Ve Yaşam Heykel Öğrenci Yarışması

Erdemir Çelik Ve Yaşam Heykel Öğrenci Yarışması

Ereğli Demir Ve Çelik Fabrikaları Erdemir Çelik Ve Yaşam Heykel Öğrenci Yarışması Düzenliyor. Yarışmanın Konusu Çelik Ve Yaşam / Tema: Dönüşüm.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası
5 Adet Mansiyon Ödülü 5 Bin Türk Lirası
5 Adet Jüri Özel Ödülü 4 Bin Türk Lirası
5 Adet Erdemir Özel Ödülü 4 Bin Türk Lirası

OYAK Maden Metalürji’nin ana şirketi ve Türkiye’nin en büyük çelik üreticisi olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş., Türkiye’deki Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerinde lisans ve lisansüstü eğitim gören heykel öğrencilerine yönelik 7. Çelik Heykel Öğrenci Yarışması düzenliyor. Erdemir, güvenli, konforlu, kaliteli bir yaşamın inşasında ve sürdürülmesinde vazgeçilmez bir rol oynayan, hayatı şekillendiren, kolaylaştıran ve güzelleştiren çeliği sanatla buluşturuyor. Erdemir’in yarım asırdan uzun bir süredir hayat verdiği çelik, genç yeteneklerin elinde yeniden şekilleniyor. Dayanıklı, estetik ve sonsuz bir yaşam döngüsüne sahip olan çelik, sanata dönüşürken, Erdemir bu yarışma ile ülkemizde heykel sanatının gelişmesinde rol oynayacak genç yetenekleri destekliyor ve ülkemizde sanat eğitimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Konu
Çelik ve Yaşam / Tema: Dönüşüm
* Eserlerin temayla ilişiği olması beklenmektedir.

Malzeme
Heykellerin üretiminde kullanılacak ana malzeme çelik ve çelikten yapılmış materyallerdir. Erdemir, katılımcı öğrencilerin öğrenim gördüğü okullara ürün yelpazesinde bulunan ve uygun gördüğü malzemelerden, nakliye bedeli de Erdemir’e ait olmak üzere malzeme temin edebilecektir. Tasarımın çelik dışında yardımcı bir malzeme kullanılmasını gerektirdiği hallerde, kullanılacak malzemenin eserdeki yoğunluğu %20’yi geçemez.

Sponsorlu

Boyutlar Ve Teknik Özellikler
Eserler iç mekânda sergilemeye uygun olacak, en uzun kenarı 100 cm’yi geçmeyecektir. Sökülebilen eserlerin Erdemir ilgililerince kurulabilmesi için esere ait anlaşılabilir bir fotoğraf ya da şemanın eklenmesi gerekmektedir. Montajı yapılamayan ya da nakliye sırasında hasar gören eserlerden Erdemir sorumlu olmayacaktır. Eser güvenliği gönderene ait olacaktır.

Katılım
• Her sanatçı yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş yalnızca bir eseriyle katılabilir. Yarışmaya, seçici kurul üyelerinin birinci derece yakınları dışında, Türkiye’deki üniversitelerin Heykel Bölümlerinde lisans ve lisansüstü eğitim alanlar katılabilir.

• Katılımcılar, yarışmaya katılmakla eserlerinin özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık ve tereddüt durumunda tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.

• Yarışmanın sonucunda Seçici Kurul herhangi bir eseri, herhangi bir ödüle layık görmekle birlikte; söz konusu eserle bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığının veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayımlandığının veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, ödül iptal edilir.

• Yarışmaya katılacak olan sanatçılar, 30 Mart 2022 tarihine kadar www.erdemir.com.tr adresleri üzerinden başvuru formunu doldurmalıdır.

• Eserler 16 – 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında aşağıda açık adresi yer alan toplama merkezine ulaştırılmalıdır. Eserler belirtilen tarihlerden erken ya da geç teslim alınmayacaktır.

• Kargo ile gönderimlerde esas olan, belirtilen son teslim tarihinden an az bir gün öncesine kadar eserin kargoya verilmiş olmasıdır. Eserin son teslim tarihinden önce gönderildiğinin kargo hizmet sağlayıcısı tarafından zarf/dosya üzerinde açık bir şekilde belirtilmiş olması başvuru sahibinin sorumluluğundadır.

• Katılımcılar, eserleri www.erdemir.com.tr adreste yer alan ve ekte verilen katılım formunu (Ek-1) ve şartnameyi imzalayarak, fakülte onaylı güncel tarihli öğrenci belgeleri ve kimlik fotokopileri ile birlikte göndermelidir. Tüm eserler sergilemeye hazır şekilde kargo ile ya da elden ulaştırılmalıdır. Kargo ile gönderimlerde eserlerin gönderim ücreti Erdemir tarafından karşılanacak olup, gönderim için aşağıda bulunan telefon numarasından bilgi alınmalıdır. Eser gönderim ücretinin Erdemir tarafından sonradan ödenecek olması nakliyeden Erdemir’in sorumlu olduğu anlamına gelecek şekilde yorumlanamaz. Posta-kargoda meydana gelen hasar, gecikme ve kayıplardan Erdemir sorumlu tutulamaz.

Eser Toplama merkezi:
Erdemir Merkez Ofis – Barbaros Mah. Ardıç Sok. No:6 Batı Ataşehir İstanbul

Eser gönderimi için iletişim bilgileri:
Derya Irmak Güler
0 216 578 8046 / diguler@erdemir.com.tr

Değerlendirme
Seçici Kurul değerlendirmeyi, 21 Mayıs 2022 günü eserler üzerinden Erdemir’in İstanbul Ofisi’nde yapacaktır. Sonuçlar ödül töreninde açıklanacaktır.

Ödül Töreni Ve Sergileme
Ödül töreni 6 Haziran 2022 günü, saat 19.00’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Tek Kubbe Salonu’nda sergi açılışıyla birlikte gerçekleştirilecek, sergi 6-16 Haziran 2022 tarihleri arasında olacaktır. Tüm yarışmacılar Ödül Töreni’ne davetlidir.

Diğer Konular
Eser sahibi, yarışmada ödül alan eserin mülkiyeti ile fikri, manevi ve mali hakları da dâhil olmak üzere tüm haklarının ve tasarruf yetkisinin Erdemir’e ait olduğunu kabul ve beyan eder. Ayrıca sergilemeye değer bulunan eserler sanatçının da onayı ile Erdemir tarafından satın alınabilecektir. Erdemir, tüm eserleri, her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma hakkına sahip olacaktır. Ödül alan ve Erdemir’in satın aldığı dışındaki heykeller sanatçısı ister ise iade edilecektir. Nakliye sırasında eserlerin uğrayabileceği hasardan Erdemir sorumlu olmayacaktır.

Eser sahibi, Şartnamede belirtilmeyen ya da tereddütte düşülen konularda Erdemir’in vereceği kararın kendisi için de bağlayıcı olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya katılan tüm sanatçılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

İletişim
Yarışmacılar, ilgili şartname ve ekleri (Başvuru Formu) ERDEMİR web sitesinden (www.erdemir.com.tr) elde edebilirler. Yarışmaya ilişkin sorular diguler@erdemir.com.tr adresine iletilebilir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ