17.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Elazığ Valiliği Kadın Ve Yaşam Fotoğraf Yarışması

Elazığ Valiliği Kadın Ve Yaşam Fotoğraf Yarışması

Elazığ Valiliği Kadın Ve Yaşam Fotoğraf Yarışması

Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Elazığ Valiliği Kadın Ve Yaşam Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Adı: “Kadın ve Yaşam”

Yarışmanın Amacı ve Konusu: Kadınların gücü, şefkati, sevgisi, merhameti, günlük hayatta karşılaştığı zorluklar ve hayata kattığı güzelliklerin fotoğraflanması. İnsana dair her türlü durum, davranışını fotoğraflayanlar arasında konunun ruhunu en iyi yansıtacak fotoğrafı seçmek, sergilemek, korumak, gelecek nesillere aktarılması için sergi çalışması yapmak.

Yarışmanın Konusu; Kadın ile ilgili durum ve davranışı yansıtan fotoğraflar.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Yarışma Organizasyonu: Elazığ Valiliği ve Elazığ Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü

Yarışma Kategori/Bölümleri: Yarışma; Dijital (Sayısal) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olarak tek bölümlüdür. Renkli veya Siyah-Beyaz, tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Yarışma Koşulları:

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Her katılımcı en fazla 3 (üç) adet Sayısal Renkli veya Siyah-Beyaz eserle yarışmaya katılabilir.

• Yarışma; Seçici Kurul üyeleri ile birinci dereceden yakınları dışında, 16 yaşından büyük amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır.

• Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır.

• Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), HDR (High DynamicRange) uygulanan fotoğraflar ve cep telefonu ile çekilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir. İnsanlı veya insansız hava aracı (drone) vb. çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya insansız hava araçlarının(Drone) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

• Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine; fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.

• Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

• Kural ihlali tespit edilen katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül iptal edilir; yeri boş bırakılır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmiş ise katılımcının ödülü aykırılığın tespit edildiği tarihten 7 (yedi) iş günü içerisinde düzenleyici kuruma iade edilir.

• Elazığ Valiliği ve Elazığ Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, ödül alan, sergilemeye değer bulunan ve satın alınan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyecektir, yarışma sergisi yapılacağından fotoğrafların orijinalini e-posta ile göndermek zorundadır.

• Elazığ Valiliği ve Elazığ Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Elazığ Valiliği ve Elazığ Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir.

Diğer Hususlar:
Fotoğraflar jüriye tümüyle karartılabilir bir salonda; yüksek çözünürlüklü bir projeksiyon makinesi ile ekranda veya ultra HD 4K çözünürlüklü bir LCD monitörde, katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmaksızın, kodlanmış olarak sunulacaktır.

Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına düzenleyici kurum tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve Düzenleme Kurulunun istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, Sonuç Bildirim Tarihi’nden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi olamaz.

Yarışma Ödülleri, yeri ve zamanı yarışma takvimi içerisinde duyurulacak Yarışma Sergisi ve Ödül Töreninde sahiplerine duyurulacaktır. Mevcut koşullar sebebiyle (Covid-19)ödül töreni yapılamaz ise web siteleri üzerinden duyurulacak ve dereceye giren katılımcılara ödülleri elektronik bankacılık aracılığı ile verilecektir.

Katılımcılar; kadinveyasamfotografyarismasi@gmail.com adresine fotoğraflarını göndermekle yarışma koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışmaya fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Yapıtların İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi:
•Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

•Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilme,kadinveyasamfotografyarismasi@gmail.com adresinden fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.

•Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.

•Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

•Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 150-300 DPI çözünürlükte, 8- 12sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yide geçmemelidir.

•Yarışmaya gönderilecek fotoğraflara verilecek isim; 6 (altı) rakamdan oluşmalı, katılımcının rumuzu (Örneğin; KADRAJ) ve fotoğrafın sıra numarası olarak hazırlanmalıdır (Örneğin; KADRAJ-1.jpg, KADRAJ-2.jpg, …, gibi).

•Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Elazığ Valiliği ve Elazığ Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Takvimi:
Yarışmanın Başlangıç Tarihi: 22.02.2022
Son Başvuru Tarihi: 04.03.2022 / Saat: 17.00
Jüri Toplantı Tarihi: 05.03.2022
Sonuç Bildirim Tarihi: 07.03.2022
Sergi ve Ödül Töreni: 08.03.2022

Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ