<style>.lazy{display:none}</style>Eğitim Mühendislik Ve Sağlıkta Yapay Zeka Proje Yarışması
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Eğitim Mühendislik Ve Sağlıkta Yapay Zeka Proje Yarışması

Eğitim Mühendislik Ve Sağlıkta Yapay Zeka Proje Yarışması

Eğitim Mühendislik Ve Sağlıkta Yapay Zeka Proje Yarışması

Biruni Üniversitesi Eğitim Mühendislik Ve Sağlıkta Yapay Zeka Proje Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Ortaöğretim Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 1. 2. 3. Den Sonra Sıralamaya Giren İlk 10 Öğrenciye Bin Türk Lirası
Yarışmaya Başvuran Her Öğrenciye Üniversitemize Yerleşmesi Durumunda %10 İndirim Uygulanacaktır.

Yarışmanın Amacı:
Gençlerin becerilerinin; duygu, düşünce ve gözlem yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlamaktır.

Kapsam:
Yukarıdaki amaç doğrultusunda düzenlenecek yarışma, Türkiye’de yarışma ile ilgilenen tüm ortaöğretim kurumlarını kapsamaktadır.

Hedefler:
İyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması ve diğer kurumlar tarafından paylaşılması; öğrencileri ve öğretmenler arasında daha iyiyi yakalamak konusunda bir yarışma ortamı oluşturarak, onların motive edilmesi ve eğitime katkı düzeyinin yükseltilmesi.

Ads

Yarışmanın konusu:
2021 yılında, üniversite aday öğrencilerinin, üniversitemizde bulunan bölümlere göre seçtikleri meslek grubunda, Eğitim, Mühendislik ve Sağlık alanlarında yapay zekânın kullanılması yolu ile problem çözme ve yeni uygulamalar geliştirilmesi olarak belirlenmiştir.

Diğer Hususlar:
Bu yarışmaya katılım ücretsizdir.

Yarışmaya katılacak eserlerin telif haklarıyla ilgili olarak 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında, mali haklarını kullanma hususunda öğrencilerin izni doğrultusunda Biruni Üniversitesi tam ruhsatla görevlendirilmiş sayılacaktır. Bu yetkilendirme için taahhütnamenin eser sahibi öğrenciler tarafından doldurulması gerekmektedir.

Yarışmaya gönderilen projelerin daha önce yapılmamış ya da herhangi bir ödül kazanmamış veya kopyalanmamış olması gerekir.

Yarışma kapsamında paylaşılacak kişisel veriler, 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruması Kanunu uyarınca üçüncü kişi, kurum vb. ile paylaşılmayacak, Biruni Üniversitesinde saklanacaktır.

Ödül törenine davet edilen öğrenci ve ailelerinin ulaşım ve konaklama giderleri kendilerine aittir. Törene katılmak üzere davet edilen öğrencilerin, ekli veli onay belgesinin imzalı halini eserle birlikte Biruni Üniversitesine önceden ulaştırmaları gerekmektedir.

Eserlerin postada görebileceği zararlardan ve postadan doğabilecek gecikmeden Biruni Üniversitesi sorumlu değildir.

Siyasi amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve firma adı kullanılan projeler yarışma dışı kalacaktır. Yarışma kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin Türk Milli Eğitimi, Anayasa vb. diğer mevzuatlara uygunluğundan öğrenci sorumlu olacaktır.

Öğrenci tarafından, Üniversite’ye teslim edilen eserin, üçüncü kişilerin fikri mülkiyet, sınai mülkiyet haklarını ihlal etmesi, haksız rekabet teşkil eder nitelikte olması, başkalarına ait ticari ürünlerinden kopyalanması yahut benzeri durumlarda üniversitenin duçar olacağı zararlar bütün ferileriyle birlikte öğrenciden tahsil edilecektir.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği projelerin tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Projelerin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluklar proje sahibine aittir.

Proje sahibi ile hak talebinde bulunan üçüncü şahıslar arasında doğabilecek maddi ve manevi uyuşmazlıklardan Biruni Üniversitesi sorumlu değildir.

Şartname kapsamı dışında kalan hususlar ve anlaşmazlıkların çözümünde takdir yetkisi, Biruni Üniversitesine aittir.

İletişim için 444 8 276 numaralı telefondan irtibat sağlanabilecektir.

Yarışmaya katılan tüm öğrenciler yarışma şartnamesinde yer alan şartları kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma Takvimi
Eserlerin Biruni Üniversitesine Teslimi Ve Bitiş 20 Mayıs 2021-10 Haziran 2021
Eserlerin Düzenlenecek Seçici Kurul Üyelerine Teslimi 15 Haziran 2021
Seçici Kurul Üyeleri Tarafından Dereceye Girenlerin Belirlenmesi 25 Haziran 2021
Ödül Töreni 28 Haziran 2021

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ